A-tým 10. kolo (23/24): Baník Dubňany - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (1:1)

Baník Dubňany - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (1:1)

Branky: 36. Šťastný, 81. Čerňan, 85. Juřica - 8. Falešník

ŽK: Hlaváč, Soldán - Matyáš P., Škopík D., Březina

ČK: Hlaváč (D)

Diváci: 245

Fotbalisté Hroznové Lhoty nejeli na horkou půdu dubňanského Baníku zrovna v nejlepším rozpoložení. Z posledních čtyřech zápasů totiž hned třikrát prohráli. Domácí Baník navíc v podzimní části pod novým trenérem Příkazským na domácí půdě ještě neprohrál a na hody si brousil zuby na další bodový zisk proti našemu týmu. Hráče na trávník přivedla hezká hymna domácího týmu.

Tomu hostujícímu citelně chyběl kapitán Radmil kvůli červené kartě z minulého utkání. Zápas na útulném stadionu začal oboustranným oťukáváním, které však rychle uťala vedoucí branka hostí. Ta přišla po rohovém kopu Březiny, který Smetka na přední tyči sklepl na domácí bránu, gólman Nedvědík do míče plácnul rukavicemi, ten se odrazil za vápno k Falešníkovi, který mu ho vrátil pohotovou střelou přesně "za háčky" pravé tyče, 0-1

Domácí tým se však rychlým gólem nenechal srazit a hrozil hned za dvě minuty, když přišel míč do vápna, kde Martin Matyáš tělem poslal k zemi jednoho z domácích hráčů, sudí Šustr nevyslyšel volání domácího publika po pokutovém kopu, míč se tak odrazil před Šťastného, ovšem urostlý domácí záložník poslal svoji střelu přesně do Dvořákovy náruče. Za další tři minuty předvedl domácí tým hezkou akci po levé straně hřiště, Čerňan narážečkou vyslal do úniku Křižku, který svůj postup ze strany zakončil střelou do bližší tyče, od níž se balon odrazil před bránu a gólovou střelu Jüstela zastavila hradba hostujících těl na brankové čáře, uf! Poté se oba týmy na dlouhou dobu odmlčely, co se gólových příležitostí týče, a tak si na další vzrušení 245 platících diváků muselo počkat až do 31. minuty, kdy Dvořák vyrazil domácí rohový kop pouze k jednomu z hráčů v modrých dresech, následnou gólovou střelu pak stihl zastavit nohama. Zaslouženého vyrovnání se tak domácí Baník dočkal až ve 36. minutě. V ní dostal rychlonohý Čerňan kolmici za obránce, obešel Dvořáka, ale nedokázal zakončit a navíc nemotorně upadl, v leže však dokázal míč zastavit u brankové čáry, dostat se rychle zpět na nohy a přihrávkou před bránu vyhledal spoluhráče Šťastného, který střelou do protipohybu Dvořáka srovnal zápasové misky vah, 1-1

Inkasovaná branka sice potěšila domácí diváky, ti však za tři minuty trnuli po rychlé akci hostí středem hřiště, kdy se míč přes duo bratranců Březina - Smetka dostal do volného prostoru na levém křídle, kde ho převzal rozběhnutý Falešník, jenž postupoval ze strany sám na Nedvědíka, ovšem ten jeho střelu po zemi vyrazil nohama. Další tutovka hostí přišla za další tři minuty, kdy po dalším brejku - tentokrát po pravé straně - se dostal za domácí obránce Smetka, jeho první centr byl zastaven domácím hráčem a hostující záložník tak napodruhé poslal míč luxusně Březinovi proti noze zhruba osm metrů před bránu, hostující kanonýr se však na podzim zatím hledá a poslal míč z perfektní palebné pozice vysoko nad. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

O poločase pak domácí hlasatel pan Vyškovský nejen že tradičně poskytl vyčerpávající výsledkový servis, ale navíc vysekl i velkou poklonu na moji adresu a já bych mu tímto chtěl poděkovat za slova chvály!

Druhá půle už byla co do fotbalovosti slabší. Ze hry vymizely hezké momenty, naopak se začalo hodně jiskřit a sudí často vytahoval ze své kapsy žlutou kartu, která v první půli nebyla ani jednou v permanenci. Jako první hrozili gólově domácí, když odražený míč po rohovém kopu poslal střídající Noga těsně vedle. Hosté odpověděli nadýchaným centrem Březiny na pravou stranu vápna, jímž vyhledal Martina Matyáše, gólman Nedvědík však včasným vyběhnutím jeho střelu eliminoval nohama. V 64. kopal přímý kop z pravé strany hostující Falešník, míč byl jedním z beků zastaven přímo před Březinu, který však ve skluzu však mířil pouze do boční sítě. Největší šance hostí ve druhém poločase tak přišla v 80. minutě, kdy Zbyněk Smetka předvedl u brankové čáry luxusní kličku, kterou se zbavil obránce, poté však nenašel před bránou ani jednoho z dvojice Gazárek, Březina. Hosté tak z této parády nic nevytěžili, naopak domácí míč dostali do bezpečí vysokým odkopem, který hostující obrana odvrátila pouze před Čerňana, domácí útočník si míč pohodil před sebe a poté vyslal neskutečnou bombu přímým nártem z plného běhu k zadní tyči, proti níž byl Dvořák zcela bezmocný, 2-1

Nádherný vítězný gól vyburcoval domácí publikum, které hnalo své hochy za další brankou a ta přišla po dalších čtyřech minutách. Jüstel poslal přímý kop z levé strany na malé vápno, kde si ho Zbyněk Smetka nešťastně srazil do vlastní sítě, gól byl však připsán domácímu Danielu Juřicovi, tak či onak odskočil Baník do již nedostižného dvoubrankového vedení, 3-1

Před třetím gólem ještě došlo k vyloučení domácího Patrika Hlaváče, který se poroučel ze hřiště po dvou žlutých kartách. Hosté v závěru zápasu vrhli všechny síly do útoku, jenže jejich jediná šance přišla v 87. minutě, kdy se po faulu na Čerešňáka na hranici velkého vápna kopal přímý kop, který však Falešník poslal těsně nad břevno, čímž posadil balon pouze na horní síť. Ze závěrečného náporu už hosté nevytěžili zhola nic a tak odjeli z Dubňan s prázdnou.

Odjezd z Dubňan pak nebyl jednoduchý pro několik hostujících příznivců, kteří byli na parkovišti u haly Želva napadeni skupinou domácích chuligánů v odvetě za jarní zápas v Hroznové Lhotě. Vypjatá situace se uklidnila až po několika minutách, v nichž došlo i na ránu pěstí...

V příštím kole se na hody utká tým Hroznové Lhoty na domácí půdě s beznadějně posledním týmem tabulky z Valtic. Za zmínku z tohoto kola pak ještě určitě stojí porážky obou vedoucích mužstev tabulky. Troubsko padlo již v neděli dopoledne ve Velkých Pavlovicích, odpoledne si pak rohatecký Slavoj poradil na své půdě s Brittermem Kozojídky a vyšvihl se do čela tabulky 1.A třídy, gratulujeme!