A tým 1. kolo (22/23): Sokol Pohořelice - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (3:0)

Sokol Pohořelice - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (3:0)

Branky: 6. + 9. Matoušek (1x PK), 17. Fiala - 65. Březina

ŽK: Gärtner, Matoušek, Fiala - Radmil, Bíla, Chrenčík

Diváci: 180

Vrchol podzimu přišel pro hráče Hroznovky sice už v minulém kole v podobě televizního utkání s týmem Vnorov, nicméně ještě na ně čekalo daleko těžší měření sil v rámci dohrávaného 1. kola na trávníku Pohořelic. Ty během podzimu ztratily doma pouze dva body za remízu s Vojkovicemi a celý podzim měly nejlepší útok v soutěži (což se vlastně změnilo až po minulé kanonádě našeho týmu). Hosté přivezli do městečka obklopeného rybníky naopak nejlepší obranu v soutěži, nad kterou se rozplýval i autor místního zpravodaje. Očekával se tak kvalitní souboj dvou silných mužstev. Bohužel na hostující hráče dopadlo staré známé přísloví "Po posvícení přichází hnačka". Početný kotel hroznolhotských fanoušků (znovu hnaný bubnem) jen marně hledal na kluzkém trávníku výkon svých hochů, na který je zvyklý z podzimních zápasů. Hráči v černo-žlutých dresech byli horší ve všech herních činnostech, zrazovalo je zpracování, měli špatný odhad nebyli schopní si přihrát balon a stejně jako minulý týden vstoupili do zápasu naprosto katastrofálně. Domácí borci v rudých dresech, kteří jim to navíc ztěžovali velkým důrazem, toho však dokázali využít lépe, než Agro v televizním zápase. Do sedla jim pomohly neuvěřitelné chyby v obranných řadách Traubenu. První pohroma přilétla v šesté minutě z pravé strany, odkud poslal Koch centr přímo na trestuhodně neobsazeného Matouška, který se v pokutovém území musel snad bát, jak tam byl sám, a tak měl dost času na zpracování míče a nekompromisní ránu pod břevno, 1-0

Ani tato facka hostující hráče nenastartovala a ti nadále kupili chyby v obraně. V 8. minutě převzal rychlonohý Dmytro Yatsyna přízemní přihrávku zprava, prolétl mezi rozestoupenými obránci Hroznovky a po kličce na Dvořáka byl hostujícím gólmanem faulován, takže sudí Vašík neměl nad čím přemýšlet. Nařízený pokutový kop pak proměnil razantní ranou k levé tyči znovu Matoušek, který nedal Dvořákovi šanci, přestože ten vystihl směr jeho střely, 2-0

Dvacet minut hrůzy pak završila situace v 17. minutě, kdy přišla další zatočená přízemní přihrávka zprava na střed, Chrenčík uklouzl, a tak mohl Fiala postupovat zcela sám na Dvořáka, kterého pokořil střelou už z hranice šestnáctky a potřetí rozjásal domácí fandy, 3-0

Hráči Pohořelic ukázali neuvěřitelnou produktivitu, když dali tři góly ze třech šancí. Na hostech bylo, aby se pokusili zkonsolidovat a ještě s výsledkem něco udělat. Nicméně ve 29. minutě málem inkasovali počtvrté, když si na centr tentokráte z levé strany počkal na malém vápně Fiala, hlavičku nejlepšího domácího střelce z bezprostřední blízkosti ovšem Dvořák parádně vyrazil nad břevno!

Po zbytek první půle se domácí hráči zatáhli do obranné ulity a víceméně nechali své soupeře hrát s balonem. Ti se však nebyli schopní dostat do žádné větší šance. V pár náznacích se sice ocitli, ale buďto je zradil terén, či vlastní nemohoucnost, a tak při většině těchto situací hostující fanoušci jen smutně vydechli.

O poločase bylo potřeba se posilnit, což zaskočilo místního prodavače grilovaných cigár, jemuž tato dobrota došla. Nicméně za chvíli přinesl z hospody další várku, takže situace byla zachráněna (úsměv).

Také druhý poločas začal šancí domácího celku. Po brejku vedl míč po pravé straně Yatsyna, dal do středu Langovi, toho ale Dvořák skvěle vychytal. První šance hostí, která konečně stojí za zmínku, pak přišla ve 49. minutě. K rozehrávce standardky z levé strany se postavil kapitán Radmil, na zadní tyči našel schovaného a nehlídaného Bílu, který ovšem namířil svoji hlavičku pouze do bližší tyče, a tak mu nezbylo, než se jen smutně chytit za hlavu. Také domácí odpověděli centrem a hlavičkou po standardní situaci, ovšem Fiala si na Dvořáka nepřišel, když hostující mág mezi třemi tyčemi předvedl další parádní zákrok. Od nějaké 50. minuty ovšem byl na domácích hráčích (a především obráncích) vidět úbytek fyzických sil a hostující tlak začínal sílit. V 53. se dostal ke střele z nějakých osmnácti metrů Aleš Radmil, ovšem Sedmidubský neměl s jeho pokusem větší problémy. V 58. pak hosté pořádně přitopili pod kotlem, začali pomocí krátkých přihrávek obléhat domácí vápno a na konci akce byla Lipčíkova přihrávka do ohně, kterou zastavil rukou na malém vápně ležící Šimša, ovšem ani hlavní rozhodčí, ani sudí na pomezí tuto ruku neviděli (zřejmě jako jediní dva lidé na stadionu), čímž pořádně rozezlili hostující fanoušky, z jejichž úst schytali sprchu sprostých slov a nadávek. Nutno dodat, že zaslouženě...

A tak se hosté dočkali gólu až v 65. minutě, kdy Lipčík přihrávkou po zemi do vápna našel Březinu, který se tváří v tvář Sedmidubskému zachoval jako správný kanonýr a ranou k levé tyči zapsal svůj 16. podzimní gól, 3-1

Hostující kotel ožil a hnal své ovečky na steč domácí brány. Ovšem ti ne a ne se prosadit v dobře fungující a zahuštěné domácí obraně. Navíc ze strany fotbalistů Pohořelic hrozily neustálé brejky. Po jednom z nich (v 76. minutě) se musel znovu vyznamenat Dvořák, který vytěsnil hlavičku Langa na rohový kop. Domácí si pak zkušeně hlídali svůj náskok, o který nepřišli ani po dvou šancích hostí. Ta první přišla v 84. minutě, kdy se po centru zprava odrazil míč k Aleši Radmilovi, jeho pokus z voleje letěl však o něco výš, než bylo potřeba. V 89. pak hostující kapitán zakroutil zprava centr do vápna tak, že ten po teči jednoho z domácích obránců jen těsně minul zadní tyč. V samém závěru pak ještě sehráli domácí výborně "falešný ofsajd", kdy v ofsajdu stojící hráč ignoroval přihrávku, na kterou ovšem nastartoval střídající Zbránek, jeho nájezd z pravé strany ovšem razantně uťal skokem pod nohy a sbalením balonu skvělý Dvořák. V závěrečných minutách už neměli hosté síly s utkáním cokoliv udělat, a tak si v posledním podzimním kole připsali druhou porážku, po níž se čelo tabulky neuvěřitelně vyrovnalo. První tři týmy totiž mají 31, 31 a 30 bodů!! I přes tuto prohru ovšem hráči Hroznové Lhoty přezimují díky lepšímu skóre na první příčce tabulky a na jaře se tedy máme na co těšit!