A tým 11. kolo (21/22): Kordárna Velká nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 2:3 (1:2)

Kordárna Velká nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 2:3 (1:2)

Branky: 9. Štolba, 50. Maňák (PK) -33. Matyáš P., 37. Matyáš M., 74. Falešník

ŽK: Mikeska, Kučera - Radmil, Škopík P.

Diváci: 300

V sobotu se hrál ve Velké pro hráče Hroznovky zápas pravdy. Po třech porážkách v řadě nutně potřebovali bodovat a jeli k derby na půdu beznadějně posledního týmu tabulky, který překvapil pouze v prvním kole domácí výhrou nad Kohoutovicemi, pak ovšem osmkrát v řadě prohrál.

Pro hosty to měl být ideální zápas, jak se odrazit ode dna, ovšem jeho začátek je nezastihl v ideálním rozpoložení. Jejich hra postrádala přesnost a na kopačkách byla znát nervozita. Pouze na střídačce zůstal Miroslav Falešník, v sestavě jej nahradil mladý Martin Matyáš. Po úvodním oťukávání se k první velké šanci dostal domácí Robin Janda, jehož tvrdou bombu z pravé strany musel krotit Dvořák. V 9. minutě pak dostal od spoluhráče míč proti noze domácí Štolba a technikou střelou poslal míč angličanem za tentokrát už bezmocného Dvořáka, 1-0

Domácí se tak ujali nečekaného vedení a zvýšili tlak na hostující hráče. Ti se do první větší šance dostali v 18. minutě. Chrenčíkovu dalekonosnou střelu zpomalil domácí obranný val a pohotový Gazárek napálil míč pouze do ležícího Matyáše. Zde bych se rád pozastavil nad jednou zajímavostí, že na obou stranách hrál Martin Matyáš. Ten domácí strážil bránu, ten hostující se pohyboval na hrotu útoku.

Hosté poté začali víc držet míč na svých kopačkách, nicméně domácí hráči nejen že odráželi jejich útočné nájezdy, podnikali navíc i útočné výpady. Po jednom z nich pálil Nikolenko po zemi, ovšem těsně minul bližší tyč. Anatolii Nikolenko se na hřišti objevil už v 8. minutě, když střídal Jana Rumíška, který si ošklivě poranil vazy v koleni.

Hráči Hroznovky začali zhruba po půlhodině ještě víc přebírat iniciativu. Ve 31. nahrál zleva Patrik Matyáš na hranici velkého vápna kapitánu Radmilovi, jeho bombu ovšem Matyáš skokem vyrazil. Ve 33. už se hosté dočkali vyrovnání, když Bíla obloukem za obranný val Kordárny vysunul Patrika Matyáše a ten přehodil vybíhajícího strážce domácí svatyně, 1-1

A za chvíli bylo na tribuně ještě veseleji. To si na centr Josefa Lipčíka naskočil ve vápně Martin Matyáš a svého jmenovce pokořil nádhernou hlavičkou do zadní šibenice, 1-2

Domácí tým ovšem nesložil zbraně a odpověděl Nikolenkovou střelou z hranice vápna, která ovšem těsně minula svůj cíl. Za hosty znovu hrozil Patrik Matyáš, který zkusil zleva nachytat domácího gólmana střelou na bližší tyč, ten ovšem nohama vyrazil. Velmi blízko byli domácí k vyrovnání dvě minuty před poločasem, když dostal míč do vápna znovu nebezpečný Nikolenko a jeho gólovou střelu z otočky Dvořák nádherně vytěsnil pravou rukou na rohový kop, skvěle oba!

Na druhé straně se o podobnou střelu z otočky pokusil Gazárek, ale minul šibenici o několik decimetrů.

Do kabin tak odcházeli hosté s vedením. Nicméně to jim vydrželo jen pět minut. Ve 49. poslal centr do vápna z přímého kopu Žák a Radmil ve výskoku zasáhl míč rukou, sudí Špaček tak po právu nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Maňák a poslal Dvořáka na opačnou stranu, 2-2

Domácí pak ovšem začali vyklízet pole a hlavně jim docházely síly. Hosté získávali místy až drtivou územní převahu hlavně ve středu hřiště. Velmi často hrozili, jejich akce ale postrádaly ve finální fázi odvahu a moment překvapení. Jakoby se všichni báli "vzít to na sebe". V 56. dostal nádhernou kolmici do české uličky od Radmila Patrik Matyáš, ale při svém postupu zleva na gólmana dopadl navlas stejně, jako v minulém domácím zápase proti Dubňanům a i tentokrát jeho pokus šel do brankáře. Za další tři minuty se skvěle prokličkoval domácí obranou Smetka, namísto třešínky na dortu v podobě střely do sítě ovšem nahrával a domácí obrana míč odklidila do bezpečí. Poté to zkoušel střelou zprava Patrik Škopík, ta šla nad a pokus Radmila z osmnácti metrů lapil Matyáš "do koše". Potom se znovu připomněl hostující obraně démon Nikolenko, který převzal dlouhý balon a křížnou střelou jen těsně minul! Hned z protiútoku se však hra přenesla zpátky do domácí šestnáctky a po několika přihrávkách zametl střídající Falešník balon do sítě a nekompromisní střelou poslal svůj tým do vedení, 2-3

Pojistku mohl přidat Smetka, ale jeho jedovku z šestnáctky Matyáš nadvakrát zkrotil. Těsně před koncem pak doběhl dlouhý balon na levé straně hostující Vaverka a jeho centr poslal Falešník hlavičkou nad břevno. Poslední, ale za to obrovskou šanci měl na opačné straně kdo jiný než Nikolenko. Ten se po dlouhém nákopu dostal ve vápně k odraženému balonu, v obrovské šanci ho však poslal těsně vedle levé tyče. Tady měli hosté pořádně namále!! Poslední šance zápasu pak přišla v 91. minutě po dalším dlouhém nákopu domácích dopředu, ale jejich zakončení mělo spíše parametry pro rugby, než pro fotbal. Sudí Špaček poté ukončil zápas. Radost hostujícím fanouškům pokazil úprk fotbalistů Hroznovky do kabin bez "děkovačky", což se upřímně opravdu nepovedlo. Ano, chápu, že hráči nebyli se svým výkonem spokojeni, ale povinnost v podobě zisku tří bodů splnili a měli se jít s věrnými diváky pozdravit...

Příští týden je čeká hodový domácí zápas s rohateckým Slavojem.