10. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Hlohovec 2:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Hlohovec 2:0 (1:0)

Branky: 36. Matyáš, 60. Schwarzbier

ŽK: Matyáš - Drozd, Sedláček

Diváci: 197

Na hody se v Hroznové Lhotě představil nováček 1.B třídy - Sokol Hlohovec. Ten si soutěž zahrál už před pár lety (po dlouhém účinkování v 1.A tířdě) a s Hroznovkou obě utkání prohrál. Dnes však přivezl na Zleničky velmi dobrý tým, který sehrál s domácími vyrovnané utkání. Zápas to byl ale především neslaný - nemastný. Domácí hráči se ne a ne dostat do souvislého tlaku, zatímco hosté vždy sporadicky, zato nepříjemně zahrozili. O šance Hlohovce se většinou staral jeho nejlepší střelec (a taky hráč) Lukáš Buriánek hrající s číslem 6. Ten už ve 12. minutě po nenápadné akci napřáhl z hranice šestnáctky a jeho střela křížem se zastavila o pravou tyč Juráskovy brány. To byl ale jeden z mála zajímavých momentů. Hrál se upracovaný fotbal s minimem šancí. Místo šancí byly vidět spíše náznaky. Například ve 14. minutě zpracoval Bíla dlouhý míč ve vápně a druhým dotekem jej poslal mimo bližší tyče. Po necelé půlhodině hry přišel domácí tým postupně o dva své obránce. Nejdříve musel hřiště opustit Josef Lipčík, poté dokonce na nosítkách Lukáš Podrazil. Ve 30. hrozili hosté technickým obloučkem těsně nad. Za dvě minuty mohlo uhodit na druhé straně. Do vápna se probil Jagoš a jeho ostrá rána levou nohou se otřela o břevno. To byl ovšem pouze střípek v jinak průměrném zápase. Vedení se domácí hráči dočkali ve chvíli, kdy to nejmíň čekali. Střídající Matyáš poslal z levé stany centrovaný míč do vápna, ten před gólmanem Drobiličem skočil a míč propadl hostujícímu branaři skrz rukavice a dokutálel se do sítě, 1-0.

Ani vedoucí branka však domácí hráče nepovzbudila k většímu tlaku, a tak se hrál i nadále nezáživný, ubojovaný fotbal. Až dvě minuty před poločasem přišlo další vzrušení. To se po příhře zprava zjevil tváří v tvář Juráskovi hostující Garčic, ale vyprodukoval pouze slabou střelu mimo tři tyče.

Druhá půle přinesla podobný obraz hry. Domácí se však začali víc a víc tlačit dopředu, nicméně bez efektu. V 52. napřáhl ke tvrdé ráně Jagoš, ale Drobiliče nepřekvapil. Hosté odpověděli šancí hromotluka Michala Trpišovského, ten po centrovaném míči předskočil Juráska, ale poslal míč pouze těsně nad břevno. V 62. minutě pak domácí hráči znovu nečekaně udeřili. Po rohovém kopu si centrovaný míč našel Kamil Schwarzbier a tvrdou hlavičkou jej poslal neomylně do sítě, 2-0.

To byla ovšem ze strany domácích na dlouhou dobu poslední světlá chvíle. Po gólu paradoxně naprosto odešli a vyklidili pozice svému soupeři. Ten se však při svých akcích topil ve vlastní neschopnosti a rovněž v obětavě hrající obraně Traubenu. Domácí se probrali až za deset minut, kdy Matyáš napřáhl a skákavou ranou trefil zadní tyč. Do konce zápasu už byly k vidění pouze střelecké pokusy Bíly a Falešníka. První jmenovaný to zkusil technicky, ale Drobilič míč zkrotil nohama, před Falešníkem pak obrana ustupovala tak dlouho, až napřáhl ke střele, ale zamířil bohužel k tyči, kde se nacházel hostující gólman, a ten tak mohl v pohodě zakročit.

Domácí tak na hody spíše ubojovali výhru 2:0, herně nikterak nepřesvědčili, ale to rozjařeným fanouškům pranic nevadilo. Dnešní výhrou prodloužila Hroznová Lhota vítěznou šňůru už na čtyři zápasy za sebou, ovšem v příštím kole ji čeká hodové derby na horké půdě v Kněždubu.