A tým 10. kolo (22/23): SK Vojkovice - Sokol Hroznová Lhota 2:5 (1:3)

SK Vojkovice - Sokol Hroznová Lhota 2:5 (1:3)

Branky: 28. Malý, 53. Chrástek - 34. + 39. + 71. 87. Březina, 23. Falešník

ŽK: Jordan, Zeman L. - Škopík D.

Diváci: 150

V Hroznové Lhotě se už pěkných pár dnů nemluví o ničem jiném, než o tom, že zápas proti Vnorovům bude vysílat ČT Sport, přesto bylo potřeba se začít soustředit na další mistrák. Utkání ve vzdálených Vojkovicích se hrálo ve velmi netradičním čase, a to v sobotu dopoledne. Byl to termín, který příliš nevyhovoval ani jednomu fanouškovskému táboru a dle domácích fandů se zápasy přesunuly ze sobotního odpoledne na přání hráčů. Nicméně se to negativně projevilo jak na poklesu návštěvnosti, tak na tržbě za občerstvení.

Dle pohledu na tabulku mělo jít o jasnou záležitost pro hosty z Hroznové Lhoty, nicméně během prvních patnácti minut hry by na ně asi málokdo vsadil. Domácí mladý soubor, jehož většina hráčů prošla v mládežnických kategoriích Spartou Brno či Líšní, hrál totiž důrazný, soubojový fotbal a nedaroval technickému soupeři ani píď prostoru. Prvních dvacet minut tak přineslo pomálu fotbalové zábavy a hráči na obou stranách si ještě teprve seřizovali mířidla. Domácí Lukáš Zeman pálil vysoko nad, hostující Falešník zase příliš doleva. A tak vlastně z první vážné situace rovnou udeřilo. Ve 22. minutě vedl akci středem hřiště hostující Smetka, předložil na pravou stranu rozběhnutému Březinovi, jehož přízemní střelu vyrazil Hubáček k rohovému praporku, následně však tím, jak dokončoval skluz, zasáhl hostujícího útočníka kopačkou a zkosil ho tak ve vápně k zemi a sudí Vrbka tak neváhal s nařízením penalty. Ta se příliš nepozdávala domácím fandům, kteří měli zato, že pokud jejich brankář zasáhl míč, nemohlo se o pokutový kop jednat. Jenže Březina by mohl v akci pokračovat, tudíž zřejmě nebylo o čem. Míč si na puntík pro penaltu postavil tradiční exekutor Miroslav Falešník, ovšem Hubáček jeho nepříliš prudkou a nepříliš umístěnou střelu k levé tyči vyrazil, bohužel pro domácí přesně zpátky před exekutora penalty, který pohotovou rybičkou poslal polovysoký míč hlavou do sítě, 0-1

Tato branka jakoby probudila do té doby spící domácí hráče a ti začali rovněž hrozit. Jako první poslal důrazné varování kapitán Hýsek, jehož prudká hlavička po rohovém kopu naštěstí směřovala přesně doprostřed brány a našla tak pouze Dvořákovu náruč. Hostující gólman si ovšem vybral slabší chvilku za další dvě minuty, kdy si na přímý kop z poloviny hřiště naskočil na hranici velkého vápna Malý a za jeho nepříliš prudkou hlavičkou se hostující gólman pouze ohlédl a viděl tak, jak zapadá k překvapení všech přesně k pravé tyči, 1-1

Hosté se však vyrovnávacím gólem nenechali psychicky srazit a vzali si vedení zpět. Prsty v tom měl především jejich kapitán Aleš Radmil, který ve 34. minutě sebral míč na levém křídle, cestou do středu hřiště báječně obešel dva protihráče, nachystal si ho na střelu a z hranice šestnáctky vyprášil Hubáčkovy rukavice a na číhajícího Březinu tak už zbyla snadná práce - tedy dorazit míč do prázdné brány, 1-2

A také na třetí brance hostí se podílel jejich kapitán. Po faulu na agilního Gazárka na levé straně si postavil míč k přímému kopu a jeho nadýchaný centr našel hlavu Březiny, který předskočil Hubáčka a nad jeho rukou hlavičkoval krásně pod břevno, 1-3

To bylo co do fotbalových momentů z první půle vše, za zmínku už snad stojí jen časté excesy neustále nespokojeného hostujícího lodivoda Jaroslava Bíly, na něhož domácí fandové křičeli: "Proboha, hrajete líp než Slavia, tak co ty kluky pořád pucuješ?!" (ÚSMĚV)

O poločase překvapila hostující fandy svojí obří velikostí klobása z grilu, která v 1.A třídě zřejmě nemá konkurenci a není se čemu divit, že si ji domácí fanoušci nedají, když mají za hodinu obědvat.

Druhý poločas přinesl změnu na gólmanském postu domácích a byl už herně daleko zajímavější. Ubylo urputného bránění a začalo se toho dít daleko víc v předbrankovém prostoru. Jako první se prosadili domácí hráči v rudých dresech a znovu se dá říct, že si slabší chvilku vybral gólman Dvořák. Po standardní situaci přilétl do vápna centr zprava a Chrástek vyslal hlavou vysokou svíci, po níž skončil Dvořák v síti i s míčem, 2-3

Ovšem psychicky silný hostující soubor se znovu nenechal zlomit a byli to jeho hráči, kdo v následujících minutách tvrdil muziku. V 55. prošel Falešník zleva do vápna, předložil po zemi na střed Radmilovi, který pálil sice krásně, ale přece jenom těsně nad. V 68. se k přímému kopu z levé strany postavil netradičně Březina a jeho jedovku musel na bližší tyči Marek vyrazit na rohový kop. Sice ne přímo z něho, ale z dalšího zhruba za tři minuty se hosté prosadili počtvrté v zápase. Na Radmilův krásný centr si naskočil netradiční hlavičkář Březina a trefil přímo do zadního vinglu domácí brány, čímž završil svůj hattrick, 2-4

Domácí se ve druhé půli zmohli už jen na pěknou střelu Pařízka z přímého kopu, kterou ovšem Dvořák bezpečně vyrazil. Hned z protiútoku se po chybě domácí obrany zjevil sám před gólmanem čerstvý mladík Domanský, doplatil však na svoji nezkušenost a šajtlí poslal míč jen do něho. Gólový účet zápasu tak hosté uzavřeli až v 87. minutě a byl to kdo jiný, než v sobotu nezastavitelný Březina. Ten vystihl špatnou malou domů domácích, obral Marka o míč a vychutnal si už druhou střelu do prázdné brány v zápase, 2-5

Rozjaření fanoušci hostí byli štěstím bez sebe a hned za minutu mohli jásat pošesté, když se Smetka krásně prokličkoval z levé strany do pokutového území, předložil před prázdnou kasu střídajícímu Mizerákovi, ten ale nártem neskutečně minul a poslal balon zhruba metr vedle pravé tyče. To už ale nikomu, kromě něho samotného, nevadilo, protože hosté vezli po D2 z Vojkovic všechny body a upevnili si svoji pozici na špici tabulky.

Příští týden je čeká domácí hodový zápas proti nepříjemnému Rajhradu.