A tým 10. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 1:2 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 1:2 (0:0)

Branky: 91. Bíla - 69. Zelinka (PK), 84. Janík

ŽK: Dvořák, Bíla - Krejčiřík, Dekař, Křižka, Chludil, Zelinka

Diváci: 184

Nedělní počasí bylo pro fotbal ideální. Na Zelničky si tak našla cestu početná divácká kulisa. Přijel druhý tým tabulky, který vstupoval do utkání v roli favorita. Domácím se totiž v posledních zápasech zadrhla kolečka fotbalového soukolí a bylo otázkou, zda se dokážou zbavit té deky, která na nich ležela především po debaklu ve Vyškově. Do obrany se vrátil Josef Lipčík, Patrik Matyáš se tak mohl posunout na hrot vedle Gazárka.

Utkání mělo spád hned od začátku. Jako první hrozili hosté, to když Krejčiřík poslal rohový kop na malé vápno a jeden z domácích hráčů musel vyhlavičkovat nechtěný pokus svého spoluhráče z brankové čáry. Hned za minutu to znovu hořelo v domácí šestnáctce, Křižka tam poslal přízemní centr zprava a gólovou střelu Dekaře zablokoval obětavý Bíla, následný pokus Svitáka se stočil těsně vedle zadní tyče. Pak mohlo udeřit na opačné straně hřiště. Patrik Matyáš dostal dlouhý balon na levé křídlo, okamžitě servíroval na střed Gazárkovi, tomu sice zabralo zpracování míče víc času, než by bylo záhodno, přesto měl dost času, aby svůj samostatný postup středem hřiště na Nedvědíka řešil lépe, než střelou do hostujícího gólmana, který míč vychýlil ze správného směru na rohový kop. Ve 20. přiťukl na velkém čtverci míč Patrik Škopík kapitánovi Radmilovi, jeho pokus byl ale tečovaný mimo bránu. Za další minutu dostal znovu skvělý balon nalevo Patrik Matyáš, postupoval ze strany sám na Nedvědíka, ten ale jeho ostrou střelu vytěsnil nad břevno. Velká škoda, že domácí z této sekvence šancí, kdy dvakrát zakončovali tváří v tvář hostujícímu brankáři, nevytěžili vedoucí branku! V zelených dresech hrající hosté mohli trestat ve 36. minutě, to vysoký nákop skončil na hlavě Chludila, ten ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně vedle. V této fázi utkání hráči Dubňan rovněž zahrávali velké množství rohových kopů, z žádného z nich ovšem bezprostředně neohrozili domácí bránu, protože jejich pokusy blokovali obětaví obránci v bílo-červených dresech. A tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Z nich se na hřiště vrátily dvě jiné mužstva. To domácí úplně bez nápadu a jakoby s vymytými mozky, do hostující sestavy pak naskočil mladý Lukáš Čerňan a okamžitě se stal rozdílovým hráčem zápasu. Obránci Hroznovky měli plné nohy práce s jeho bráněním a mladý šikula jim motal hlavu neotřelými kličkami a především svou rychlostí. Hned po minutě hry se zjevil ve vápně před Dvořákem Janík a domácí gólman vytáhl jeho ostrou střelu parádně nad břevno! Domácí úplně vyklidili pole, nebyli schopní si nahrát ani na dva metry, namísto kombinace zbytečně kličkovali a rezignovali na svoji největší zbraň - křídelní hru a snažili se akce tlačit středem hřiště, anebo chaoticky nakopávali míče. Naopak hosté trpělivě čekali na svoje šance. Další z nich přišla v 65. minutě, kdy po brejku dostal zleva míč na střed vápna Křižka, se svojí střelou z nějakých deseti metrů ovšem otálel tak dlouho, až mu ji skokem zablokoval Ondřej Bíla a míč nejdřív zasedl a poté odkopl do bezpečí. Za tři minuty přišel dlouhý nákop Baníku dopředu, domácí gólman Dvořák zbytečně vyběhl, Čerňan byl na kraji vápna u míče dřív, Dvořák namísto toho, aby ho stínoval, se snažil míč odehrát, podařilo se mu ale jen nešťastně zasáhnout hostujícího štírka a sudí Kučera neváhal s nařízením penalty ani chvíli. K ní se postavil Zelinka a přesto, že Dvořák vystihl směr jeho ostré střely, byl na ni přece jenom krátký, 0-1

Domácím hráčům se nedá upřít snaha, nicméně hráli v křeči. Ke všemu je zrazovala technika a přihrávky měly příliš velkou razanci, anebo je míč vůbec neposlouchal. A tak se fanoušci na tribuně jen chytali za hlavu. Do jakés/takés šance se dostal v 79. minutě Bíla, k němuž nečekaně propadl centr na zadní tyči, domácí stoper, který se v závěru zápasu vysunul dopředu, ovšem z voleje mířil asi metr vedle. Hosté měli daleko větší šanci, když Juřicova hlavička po rohovém kopu měla gólové parametry, míč však skončil jen pár centimerů vedle zadní tyče. Vrchol zmaru pak přišel pro domácí tým v 85. minutě. Chrenčík váhal s rozehrávkou z obrany, pod tlakem nakopl dlouhý míč někam dopředu, toho se zmocnili hostující hráči (domácí záloha totiž nikde...) a stačily jim dva doteky k tomu, aby přišel Zelinkův centr do vápna, který poslal za záda bezmocného Dvořáka hezkým volejem Janík, 0-2

V 89. měl na kopačce třetí zásah Baníku Čerňan, ten udělal znovu chytrou kličku Chrenčíkovi a jeho jedovatý pokus po zemi lehce olízl zadní tyč. Domácí se čestného úspěchu dočkali v nastaveném čase. K přímému kopu z dvaceti metrů se postavil Bíla a prudkou střelou k bližší tyči překvapil Nedvědíka, který už byl možná myšlenkami v kabině, 1-2

Sudí Kučera však ihned po rozehrávce ukončil utkání, z něhož berou hráči Dubňan zaslouženě všechny body. Zaslouženě píšu proto, že domácí hráči si za svoji hroznou hru ve druhé půli bodovat nezasloužili. V příštím kole je čeká utkání na půdě beznadějně poslední Velké nad Veličkou, tak snad se jim podaří odrazit se ode dna a po třech porážkách v řadě znovu bodovat!

Dvořák - Lipčík J., Bíla, Chrenčík, Škopík P. - Falešník (63. Matyáš M.), Radmil (C), Smetka, Škopík P. - Matyáš P. (76. Pavlica), Gazárek