A tým 11. kolo (22/23) : Sokol Hroznová Lhota - RAFK 5:1 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - RAFK 5:1 (2:1)

Branky: 25. + 80. 88. Smetka, 44. Falešník, 84. Radmil - 26. Císař

ŽK: Matyáš M., Škopík P. - Gáč, Černý, Podaný

Diváci: 195

Na hodovou neděli se počasí fantasticky vybralo a na fotbalisty a fanoušky tak čekalo babí léto. O Rajhradu šly zvěsti, že se jedná o velmi zkušený a nepříjemný tým, což hráči RAFKy vlastně dokazovali po celou dobu utkání. První půle se ještě nehrála v kdoví jakém tempu, přesto se početná divácká kulisa nenudila. Už ve 3. minutě vyslal Bíla dlouhým míčem za obranu Březinu, jeho bomba ze strany však jen zlověstně prolétla těsně nad břevnem. Za dvě minuty naopak přilétl přízemní centr zprava do malého vápna domácích a zkušený Bíla při jeho odvracení div že nezamířil do vlastní sítě, naštěstí bránu minul, a tak se kopal jen rohový kop. Hosté hrozili znovu za dalších 5 minut, ale koníček Hrdličky - tedy hlavička do země - nakonec mířil nad břevno. Ve 12. minutě přišla akce, která už zvedla diváky ze sedadel, Martin Matyáš dal po zemi do vápna Falešníkovi, jeho technickou střelu k pravé tyči ovšem vychýlily rukavice skvělého Semeráda na rohový kop! Jinak se ale nehrál bůhví jaký fotbal. Pohybliví hosté totiž skvěle vykrývali prostory a rozbíjeli domácí kombinace v samém zárodku, navíc domácí hráči vlastními nepřesnostmi často darovali soupeři míče a pouštěli je do nebezpečných brejků. Přesto se domácí dočkali kýženého vedení. Ve 25. minutě totiž předvedli rychlou akci na jeden dotek, na jejímž konci Falešník posunul kolmicí ve vápně na Smetku, který z první poslal míč z úhlu do sítě. Nikdo z diváků se neradoval v domnění, že se jedná o ofsajd, ovšem praporek pomezního zůstal správně dole, a tak začaly oslavy až s notným zpožděním, 1-0

Z vedoucí branky se však domácí fanoušci a hráči radovali pouhou minutu. Hned po rozehrávce se totiž rozeběhl Císař středem pole s míčem na noze, obranný val domácích před ním couval, nikdo proti němu nevystoupil, a tak hostující borec napřáhl z notné dálky, jeho střela před Dvořákem nepříjemně skočila a balon zaplul do sítě, 1-1

Oba týmy se i nadále v první půli přetahovaly o iniciativu a ani jeden z nich se neuměl dostat do nějakého konstantního tlaku. Ve 32. hrozili znovu domácí, když Chrenčík vystihl hostující rozehrávku, dal dopředu Falešníkovi, jeho tvrdá rána ale prosvištěla těsně kolem levé tyče. Hosté dokazovali, že jsou v 1.A třídě už dávno zabydleným týmem a byli velmi silní na balonu. Ve 40. minutě předvedli dlouhý závar v domácím pokutovém území, který obrana Traubenu včetně gólmana Dvořáka uhasila jen s vypětím všech sil. Za tři minuty pak hrozil na druhé straně Březina, po kličce obránci ale poslal svoji tvrdou střelu jen doprostřed brány a Semerád vlastně mohl být rád, že ho domácí útočník trefil. V poslední minutě první půle ovšem předvedli domácí hráči rychlou akci. David Škopík přihrál od vlastního rohového praporku Smetkovi, ten si narazil míč s Falešníkem, aby ho na konci této bleskurychlé kontry našel přihrávkou pod sebe ve vápně a Falešník zblízka zamířil do odkryté části brány, 2-1

Do druhé půle vstoupil domácí soubor úplně s jinou energií. Hned po třech minutách hry předal Patrik Škopík do středu Březinovi, ten šel sice s obráncem jeden na jednoho, přesto protáhl Semeráda jedovatou střelou k tyči, hostující branař ovšem vyrazil na roh. Poté však znovu ubylo zajímavých situací, krom vypadnuté čočky z oka hostujícího gólmana, kvůli které se pěkných pár minut nehrálo. Vše podstatné z druhé půle se tak odehrálo v posledních patnácti minutách. Nejdříve se domácí ještě zastřelovali, když Semerád vytěsnil nebezpečnou střelu kapitána Radmila z pravé strany a Martin Matyáš po rohovém kopu hlavou těsně minul. V 80. však předvedl svoji rychlost a skvělou techniku mladý Zbyněk Smetka, který dostal míč na střed, obešel obránce a následně i gólmana a poslal míč do prázdné brány, 3-1

V 84. se pak postavil k rohovému kopu Aleš Radmil a stejně jako v prvním kole proti Miloticím zakroutil balon fantasticky přímo do brány a ten k překvapení všech zaplul k zadní tyči Semerádovy brány, 4-1

A tečku za domácím uragánem pak napsal znovu Zbyněk Smetka, který si narazil míč s Lipčíkem a pokořil Semeráda střelou k levé tyči, čímž završil svůj hattrick, 5-1

Hráči Hroznové Lhoty se tímto vítězstvím posunuli do čela tabulky a v příštím kole je čeká výjezd na půdu Baníku Dubňany. Ten sice neprochází příliš vydařeným obdobím, stále je to ale silný a nepříjemný tým!

Dvořák - Gazárek (77. Matyáš P.), Bíla, Chrenčík, Škopík D. (86. Jagoš) - Matyáš M., Radmil (C), Smetka, Škopík P. - Falešník (63. Lipčík P.), Březina (86. Domanský)