3. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - FC Vracov 4:2 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - FC Vracov 4:2 (1:1)

Branky: 15. Matyáš, 53. Schwarzbier, 73. + 77. Durna - 12. Herzán, 83. Příkazský

ŽK: Matyáš - Herzán

ČK: Červinka (V)

Diváci: 160

Ve 3. kole se na Zelničkách představil FC Vracov - tedy tým, který suveréním způsobem ovládl minulý ročník 1.B třídy. Právo postupu do vyšší soutěže však tento tým nevyužil, naopak jej přes léto opustilo několik opor, včetně nějlepšího střelce Petra Lopraise.

Oba dnešní soupeři měli za sebou špatný vstup do sezony, když v prvních dvou kolech nezískali ani bod. Šlo tedy o souboj posledních dvou týmů tabulky a bylo jasné, že se o body povede tuhý boj.

Nečekaně malá návštěva viděla první zajímavý moment až ve 12. minutě a hned byl gólový. Obránce Herzán rozehrál míč z vlastní poloviny dlouhým nákopem do domácího vápna a ten k údivu všech přeskočil vyběhnutého Kubiše a zapadl do prázdné brány, 0-1

Tato kuriózní branka však domácí tým paradoxně nakopla. Traubenu fungovala hlavně hra po pravé straně, kde řádila posila z Radějova - Patrik Matyáš. Ten se v 15. minutě probil i přes skluz obránce do šestnáctky a zjevil se tváří v tvář Pelíškovi, kterému procedil míč skrz nohy do sítě, 1-1.

Za další čtyři minuty se souboj těchto hráčů opakoval, ale tentokrát vyšel z navlas stejné situace vítězně hostující gólman, jenž přízemní střelu nohama vyrazil.

Poté hra upadla do průměru a diváci tleskali jen několika střeleckým pokusům z dálky, s nimiž však oba branaři neměli téměř žádnou práci. Až ve 42. minutě zahrozil nebezpečnou hlavičkou hostující Mezihorák, který po centru zleva zamířil těsně vedle zadní tyče.

Také na začátku druhé půle hrozili nejdříve hosté. V 52. minula utěšená střela Čožíka jen těsně levou šibenici. Hned za minutu však trestali domácí. Míč se ze standardní situace vznesl přímo na hlavu Kamila Schwarzbiera a ten ač v záklonu a zády k bráně dokázal přehodil vyběhnutého Pelíška, 2-1.

Hosté sahali po vyrovnání za čtyři minuty. Šimon Loprais se vehnal do vápna a přihrávkou pod sebe našel Příkazského, jehož gólovou střelu zablokoval obětavým skluzem Petr Lipčík. Za další dvě minuty hrozil znovu hostující Čožík, jehož tečovaná střela po zemi projela těsně kolem tyče. Domácí v této fázi zápasu nehráli a pouze se štěstím přečkali sérii nebezpečných akcí Vracova. Hosty však přibrzdil paradoxně jejich hráč, jmenovitě Filip Červinka, který se v 60. minutě po druhé žluté poroučel předčasně do sprchy. Domácí tedy hráli přesilovku. Jako první se blýskl pěknou střelou ze 17ti metrů Lukáš Lipčík, ta šla ovšem těsně nad. V 67. minutě si oba týmy vyměnily pozdravy v podobě rychlých protiútoků. Nejdříve hrozili domácí, když Durna přiťukl míč Lukáši Lipčíkovi patou, jeho střelu však zadáci Vracova odvrátili, na druhé straně zase sebral Kubiš míč těsně před Lopraisem.

V 73. minutě se znovu měnilo skóre. Josef Lipčík poslal z levé strany centr za obrannou linii hostí, kde se zjevil jako přízrak Durna a z bezprostřední blízkosti prostřelil Pelíška, 3-1.

A za další čtyři minuty bylo ještě víc veselo! Durna se proháčkoval do vápna a po otočce krásně obstřelil pravačkou Pelíška a poslal svůj tým do třígólového trháku, 4-1.

Tomáš Durna dokonce sahal po hattricku, ale jeho další střelu z 10ti metrů dokázal Pelíšek nohou vyrazit.

Poslední slovo měli nakonec hosté, kteří podnikli v 83. minutě nenápadnou akci, ne jejímž konci byla hlavička Příkazského, která propadla do sítě skrz rukavice Kubiše, 4-2.

Do konce zápasu už se však nic neudálo, a tak domácí tým slaví zisk prvních bodů v nové sezoně.

Kubiš - Uher, Schwarzbier (c), Podrazil, Lipčík P. - Falešník, Lipčík L., Lipčík J. (81. Bačík), Matyáš (76. Smetka) - Durna, Červenka (86. Janíček)