24. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Kněždub 2:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Kněždub 2:0 (1:0)

Branky: 27. Lipčík L., 53. Pravda

Diváci: 275

ŽK: Janík, Červenka, Pravda, Falešník - Durna M., Bíla O.

V poslední květnový den se v Kozojídkách a v Hroznové Lhotě hrály dva důležité zápasy. Zatímco si už v dopoledních hodinách zajistili hráči sousedních Kozojídek vysokou výhrou 6:1 nad Žeravicemi postup do vyšší soutěže (tedy okresního přeboru), čekal Hroznovou Lhotu na Zelničkách těžký souboj se sousedním Kněždubem.

Trenér Kněždubu se často potýká s absencemi klíčových hráčů, ovšem říká se, že na dva zápasy má každou sezonu všechny hráče pohromadě. A to na domácí zápas s Hroznovkou a venkovní zápas v Hroznovce. Také letmý pohled na soupisku hostí to dokazoval. Ti totiž nastoupili ve velmi silné sestavě, v níž citelně chyběl pouze zkušený tahoun Roman Grabec, jehož trápí zranění. Domácí zase nemohli počítat se svým tahounem Ondřejem Bílou. Kněždub nabral v letošní sezoně solidní formu, domácí zase vystavěli na jaře na Zelničkách nedobytnou tvrz, a tak byly karty rozdány vcelku vyrovnaně.

Vyrovnaný byl rovněž úvod zápasu. Hosté se prezentovali velmi kompaktní a spolehlivou defenzívou, z níž jejich hráči startovali do jedovatých protiútoků. Po jednom z nich servíroval ostrý centr zprava Káčerek a mladšímu z bratrů Durnových - Martinovi sebral vynikající Smetka míč doslova z hlavy. Také domácí využívali ke svým útočným akcím křídelní prostory. Ve 26. centroval Janík, míč si sklepl za obránce Falešník, ocitnul se tváří v tvář Podolanovi, ale nikým neatakován přestřelil  z malého vápna bránu. Po této megašanci to na zaplněné tribuně jenom zahučelo jako v úlu. Ovšem dlouho domácí fandové nesmutnili. Po další akci po levém křídle centroval tentokrát levou Červenka, míč si zpracoval kostrbatě Jagoš tak, že mu odskočil, a tak se pokusil zopakovat svoji akrobatickou parádu z minulého domácího zápasu. Tentokráte však vyprodukoval pouze nepovedenou střelu, po níž se balon odrazil doprava před dobíhajícího Lukáše Lipčíka, který jej pohotově uklidil do sítě, 1-0.

Hosté odpověděli přímým kopem Libora Grabce, ovšem Smetka míč v pohodě polapil. Za další dvě minuty měl gól na hlavě opět rychlík Martin Durna, ovšem tentokráte mu k Paškově centru chyběl krok a namísto gólu si při pádu ještě pochroumal rameno. Ve 33. pak ještě pěkně tečoval Jagoš hlavou centr Falešníka, ovšem Podolan se překvapit nenechal. Zbytek první půle se pak nesl v duchu velkého boje, žádná větší šance už k vidění nebyla.

Do druhé půle již nenastoupil hostující Zdeněk Rýpar, kterého nahradil Marek Bíla, jenž doplnil své dva bratry na hřišti. Hosté zákonitě začali otevírat obranu, z čehož se rodily domácí kontry. V první z nich se prohnal rychlík Červenka přes Luboše Vařechu, vnikl do vápna a dal pěkně pod sebe Janíkovi, ten střelou po zemi trefil pouze bližší tyč hostující brány. Lubomír Janík byl jedním z hlavních protagonistů i za minutu, když si narazil aut se spoluhráčem a poslal přetažený centr na zadní tyč, kde našel volného Jirku Pravdu, tomu už stačilo pouze poslat míč hlavou do protipohybu přesunujícího se Podolana, 2-0.

Hosté odpověděli ostrou střelou Pašky z levé strany, Smetka byl ovšem pozorný a míč vyrazil. Za další čtyři minuty hrozil Milan Durna ostrou ranou, která však minula bližší šibenici. Hned za další minutu strhujícího fotbalu šli zase dopředu domácí, kdy protiútok vedl znovu po levém křídle Červenka, do vápna se mu hnal v tandemu Jagoš, ale byl faulován, hlavní sudí Rodinger neuznal za vhodné nařídit pokutový kop proti hostujícímu týmu.

Největší šanci na korekci skóre měli hosté v 69. minutě. Po zbytečné domácí ztrátě míče u postranní čáry dostal přihrávku do vápna úplně volný Marek Bíla, ale z osmi metrů si vedl stejně, jako jeho protějšek Falešník v první půli, tedy poslal míč pouze vysoko nad bránu.

Rovněž neúnavný Karel Paška znamenal pro domácí obranu permanentní nebezpečí. V 77. skončil jeho tečovaný pokus těsně nad. Poslední slovo však měli domácí hráči. V 83. minutě nejdřív musel Podolan vyrazil ostrou ránu Lukáše Lipčíka z velkého vápna, odraženého míče se zmocnil Janík, vedl jej podél šestnáctky, aby kolmicí za obranu vyslal do jasné šance opět Pravdu, ten však pouze napálil tyč.

Suma sumárum jsme v neděli viděli na Zelničkách utkání vysoké kvality, které se muselo líbit. Zápas se tentokráte obešel bez zbytečných výlevů emocí a hrubých faulů (tedy až na jednu výjimku). Hosté byli několikrát blízko ke gólu, ale měli špatně seřízenou mušku, na straně domácích bylo k vidění krom dvou gólů a dvou nastřelených tyčí ještě několik přečíslení, které ovšem tak nějak vyšuměly "do vytracena". Tradičně velká návštěva a krásné počasí již byly pouze dva atributy, které byly plusem nedělního pěkného utkání. Hráči Traubenu uhájili domácí jarní neporazitelnost, kterou ještě prověří za 14 dnů v posledním domácím zápase soupeř z Vacenovic.

Smetka - Matyáš, Lipčík P., Laga (c), Veverka (88. Jung) - Červenka (75. Podrazil), Janík, Falešník (81. Jagoš M.), Lipčík L. - Pravda, Jagoš J. (85. Lipčík J.)

Sokol Kněždub:

Podolan - Vařecha (75. Nejedlík), Bíla O., Grabec L. (c), Rýpar (45. Bíla M.) - Durna Mar. (88. Chromeček), Durna Mil. (80. Petrucha), Bíla P., Grabec D. - Káčerek, Paška

Branky: Balous, Dobeš

A3C2402 Hroznová Lhota Kněždub 2:0 (1:0)
Branky: Lipčík, Pravda

A3C2404 Otnice Vacenovice 1:3 (1:1)
Branky: Kropáček - Sladký 2, Novotný

A3C2405 Hovorany Žarošice 0:0 (0:0)

A3C2406 Velká n. Vel. Veselí n. M. 2:4 (2:2)
Branky: Kohůt, Valášek - Pollák Adam 2, Kučera, Vardan; ČK: Mikéska - Motyčka, Smějsa

A3C2407 Tvrdonice Vracov 0:2 (0:1)
Branky: Klimeš, Červinka