15. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 3:3 (0:2)

Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 3:3 (0:2)

Branky: 55. Falešník, 65. Bíla, 89. Matyáš - 31. Zelinka, 44. Vardan, 78. Kučera

ŽK: Podrazil, Lipčík P. (oba HL)

Diváci: 200

Hned v prvním jarním kole přivítali fotbalisté Hroznové Lhoty na Zelničkách lídra tabulky, tedy hráče nedalekého Veselí nad Moravou. Derby utkání přineslo dva rozdílné poločasy, ale hlavně byl k vidění zápas, na který stálo zato přijít. Také dvě stovky platících diváků nakonec odcházely spokojeně, přestože se ani jednomu týmu nepodařilo vydolovat všechny body.

Prvních pětačtyřicet minut patřilo jednoznačně hostům. Ne, že by předváděli nějaký superfotbal, ale domácí medvědi se ještě nestačili probrat ze zimního spánku a svým rozpačitým výkonem vehnali hostující karavele vítr do plachet. Snaha se hráčům Traubenu upřít nedá, ale srážela je jejich zbrklost, nepřesnost a hlavně nemohoucnost si přesně přihrát. Když už se podařilo míč do vápna poslat, nebylo buďto nikoho, kdo by byl ve správnou chvíli na správném místě, anebo připomínalo zakončení domácích spíše parodii. Zato hosté byli v útoku jedovatí. Hned v první minutě ztratil váhající Janík míč a domácí obránci pod tlakem odkopávali míč tak nešťastně, že ten skončil na břevnu brány překvapeného Juráska. Také domácí se uvedli v první desetiminutovce, ovšem Červenkův centrovaný míč poslal kapitán Bíla pěkným volejem výš, než by bývalo záhodno. V 11. minutě přišel přízemní centr hostí z pravé strany, který ležícího Juráska přeskočil a míč se zničeho nic kutálel po brankové čáře, než jej pohotově uklidil Podrazil. Domácí předvedli náznak zlepšení okolo 15. minuty. Dokázali držet míč a na chvíli uzamkli Veselany na jejich polovině. Tato herní sekvence vrcholila jejich šancí, kdy si Falešníkův centr našel Pravda, ale hlavou míč netrefil podle svých představ a před bránou nebyl žádný hráč v modrém dresu, který by jej uklidil do sítě. Hostující obránci si mohli tedy odškrtnout kolonku "zažehnáno". Za deset minut hořelo v pokutovém území domácích. Nejistý Laga sklepl míč prsama přímo před Kučeru a ten se do něj pohotově opřel hlavou, meruna však prolétla pár centimetrů nad břevnem domácí brány. Toto varování však domácím nestačilo. Jejich zlepšení se po nějakých deseti minutách rozplynulo jako ranní mlha a hosté se ujali zaslouženého vedení. To nejdřív pálil ve 31. minutě ostře Zelinka nad. Jenže po nevydařeném odkopu domácích se tentýž hráč dostal znovu k míči a reparát zvládl na jedničku, když propálil uvnitř vápna bezmocného Juráska, 0-1.

Domácí byli jak opaření a pouze přihlíželi dalším útočným akcím urostlých hráčů soupeře. Ve 37. minutě zahrávali hosté "zkrácený roh" z levé strany a pěkný centr poslal Kučera ostrou hlavičkou na bližší tyči jen těsně nad břevno. Ve 44. se již hostující hráči a fanoušci dočkali. Krásný centr z pravé strany totiž poslal tvrdou hlavičkou za záda bezmocného Juráska Vardan a zařídil svým spoluhráčům luxusní odchod do šaten, 0-2.

V nich ovšem muselo být o poločase hodně dusno, tedy hlavně v té domácí, neboť hráči Hroznovky vtrhli do druhé půle jako Turecká vojska na Moravu. Konečně začali produkovat svůj typický fotbal po zemi plný pohybu a hosté najednou nevěděli, kde jim hlava stojí. Po dvou minutách hry vyslal Pravda pěknou příhrou za obranu Falešníka, tomu však vyběhnuvší Motyčka zmenšil střelecký úhel, a tak domácí forvard do něj pouze napálil míč. Agilní rychlík Pravda byl i u další důležité akce. V 53. minutě zatáhl míč po pravém křídle a centrem oslovil Bílu, jehož Motyčka hrubě fauloval a sudímu Marinčovi nezbylo, než ukázat na puntík pokutového kopu. Nutno podotknout, že se domácí kapitán po tomto zákroku jen těžce sbíral ze země a jeho levé koleno dostalo první nepříjemnou ránu. K penaltě se postavil tedy netradičně Pravda, ale jeho nejistou střelu Motyčka vystihl a míč vyrazil. Ovšem pouze k nohám Lukáše Lipčíka, který jej okamžitě servíroval ostrým centrem před prázdnou bránu a na Falešníka už zbyla snadná práce, 1-2.

Domácí zacítili šanci, jako žraloci krev a najednou jich bylo plné hřiště. V 65. minutě byl u zrodu akce, na jejímž konci bylo vyrovnání, znovu Pravda. Ten přešel přes protihráče a vyprodukoval tak na pravém křídle přečíslení tří na jednoho. Poté, co vnikl do vápna, dal "pod sebe" na Bílu a ten zacílil přesně k zadní tyči a dostal domácí fandy do varu. Vyrovnáno!! 2-2.

Bohužel od této chvíle začal být k vidění bláznivý fotbal "nahoru - dolů". Domácí nepodrželi míč na svých kopačkách, naopak jej ve snaze strhnout vítězství na svou stranu často darovali hostujícím hráčům a ti podnikali rychlé a nepříjemné protiútoky. Hlavními protagonisty těchto výpadů byli Pollák a Zelinka. Právě druhý jmenovaný vyslal v 69. minutě na domácí bránu pumelici, po níž musely Juráska štípat ruce ještě notnou chvíli. V 78. zahrávali hosté rohový kop, po němž vznikl ve vápně domácích neskutečný závar. Nejdřív Juráskovi v souboji s vysokými hráči vypadl míč z rukavic, aby jej Lukáš Lipčík po střele vykopával z brankové čáry, ale vše nakonec rozsekla hlavička Kučery, který jej přece jen poslal do domácí brány, 2-3.

Zdálo se, že na tento gól již domácí hráči nebudou mít odpověď. Ale stejně jako Třinec ve večerní hokejové bitvě, také hráči Traubenu předvedli velké srdce a hlavně touhu po bodech. Neúnavným tahounem jejich akcí byl kapitán Onřej Bíla, který svým pohybem strhával své spoluhráče. A právě z jejich aktivity vyplynul faul na levé straně, centrovaný míč se odrazil na hranici šestnáctky přímo k nohám Matyáše a ten se do něj opřel lahůdkovým způsobem a svým kanonem propálil vše, co mu stálo v cestě, 3-3.

Kaňkou tak zůstává odstoupení zraněného Ondřeje Bíly, jehož koleno nevydrželo další kolizi s protihráčem a nad jeho startem v příštím kole tedy visí otazník.

Domácí tak ukázali, že zpackaný konec podzimu hodili za hlavu a že by mohli pomýšlet i na skalpy týmů, které jsou v tabulce nad nimi.

Jurásek - Podrazil (45. Veverka), Lipčík P., Laga, Janík - Pravda, Bíla (c) (90. Janíček), Lipčík L., Matyáš - Červenka (88. Lipčík J.), Falešník (69. Jagoš)