A-tým 22. kolo (23/24): 1. FKD Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 0:3 (0:1)

1. FKD Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 0:3 (0:1)

Branky: 32. Radmil (PK), 60. Matyáš M., 89. Lipčík P.

ŽK: Nádeníček, Jelínek, Jilka, Všianský - Radmil, Bíla, Matyáš M., Lipčík P.

ČK: Nádeníček - Březina

Diváci: 111

Fotbalisté Hroznové Lhoty se na jaře pořádně rozjeli a svoji skvostnou formu vyrazili potvrdit na půdu Nikolčic. Zápas byl na přání domácích přesunut již na sobotu, což trošku zkřížilo plány několika fanouškům hostí, nicméně ti měli i tak v Nikolčicích velkou podporu. Domácí Družstevník, který na podzim dokázal poprvé bodovat (a hned naplno) na Zelničkách, ovšem nevstupoval do utkání v nejlepší pohodě, neboť hned pět ze sedmi jarních zápasů prohrál, z toho oba domácí.

Do utkání vstoupili podle očekávání aktivněji hosté, kteří si po čtvrt hodině hry vytvořili první velkou šanci, když Zbyněk Smetka vyslal přihrávkou po pravé straně Martina Matyáše, jeho prudký pokus ze strany však gólman s hokejovým číslem 99 na zádech - Vojtěch Partl vyrazil. Za dalších šest minut to hosté zkusili pro změnu po levé straně Falešníkem, ten předložil Březinovi, ovšem jeho střela z dobrých dvaceti metrů se mezi tyče nevlezla. Domácí odpověděli dvěma slepenými šancemi. Ve 23. předvedl hezkou individuální akci kapitán David Hrouzek, jenž nejdřív zahrál na housle Martinu Chrenčíkovi, namísto postupu na Dvořáka však už z dálky napřáhl a hostující gólman hezkým zákrokem vychýlil střelu ze správného směru. A hned za minutu měli domácí ještě větší šanci, když Jilka centrem z levé strany vyhledal na malém vápně Sedla, jehož hlavička však naštěstí minula zařízení. Ve 31. minutě pak předvedlo další parádní akci duo hostujících mladíků Zbyněk Smetka - Martin Matyáš, kteří si vyměnili míč, druhý jmenovaný se dostal zprava do vápna, kde byl ovšem faulován a sudí Šenkýř neváhal s nařízením pokutového kopu. Míč si na puntík postavil kapitán hostí Aleš Radmil a poslal Partla na opačnou stranu, 0-1

Video penalty je k přehrání ZDE

A to nemuselo být vše. Hned za čtyři minuty poslal Falešník ze standardky krásný míč do vápna přesně na Aleše Radmila, toho dostal gólman pod tlak, a tak hostující kapitán branku přestřelil. Ve 41. minutě pak došlo k nešťastnému okamžiku pro hosty. Velmi tvrdě hrající Nádeníček se totiž pokusil skluzem zezadu faulovat Březinu, ten naštěstí nadskočil a při dopadu došlápl na ležícího protihráče. Sudí Šenkýř, který zákrok sice neviděl a reagoval pouze na velký povyk domácích fotbalistů, tasil červenou kartu a hosté tak od 41. minuty dohrávali utkání v deseti hráčích.

Nicméně hráči Traubenu, ač oslabeni, tak i po změně stran byli dál nebezpečnější. A znovu to bylo po akcích mladých pušek. Ve 46. Zbyněk Smetka vyslal do šance Martina Matyáše, jenž ovšem z pravé strany pálil pouze do gólmana. Hned za minutu napřáhl po individuální akci z vápna zase Zbyněk Smetka, jeho tvrdý pokus však Partl kryl. A tak se hostující mladíci dočkali až v 60. minutě. Zbyněk Smetka vybojoval míč na polovině hřiště, předal Aleši Radmilovi, jenž přihrávkou vyslal do samostatného úniku právě Martina Matyáše, jenž zachoval chladnou hlavu a čistým průstřelem Partla zvýšil na 0-2

Domácí sahali po kontaktní brance v 72. minutě, ovšem Ondřej Bíla odklidil pokus Nasadila z prázdné brány. Poté došlo k vyrovnání sil na hřišti, když výše zmiňovaný Ivo Nádeníček fauloval na polovině hřiště Martina Maňáka a po tomto zákroku uviděl druhou žlutou kartu a poroučel se předčasně do sprchy. Ke konci zápasu se pak více žlutilo, než bylo k vidění fotbalové krásy. Utkání bylo celkově ne příliš oku lahodící, hráčům míče odskakovaly a byl to především lítý boj. Tečku za ním pak učinil v 89. minutě střídající Petr Lipčík, jenž na levé straně narazil Zbyňku Smetkovi, který po hezkém průniku svému spoluhráči předložil před prázdnou bránu, 0-3

Hosté tak dokázali svoji lepší efektivitu přetavit ve vítězství o tři branky a odvezli z trávníku nepříjemného soupeře všechny body. Příští neděli je čeká další těžký zápas, když na Zelničkách poměří síly s Baníkem Dubňany.