17. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Tvrdonice 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Tvrdonice 4:0 (2:0)

Branky: 14. Jagoš, 43. Janík, 74. Červenka, 85. Matyáš

Diváci: 126

ŽK: Matyáš - Čapka

Ještě, než vstoupily týmy do 17. kola 1.B třídy, zamíchala tabulkou FAČR, která kontumovala dvě utkání vedoucího Veselí nad Moravou, dále Krumvíře a jedno utkání Otnice. Do čela tabulky se tak vyhoupl Sokol Kněždub a hráči Hroznové Lhoty se posunuli na 6. příčku, neboť jim přibyly dva body za kontumační výhru právě s Veselím. Navíc v pěkném jarním počasí přivítali na Zelničkách třetí tým od konce, tudíž ke špatné náladě nebyl důvod.

Domácí hráči také vstoupili do zápasu s ohromnou chutí a okamžitě svého slabého soupeře uzamkli před jeho pokutovým územím. Rychle kombinovali a hrou po křídlech se dostávali do brankových příležitostí. V první vážnější se objevil v 10. minutě po vybídnutí od Bíly Pravda, ale jeho první tečovaná vlaštovka se pouze otřela vysokým obloukem o vnější tyč.

Svoji jarní premiéru si před domácími diváky odbyl Jan Jagoš, který se již zapsal do listiny střelců v minulém zpackaném zápase ve Vracově. A i dnes dokázal, že v něm dřímá instinkt gólového zabijáka. Ve 14. dostal do uličky od Janíka, vehnal se s míčem na noze do vápna, kde nechal promluvit pověstné kladivo ve své levačce. Uher byl na jeho tvrdou přízemní ránu k zadní tyči krátký, 1-0.

Hosté byli zatažení v hlubokém obranném bloku a spoléhali se na rychlé brejky. Po jednom z nich musel zatáhnout za záchrannou brzdu Matyáš a z následné standardní situace poslal Mráz centr do vápna domácích, kde vznikl docela slušný závar, ale naštěstí se žádnému hráči v černo-bílých pruhovaných dresech nepodařilo míč dotlačit za Smetkovy záda.

Domácí i nadále pokračovali v líbivé, nátlakové hře. Ve 23. faulovali zadáci Tvrdonic Jagoše na samé hranici velkého vápna. Sám "Kroupa" se ujal exekuce přímého volného kopu, ale jeho raketa země-vzduch se tentokráte až příliš vychýlila ze svého směru a svůj cíl vůbec nezasáhla.

Hosté i nadále setrvávali pod tlakem. Z toho je mohl vysvobodit znovu Mráz. Znovu se postavil ke standardce z pravé strany, znovu po faulu Matyáše a znovu poslal nebezpečný centr do vápna. Míč tentokráte mířil neomylně do bližší šibenice, ovšem v cestě do sítě mu stála hlava Lukáše Lipčíka, který jej na poslední chvíli vyhlavičkoval na roh.

Domácí pojistili své vedení dvě minuty před koncem poločasu. Rychlou kontru a přečíslení tří na jednoho zahájil Bíla, dal doprava na Pravdu a ten pod sebe na Janíka, ten si sice míč zpracovával docela kostrbatě, ale i tak jej ještě stihl pod tělem vyběhnutého Uhera poslat do sítě, 2-0.

Po první půli se tedy zdálo, že není co řešit, čemuž bohužel podlehli i domácí hráči. Zato hosté do druhé pětačtyřicetiminutovky vlétli jako pokropení živou vodou. Kombinace těchto dvou faktorů znamenala problémy pro domácí hochy. Po dvou minutách hry našlápl k velkolepému sólu přes polovinu hřiště Trecha, ve stylu Maradony udělal kličku třem domácím hráčům, ovšem poslední již nezvládl a ležící Smetka mu míč sebral. Popravdě řečeno této akci chybělo jediné, a to gólové zakončení.

Domácí sice odpověděli nedůraznou hlavičkou tísněného Jagoše a ostrou ranou Falešníka doprostřed brány, ale stále se nemohli znovu rozehrát. Trenér tedy prostřídal, aby tým oživil. A jeho strategický tah měl nakonec kýžený efekt. V 72. se rozběhl čerstvý Červenka, jeho rychlost brala hostujícím zadákům dech, ale svůj postup na bránu zakončil pouze střelou do Uhera. Za další dvě minuty vybojoval míč u postranní čáry příkladně bojující Jagoš, čímž vzniklo přečíslení tří na dva, dal napříč hřištěm na Bílu, jeho centr dokázal Uher jednou rukavicí vyrazit pouze k Červenkovi a ten se již napodruhé dočkal, 3-0.

Třetí gól definitivně zlomil odpor hostí. Nášup jim přidal Matyáš. Ten nevěděl, co s míčem na noze nějakých dvacet metrů od brány a podle známého pořekadla tedy vystřelil. Dělová koule, kterou vyslal kanon v jeho levačce, prolétla kolem rukavic nejistého Uhera a zaplula přímo pod břevno, 4-0. Tento nádherný moment byl krásným zakončením povedeného zápasu domácích.

Hosté se zmohli jen na poslední záchvěv, ale ani Balgova hlavička, ani Baroškova střela svůj cíl nenašly a sudí Polcr ihned po této dvojšanci zápas ukončil.

V příštím kole zajíždí Hroznovka na horkou půdu do Velké, která ji na podzim zle vyškolila.

Smetka - Matyáš, Laga, Lipčík P., Podrazil (83. Veverka) - Janík (56. Lipčík J.), Lipčík L., Bíla (c) (78. Jagoš M.), Pravda - Jagoš J. (85. Janíček), Falšeník (63. Červenka)