7. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Otnice 3:1 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Otnice 3:1 (0:0)

Branky: Bíla, Janíček, Pravda - Svoboda

Diváci: 200

ŽK: Lipčík P., Lipčík J. - Fiala, Rafaj

V utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky se vedl o body tuhý boj. Práci hráčům ztížil především zrhuba desetiminutový prudký liják, který už v 8. minutě razantně změnil trávník v kluzký terén, na kterém pak měli problém jak při zpracování míče, tak i při samotném pohybu. Do sestavy domácích se po dlouhé pauze vrátil tahoun Ondřej Bíla a dá se říct, že byl u všeho podstatného. Také díky jeho výbornému výkonu domácí nakonec slavili zisk všech tří bodů.

V první půli gól nepadl a ani se nedá říct, že by k němu měl ten či onen tým nějak blízko. K vidění byly spíše jen náznaky šancí anebo střely mimo. Především domácí hráči hořeli v koncovce jako suchý list. Postupně v dobrých pozicích selhali Červenka, Josef Lipčík, Falešník a znovu Červenka. Přitom jejich střelecké pozice volaly po gólech. Hosté hrozili dvojšancí Svobody, který nejprve pálil nad z otočky, posléze po špatné rozehrávce domácích napálil centrovaný míč ve skluzu do Juráska. Domácí odpověděli šancí Matyáše, který nečekaně napálil ztracený balon těsně nad. Ve 43. minutě pak předvedli domácí nádhernou kombinaci na jeden dotek, díky níž se míč dostal z pravého křídla až před branku, ale Červenka jenom promáchl. Následný centr zpracoval na prsa Durna, ale podklozl a Kraus si dal málem vlastní gól. Zmar domácích v koncovce pak dovršil ještě Pravda, který v poslední šanci první půle poslal zbrkle mimo bližší šibenici.

Ve druhém poločase se ještě diváci nestihli rozkoukat a už se měnil ukazatel skóre. Bíla rozehrál standardní situaci z levé strany a nikým netečovaný míž zapadl přesně k levé tyči Navrátilovy brány, 1-0.

Za minutu znovu hrozili domácí, kdy Durna prošel do vápna, ale míč napálil pouze do Navrátila, následná bomba Pravdy se zastavila o břicho nešťastného Leváka. V 59. znovu selhal v koncovce Červenka, jenž řešil situaci jeden na jednoho ostrou sřelou po zemi, míč se po ní však pouze projel kolem zadní tyče. V 66. založil právě Červenka brejk domácích, kdy vyslal kolmicí Durnu, ten se dostal z úhlu, a tak volil centr do míst, kde se pohyboval střídající Janíček, který i z mírného základnu dokázal hlavou prostřelit Navrátila a zvýši na 2-0.

Poté se na hřišti začalo jiskřit, když v hlavní roli byl domácí Ondřej Bíla a na druhé straně pak kvartet Svoboda, Fiala, Zdeněk a Evžen Rafajovi. Hra se kouskovala po mnoha faulech, což byla voda na mlýn domácích. Ti si hlídali dvoubrankové vedení, zatímco zahazovali šance. Největší z nich zahodil hlavou Janíček a také Bílův přímý kop volal po gólu. V 73. pak nepříjemně zahrozili hosté, ale Fiala ve skluzu nedal. Také Levákova střela šajtlí šla těsně vedle, Jurásek se za ní jen otočil. V 83. to však hostům už vyšlo. Po nenápadné akci se zjevil za obranou Traubenu Svoboda, hokejovým blafákem obešel Juráska a poslal míč do prázdné brány, 2-1.

Domácím zatrnulo. Navíc v 87. se postavil znovu Svoboda k přímému kopu ze skvělé pozice, ale naštěstí poslal míč pouze vysoko nad. Poslední slovo tak měli domácí, kterým vyšel další rychlý protiútok. Do otevřené obrany se vřítil čerstvý Smetka, který ve vápně dal "pod sebe" Pravdovi, jenž pečetil na 3-1.

Výkon hostí opravdu odpovídal předposlednímu místu v tabulce, domácí by se pak měli zamyslet nad svojí lehkovážností a nemohoucností v koncovce. Velmi rozpačitý výkon pak podal hlavní sudí Kocman.

Jurásek - Schwarzbier (c), Lipčík P., Lipčík J. (64. Janíček), Podrazil - Matyáš, Bíla, Durna, Falešník - Červenka (78. Smetka), Pravda

Sokol Otnice:

Navrátil - Rafaj Zd., Kropáček, Kraus, Rafaj E. - Špunar, Struha, Levák (c) (74. Spáčil), Čapek (57. Fiala) - Svoboda, Kopeček

A3C0707 Žarošice Veselí n. M. 2:4 (1:3)
Branky: Frýbort, Přikryl - Kučera, Matuška, Zelinka, Pollák Adam; ČK: Poláček - 0