11. kolo (14/15): Sokol Kněždub - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (0:1)

Sokol Kněždub - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (0:1)

Branky: 55. Bíla P., 62. Grabec L. - 13. Matyáš

ŽK: Durna M., Vařecha, Grabec D. - Falešník

Hodové utkání v Kněždubu bylo zápasem dvou zcela odlišných poločasů. Zatímco ten první opanovali hosté, tak druhá půle už patřila domácím fotbalistům. Ti nakonec slavili zisk všech bodů i díky hrubce gólmana Juráska. Ale popořadě.

Domácí odehráli prvních 45. minut odevzdaně a naprosto bez jiskry a šťávy. Zato dobře připravení hosté byli u všeho dřív a využívali velmi špatně hrající zálohy a obrany. Ta hned v 1. minutě ustupovala před Falešníkem, který oslovil nalevo Matyáše, ale jeho nebezpečnou přihrávku pod sebe beci zablokovali na rohový kop. Ve 4. minutě vyslal dobře hrající Pravda centr prozměnu z pravé strany a Falešník hlavičkoval zcela sám pár metrů před bránou, ale pouze nad. Ve 12. se vydal středem hřiště Červenka, bohužel měl míč na svoji slabší pravou nohu, a navíc mu ránu zablokoval Libor Grabec. Hra ovšem pokračovala, míč se dostal ke Schwarzbierovi a ten si všiml zcela vymetené pravé strany domácí obrany. Do tohoto prostoru navíc nabíhal Matyáš, který dostal od hostujícího kapitána krásný míč do běhu a střelou po zemi zamířil přesně ke vzdálenější tyči, 0-1.

Teprve vedoucí branka hostí probudila z hodového spánku domácí hráče. Ovšem Roman Grabec po kombinaci pálil z dobré pozice pouze vedle. Stejně si vedl zanedlouho i Milan Durna, který to zkoušel levou v pádu. Tři minuty před poločasem mohli hosté navýšit svůj náskok, když se do zatoulaného míče opřel 18 metrů od brány Kamil Schwarzbier, ovšem jeho utěšené ráně mířící pod břevno stála v cestě do sítě Podolanova rukavice.

Do druhé půle vstoupili domácí hráči úplně jinak. Po šesti minutách si našel centr na zadní tyči Smištík, ale mířil těsně vedle. V 55. se domácí hodaři dočkali vyrovnání. Lehký centr totiž vypadnul Juráskovi z rukavic přímo k nohám Petra Bíly a ten jej pohotově uklidil do sítě, 1-1.

Hosté přidali, ale výsledkem byla pouze jedna šance, kdy Podolanem vyboxovaný míč napálil klopeným nártem z jedné Pravda, ovšem jeho střela prosvištěla pouze kolem zadní tyče. V 62. minutě domácí dokonali obrat skóre, když Libor Grabec centroval z levé strany a jeho míč točený do brány proletěl nikým netečován až do sítě, 2-1.

Dvě laciné branky tedy stály hosty všechny body. Ti sice poslali dopředu vše, co měli, ale jejich tlak byl pouze platonický. Hra byla nervózní a ve zhuštěné domácí obraně se jen ztěží hledaly skuliny. Mnohdy chybělo hostům opravdu málo, anebo ten jeden pověstný krůček. Také domácí byli i nadále nebezpeční a podnikali do otevřené obrany časté kontry. V 65. hrozili hned dvěmi hlavičkami po sobě, ale ani Smištík, ani Libor Grabec neuspěli. V 70. pak pokazil malou domů Petr Lipčík a domácí Paška se zjevil sám před Juráskem. Ten však zachoval chladnou hlavu a aniž by se hnul, tak jeho střelu vyrazil. Hned za minutu byl v hlavní roli znovu Paška, ale jeho rána se zastavila o levou tyč hostující brány. Domácí trenér Grabec pak chytře rozdrolil konec utkání častým střídáním a jeho svěřenci chytrou hrou udrželi těsný náskok až do konce.