9. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Agro Milotice 4:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Agro Milotice 4:0 (1:0)

Branky: 33. Durna, 49. Pravda, 68. Jagoš, 90. Lipčík P.

ŽK: Podrazil - Habáň

Po roce ve vyšší soutěži se milotické Agro vrátilo do 1.B třídy, a tak bylo na Zelničkách znovu k vidění derby dvou již tradičních rivalů. Hosté z Milotic nic nedbali svého horšího postavení v tabulce a v prní půlhodině domácím zle zatápěli. Přehrávali je především nepříjemným presingem a lepším pohybem. Bez debat nejlepším hráčem hostí byl s osmičkou hrající Michal Antoš. Po jeho ostrém, přízemním centru z levé strany musel už ve 4. minutě skvěle chytající Jurásek sebrat míč před Hofrem. Michal Antoš za další dvě minuty vyslal ostrou ránu z pravé strany a Jurásek se měl co otáčet, aby ji vyrazil. V 7. minutě došlo ke střetu domácího stopera Schwarzbiera s hostujícm Hofrem, po němž zůstal nejlepší střelec Agra ležet na zemi se zraněným tříslem. Diváci se domnívali, že šlo o jasný, neodpískaný pokutový kop, ale sám hráč hostí přiznal, že si zranění přivodil sám. Tak či tak v zápase dohrál a opustil hřiště na nosítkách. Vystřídal jej Budík. Ve 14. minutě podjel stoperu Petru Lipčíkovi míč pod nohou a právě nový hráč Budík jej napálil z jedné jen těsně nad. Ve 23. minutě pak hosté neproměnili doslova megašanci, když centr Vybírala z levé strany přistál přímo na hlavě Zbyňka Antoše, ale jeho tvrdou hlavičku z malého vápna Jurásek reflexivně vytěsnil nad břevno. Za další dvě minuty se řítil do brejku Dobeš, dal doprava Budíkovi a ten tváří v tvář Juráskovi nedokázal domácího gólmana překonat. Kdyby hosté vedli po půlhodině hry o tři branky, nikdo by nemohl říct ani popel. Domácí mohou děkovat skvělému Juráskovi. Jejich akce byly do té doby jalové a postrádaly nápad a hlavně přesnost. Vše se změnilo ve 33. minutě. Rychlonohý Červenka přesprintoval na levém křídle soupeře, dal do středu hřiště přímo do běhu Durnovi a ten postupoval jeden na jednoho proti poslednímu obránci hostí. Ten se nechal nesmyslně odlákat pohybem Jana Jagoše, a tak se Durnovi najednou otevřela dálnice k hostující bráně. Když navíc branař Jankovič předčasně upadl na zem, stačilo domácímu šuterovi pouze poslat míč k pravé tyči odkryté brány a odšpuntovat tím obrovskou radost domácích fandů, 1-0.

Tento gól zfoukl tlak hostí jako prudký vítr svíčku. Ti už do konce poločasu nic nepředvedli, stejně jako domácí. Ti si nechali všechno až do druhé půle. Hned na jejím začátku (ve 49. minutě) se jim podařila rychlá kontra. Falešník dal do křídla Durnovi, ten se dostal zprava do vápna a předložil po zemi Pravdovi, jenž prostřelil jak Jankoviče, tak hradbu těl couvajících obránců, 2-0.

Od této chvíle se hrálo de facto na jednu branku, na tu hostující. Na tu se valil jeden rychlý protiútok domácích za druhým. Po jednom z nich dal v 52. Bíla míč do vápna Červenkovi a ten zkusil tvrdou ranou trefit bližší spoje, ovšem o pár centimetrů minul. Hned za minutu zahrozili sporadicky hosté, a to obrovským závarem ve vápně, který vrcholil třemi střelami z bezprostřední blízkosti do Juráska a následným faulem na domácího strážce brány. Hostující hráči snad ani nemohli uvěřit, že ani z této situace nedali gól. A mohlo je to mrzet. V 68. založil další brejk do otevřené obrany Bíla, předal napravo Červenkovi, který se vyhnul ofsajdové pasti hostí a rázem šli domácí ve třech na samotného Jankoviče. Červenka poslal míč křížem na malé vápno Jagošovi, který neměl problém zavěsit, 3-0.

Krutý výsledek vzal hostům poslední chuť do hry a napadání. A tak měl v 74. Bíla spoustu času a prostoru, aby zkusil z hranice vápna svoji oblíbenou technickou střelu, ale míč šel těsně nad. Za další minutu vyslal Falešník nádhernou příhrávkou do dalšího brejku Červenku, ale ten pouze napálil Jankoviče. V 79. málem využil chybnou malou domů střídající Matyáš, když okamžitě napálil míč na bránu, ten však skončil v rukavicích hostujícího gólmana. Ten si poradil i s Bílovým přímým kopem za další dvě minuty. Poslední náznak šance měli hosté v 88. minutě. To si Gergel zpracoval dlouhý míč a druhým dotykem skákající merunu poslal vysoko nad. Domácí uzavřeli gólový účet zápasu v poslední minutě. Petr Lipčík si vzal míč, zařadil třetí světelnou rychlost, utekl všemu a všem a svůj samostatný únik zakončil zkušeným průstřelem gólmana, čímž potěšil svého otce, slavícího na tribuně narozeniny, 4-0.

Výsledek zápasu je pro hosty velmi nespravedlivý, ale fotbal se bohužel pro ně hraje na góly a to bylo to jediné, co hře Milotic scházelo. Rovněž sudí Weiss podal velmi rozpačitý výkon. Například neřešil postavení domácí zdi pouze 5 metrů od míče a spoustu situací pískal velmi překvapivě. Domácí se po vysoké výhře vyhoupli na 3. příčku tabulky a hned příští týden budou hrát znovu doma, když v hodovém zápase přivítají Hlohovec.

Jurásek - Podrazil, Schwarzbier (c), Lipčík P., Lipčík J. - Pravda (74. Janíček), Bíla, Falešník, Červenka (88. Bačík) - Durna (65. Matyáš), Jagoš (85. Smetka)

Agro Milotice:

Jankovič - Antoš Z., Balous, Hroudný, Vybíral - Antoš M. (85. Knotek), Gergel, Dobeš, Mikéska - Hofr (10. Budík), Habáň (c)

VÝSLEDKY 9. kola:
Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka

A3C0903 Kněždub Otnice 3:1 (1:1)
Branky: Grabec 2, Kačerek - Rafaj

A3C0905 Vacenovice Velká n. Vel. 2:2 (1:1)
Branky: Sladký 2 - Bančák, Kohút; ČK: Chvátal Miroslav, Chvátal Libor - 0

A3C0901 Hroznová Lhota Milotice 4:0 (1:0)
Branky: Durna, Jagoš, Lipčík, Pravda

A3C0902 Hlohovec Podivín 3:2 (2:1)
Branky: Burián 2, Málek - Fric, Sádlo

A3C0904 Krumvíř Hovorany 3:3 (1:3)
Branky: Charvát, Zvonič Petr, Heča Marek - Knoflíček, Ondorušek, Zemánek Miroslav

A3C0906 Žarošice Tvrdonice 3:1 (1:0)
Branky: Chromý, Konečný, Ždánský - Mrlák

A3C0907 Veselí n. M. Vracov 2:0 (1:0)
Branky: Kučera, vlastní