A tým 11. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 3:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 3:0 (2:0)

Branky: 23. Falešník, 44. + 90. Lipčík P.

ŽK: Bíla - Vašek, Vintrlík

Diváci: 277

Na hroznolhotské hody se (stejně jako minulý rok) představil na Zelničkách Slavoj Velké Pavlovice. Rozdíl mezi oběma soupeři byl papírově propastný - utkal se třetí tým s předposledním celkem tabulky. Navíc se střetl nejlepší útok s nejhorší obranou soutěže. Nicméně na hřišti tyto propastné rozdíly příliš znát nebyly. Pavlovičtí hráli dobře zezadu a domácí soubor, který hrál znovu pouze na jednoho útočníka, příliš do šancí nepouštěl. A tak byly zprvu k vidění pouze střelecké pokusy z dálky, ovšem Vdoleček dokázal projektily z kopačky Janíka a Polácha v pohodě zkrotit. Hosté zahrozili poprvé rohovým kopem krouceným přímo do brány, Stanislav byl ovšem pozorný. Hned z protiútoku vyrazil za dlouhým míčem Petr Lipčík a svedl běžecký souboj o míč s hostujícím gólmanem. Ten balon ovšem dostihl už za hranicí vápna, a tak musel hrát nohama. Zrodila se tak špatná rozehra pod tlakem, kterou vystihl rychlý štírek Falešník, který okamžitě vyrazil směrem k bráně, ve vápně se zaseknutím zbavil obránce a střelou na dlouhou tyč pokořil i nešťastníka Vdolečka, 1-0

Hosté odpověděli hned za minutu, když se Vintrlík obtočil kolem obránce, jeho střela však našla jen připraveného Stanislava. Domácí obléhali hostující obranu, ale bez většího efektu. Vzrušení přinesla až 35. minuta, v níž dostal Polách balon na střed od kolegy Janíka, jeho bomba zpoza vápna se však zastavila o levou tyč. Za dalších pět minut se pak sám Janík dostal po zmatku ve vápně k odraženému balonu, jeho gólovou střelu však jeden z obránců vykopával z prázdné brány. Uklidnění tak přinesla až 44. minuta. Přetažený centr zprava vrátil do vápna Škopík přímo na kopačky Petra Lipčíka, který pohotově dorazil do odkryté brány, 2-0

Ve druhé půli se měla po čtyřech minutách hry pískat penalta, když tvrdě hrající Rozbořil dostál svému jménu a zbořil ve vápně kosou Škopíka, hlavní sudí Putna, který hru hodně pouštěl, však na značku pokutového kopu neukázal. Domácí lipovská posila byla vidět i v 55. minutě, kdy k ní přistál Janíkův přízemní centr podél malého vápna, Škopík ve skluzu ovšem nastřelil jenom levou tyč zvenčí. Pavlovičtí hráli nenápadný fotbal, z něhož uměli však nebezpečně zahrozit. V 65. obral dotírající Vintrlík liknavého Bílu o míč na hranici vápna, ovšem svoji křížnou střelu poslal mimo tři tyče. Stejně si vedl na opačné straně také Janík, který mířil podobně v 72. minutě. Největší šanci si rudo-bílí hosté připravili v 74. minutě. Bařina prošel po pravé straně až k čáře, od níž servíroval zpětnou přihrávku do vápna, do ní se opřel z první Fridrich, ale Stanislav jeho bombu parádním zákrokem vychýlil ze správného směru. Poté bylo k viděni několik domácích nájezdů, a hlavně dlouhá série domácích rohových kopů, ovšem neurodilo se ani z jedné akce. Nejblíž ke gólu měl v 82. minutě Polách, který prolétl do vápna jako utržený vagon, zkusil Vdolečka překvapit bodlem na bližší tyč, hostující brankař však vyrazil na roh. Posledního gólu se tak domácí publikum dočkalo až v poslední minutě. Janík prokličkoval mezi beky, zjevil se sám před Vdolečkem, ten jeho střelu vyrazil pouze před Petra Lipčíka a ten (přestože se obrana už stihla zformovat) propálil všechny a vše a levačkou uzavřel gólový účet hodového zápasu na 3-0

Hráči Hroznové Lhoty byli jediným týmem, který dokázal v 11. kole zvítězit na domácím hřišti a touto výhrou si upevnili 3. příčku v tabulce. Příští týden je ovšem čeká výlet na neoblíbený stadion a k neoblíbenému soupeři, když se představí na horké půdě v Miloticích.

Stanislav - Gazárek (79. Matyáš), Maněk (46. Schwarzbier), Bíla, Podrazil (66. Lipčík L.) - Janík, Radmil, Polách (c), Falešník (85. Jung), Škopík - Lipčík P.