Jdi na obsah Jdi na menu

1. kolo Krajského poháru dospělých JmKFS: Sokol Hroznová Lhota - SK Krumvíř 3:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - SK Krumvíř 3:0 (1:0)

Branky: 25. + 60. Radmil, 84. Jagoš

ŽK: Chrenčík, Smetka - Kobylka

ČK: Ondroušek (K)

Diváci: 200

Domácí tým zaslouží za tento zápas obrovskou poklonu! Přesto, že ve středu odpoledne hrálo vše proti němu, zvládli hráči Traubenu utkání s velkým favoritem na výbornou a po zásluze vyprovodili účastníka Krajského přeboru ze svého pažitu s třígólovou nadílkou. Přitom nastupovali do utkání bez čtyř opor základní sestavy včetně nejlepšího střelce minulé sezóny (Březina, Falešník, Matyáš Martin, Škopík Patrik). Zdviženým ukazováčkem byla rovněž vzájemná bilance s týmem Krumvíře, který patří k nejméně oblíbeným soupeřům Hroznovky. Z osmi vzájemných utkání dosud její hráči vybojovali pouze jednu výhru a jednu remízu. Ve středu v podvečer bylo však vše jinak. Domácí předvedli parádní, dominantní výkon a s favoritem sehráli nejen zcela vyrovnaný zápas, ale byli v mnoha fázích hry jasně lepší! Především statistika držení míče hrála jasně ve prospěch borců v bílo-zelené kombinaci.

Díky absenci Ondry Březiny hrál více dopředu kapitán Aleš Radmil a ten ukázal, že by mu role útočníka docela slušela! Nicméně první velkou šanci zapsali hostující žluto-černé vosy. Po krásné kolmici za obrannou linii se dostal k nebezpečné střele uvnitř vápna Borovička, jeho jedovka však narazila na rukavice připraveného Dvořáka, který parádním zákrokem vychýlil míč na rohový kop. V 11. minutě zaknihovali první tutovku rovněž domácí, když se po chybě obranného valu Krumvíře ocitl v nájezdu na Doležala právě Radmil a pod tlakem obránce napálil míč levou nohou křížem do zadní tyče hostující brány. Domácí skvěle drželi míč vzadu a trpělivou kombinací čekali na skuliny pro jedovaté útoky. Od nějaké dvacáté minuty začali na hřišti nečekaně dominovat. Jejich první gólová akce se paradoxně zrodila ve chvíli, kdy pod tlakem dotírajících útočníků odkopl gólman Dvořák míč dopředu za hostující obrance, Radmil zpracoval na prsa a postupoval z pravé strany sám na Doležala, kterého k velké radosti zaplněné tribuny pokořil chytrou střelou na bližší tyč, 1-0

Nečekané vedení posadilo domácí tým ještě více do sedla a ten měl hru pod kontrolou. Hosté se sice snažili kousat, ovšem rychlí domácí obránci jejich útočné pokusy dokázali zachytávat. Ještě do poločasu se domácí publikum znovu zvedalo ze sedadel, to když Aleš Radmil znovu postupoval sám na gólmana s číslem 99 na zádech, ten však jeho pokus vyrazil, stejně tak jako další střelu mladého Domanského.

Druhá půle začala stejně jak ta první, a to velkou šancí Krumvíře. Po přímém kopu z rohu velkého čtverce přilétl jedovatý centr před bránu, který však Ondroušek na malém vápně špatně trefil. Tady hosté důrazně sahali po vyrovnání! Hostující forward na sebe upozornil rovněž v 53. minutě, kdy šel do souboje mimo vápno s gólmanem Dvořákem, ten chtěl míč odhlavičkovat a hostující hráč ho trefil kolíky své kopačky přímo do obličeje, za což po právu uviděl z ruky sudího Kulíška červenou kartu. Domácí gólman vyvázl ze souboje s ošklivým šrámem v obličeji, ve hře však pokračoval. Oslabeným hostům se tak začala vzdalovat vidina případného vyrovnání, a ta se ještě více vzdálila v 60. minutě. V ní skvěle hrající Smetka zachytil jejich rozehrávku, čímž se domácí dostali do přečíslení čtyř proti dvěma, už už to vypadalo, že domácí hráč akci zbrzdil, pak ovšem našel přihrávkou doprava zcela volného Radmila, který si míč připravil a následoval čistý průstřel gólmana, 2-0

Nadšení domácích fanoušků neznalo mezí a hostující tým začínal stále víc šlapat vodu. Domácí lodivod - Jaroslav Bíla navíc skvěle hru oživil střídajícími hráči. Jeden z nich - Jan Smetka - se po pár vteřinách hry zapojil do rychlé kontry domácích a levačkou napálil míč do levých spojů hostující brány. To mohlo být entrée domácího hráče! Oslabení hosté však stále nesložili zbraně a i v deseti prokazovali velkou kvalitu směrem dopředu. V 69. minutě dostal Přichystal příliš mnoho volného prostoru na levé straně, okamžitě si to namířil směrem k bráně, jeho nebezpečná střela byla ovšem zablokována. Domácí odpověděli rohovým kopem Aleše Radmila, který Doležal vyrazil na hranici vápna ke Gazárkovi, okamžitě mu začal zmenšovat střelecký úhel, a tak domácí štírek musel střelu zvednout a ta letěla vysoko nad. Za šest minut se domácí dostali do dalšího rychlého brejku, který vedl všudybyl Bíla, s míčem na kopačce se dostal z úhlu, předložil však na druhou stranu vápna Čerešňákovi, ten ale svůj pokus namířil do dvojice obránců, clonících před bránou. Poslední šance Krumvíře přišla v 77. minutě. To teprve šestnáctiletý Němeček vyslal zprava ostrý centr před bránu, Chrenčík však Přichystalovi ukopnul na poslední chvíli míč z kopačky na rohový kop. Z něho zatočil Drápal centr přímo do brány, ovšem Dvořák parádním zákrokem vytěsnil zpod břevna ven! Poslední gól zápasu pak přišel v 84. minutě, kdy po dlouhém nákopu dopředu šli domácí znovu do přečíslení, Maňák na pravé straně vápna míč podržel a poté předložil na druhou tyč střídajícímu Jagošovi, který ostrou ranou překonal Doležala, 3-0

Poslední šance zápasu pak přišla v 88. minutě z kopačky populárního Gaziho, ten kroutil svůj pokus krásně do zadní šibenice, této parádě však chybělo pár centimetrů k dokonalosti. To už ovšem nikomu nevadilo, neboť domácí ve velkém stylu dokráčeli k postupu do 2. kola Krajského poháru, když favorizovaný tým Krumvíře vyřadili zcela po zásluze.