12. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Krumvíř 3:2 (3:2)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Krumvíř 3:2 (3:2)

Branky: Jagoš 2, Červenka - Kmeť, Svoboda (PK)

Diváci: 152

ŽK: Lipčík J., Lipčík P. - Doležal, Heča M., Heča R., Zvonič

V posledním podzimním utkání před vlastními fanoušky přivítali fotbalisté Traubenu na Zelničkách velmi silného soupeře z Krumvíře. Ten už loni oba zápasy s Hroznovkou vyhrál a také dnes přivezl velmi silný, ofenzivní mančaft. Hrálo se utkání dvou rozdílných poločasů a dá se říct, že vše podstatné se odehrálo v tom prvním. Ten byl doslova reklamou na fotbal, a to v podání obou týmů. Ty hrály útočně a obrana byla až na druhém místě. Hostům kolabovala především levá strana jejich defenzivních řad, kde se domácí rychlíci v pohodě dostávali přes Ondřeje Luskače do nebezpečných šancí. Hned v první minutě se tudy prohanl Pravda a svůj centr posadil přímo na hlavu Jagoše, jenž číhal na malém vápně. Jeho prudký pokus se však odrazil od břevna pouze na brankovou čáru a ven. Domácí byli při chuti. V 5. minutě doběhl zdánlivě ztracený míč mířící do autu právě Jagoš, vrátil na vápno Bílovi a jeho technický pokus do levého horního rohu musel Kocman skokem vyrazit. Ve 14. minutě se domácí dočkali. Za dlouhým míčem vyrazil po levém křídle rychlý Červenka, postupoval zboku do vápna, zachoval chladnou hlavu, když poslal míč na proti noze nabíhajícímu Jagošovi a ten prudkou skákavou střelou trefil přesně ke vzdálenější tyči, 1-0.

Jak už bylo řečeno, tak hosté byli skvělí především při hře dopředu. Každý jejich útok v první půli znamenal pro domácí obranu nejvyšší stav ohrožení. Ve 14. minutě si nenápadný centr našel na zadní tyči Kmeť a hlavičkou do protipohybu Juráska srovnal na 1-1.

Hosté po vyrovnání chytili druhý dech a hned za minutu musel Jurásek ven z vápna, aby vykopl dlouhý míč těsně před Drápalem do autu. Útočné snahy hostů však utnuli domácí dalším gólem. Červenka dostal krásnou kolmici od Bíly (znovu přes levou stranu hostující obrany), zcela sám se prohnal do vápna, dal si míč do středu a jeho levačka jej poslala tvrdou střelou podél padajícího Kocmana neomylně do sítě, 2-1.

Ve 26. hrozili znovu hosté, když lehké nahození před bránu tečloval těsně před Juráskem Svoboda, ovšem domácí gólman míč reflexivně vyrazil. Ve 33. minutě šli domácí do trháku. Bíla znovu vyslal přes levou stranu hostující obrany kolmicí Pravdu, ten se vřitil do vápna a poslal míč před prázdnou bránu Jagošovi, který zvýšil na 3-1. Hostující hráči pak ještě dlouho vášnivě diskutovali s pomezním rozhodčím, neboť se domnívali, že gól padnul z offsidu. Gól však platil. Naopak zanedlouho dvě velmi těsné postavení mimo hru zastavily postupy Jagoše a Pravdy, kteří mohli jít sami na Kocmana.

Ve 40. minutě se zápas zdramatizoval. Josef Lipčík zbytečně fauloval ve vápně Zvoniče a s nařízenou penaltou si zkušeně poradil Svoboda, který poslal Juráska na opačnou stranu, 3-2.

Za další dvě minuty se znovu zjevil ve vápně Svoboda, nejprve se snažil dát míč "pod sebe" na spoluhráče a když to nešlo, tak jej napálil na bližší tyč, ovem trefil pouze vnější síť. To bylo do pauzy vše z šancí. K vidění bylo ještě pár ostrých zákroků a žlutých karet na straně hostí.

Po přestávce se obraz hry razantně změnil. Domácí si hlídali svůj těsný náskok a zavřeli vrata obrany před hostujícími nájezdníky. Ti se i přes veškerou snahu nedokázali procpat ani k jedné vyložené šanci, natož pak k vyrovnávajícímu gólu. Také domácí akce skončily pouze u náznaků šancí. Závěr utkání lodivod Hroznovky chytře rozdrolil řadou střídání a domácí bojovníci obětavou hrou udrželi těsnou výhru nad velmi silným soupeřem. Fanoušci na tribuně se shodli, že Krumvíř byla zřejmě nejlepším týmem, jaký se na pozdim na Zelničkách představil. O to víc jsou tři body s tímto soupeřem cennější.

V úterý čeká hráče Hroznové Lhoty dohrávka 6. kola na půdě nováčka (a velkého překvapení soutěže) - Zemasu Hovorany. Do konce podzimu se pak Hroznovka ještě představí dvakrát venku, a to ve Vacenovicích a v Žarošicích.

Jurásek - Jung, Lipčík P., Schwarzbier (c), Lipčík J. - Pravda, Bíla, Falešník, Matyáš (90. Janíček) - Červenka (89. Smetka), Jagoš (87. Bačík)