A-tým 11. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - FK Valtice 8:0 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - FK Valtice 8:0 (3:0)

Branky: 13. + 58. + 61. + 86. Březina, 25. + 52. Smetka, 16. Chrenčík, 64. Falešník

ŽK: Hakala, Hrubý (oba V)

Diváci: 144

Tři domácí porážky v řadě, to byl cejch fotbalistů Traubenu, se kterým vstupovali do domácího hodového utkání, ve kterém už potřebovali znovu naplno bodovat. A v neděli na Terezu nemohl na Zelničky přijet příhodnější soupeř, než beznadějně poslední tým tabulky z Valtic, který se jen stěží sbírá z letního hráčského zemětřesení. Hosté, kteří všech devět dosavadních podzimních zápasů prohráli, dorazili do Hroznové Lhoty se dvěma náhradníky, ovšem jedním z nich byl trenér Štěpán Klepáček na pozici náhradního gólmana. Valtice dokázaly na podzim v šesti zápasech držet ještě o poločase těsný výsledek (buďto remízu anebo ztrácely jen jeden gól) a většina soupeřů tedy zlomila jejich odpor až ve druhé půli. Tentokrát to neplatilo, protože hráči v hezkých bílo-šedých dresech nekladli domácím téměř žádný odpor a i přes jejich barikádu kolem velkého vápna bylo již o poločase de facto rozhodnuto. Už od prvních minut bylo jasné, že to bude především o domácích schopnostech v zakončení, které v posledních zápasech (vyjma toho v Pavlovicích) pořádně pokulhávaly.

Zápas otevřela Falešníkova jedovka po vybídnutí Radmilem, která však šla těsně nad zařízení. První gól přilétl do vápna z levé strany, když Patrik Matyáš posadil přesným centrem na malé vápno míč na hlavu Březiny, 1-0

Za další tři minuty rozehráli domácí rohový kop nakrátko, po němž poslal centr z opačného křídla do stejných míst jako při prvním gólu Falešník a robustní Chrenčík zvýšil hlavou na 2-0

Hned po rozehrávce hosté málem využili domácí nekoncentrovanosti, když podnikli rychlý útok po pravé straně, ovšem střelu kapitána Nováka výborně vyrazil Dvořák před Hrubého, jehož pokus zastavili domácí obránci. To byla jediná šance hostí v utkání. Domácí odpověděli dvěma přímými kopy z naprosto totožné parkety. V prvním případě si gólman Papiernik počkal na Radmilovu technickou střelu, v tom druhém pálil Falešník ostře křížem těsně mimo. A tak potřetí zahřmělo ve 25. minutě, kdy po hezké kombinaci zleva dostal míč do vápna Zbyněk Smetka, jeden z obránců jej sice dokázal přibrzdit, poté však domácí šikula zametl míč k pravé tyči, 3-0

Poslední šance první půle pak byla k vidění ve 28. minutě, kdy ostrou střelu Maňáka vyrazil gólman před sebe, dobíhající Martin Matyáš však posadil balon pouze na horní síť.

Druhá půle už byla na šance bohatší. Ta první přišla po čtyřech minutách hry, kdy se nedomluvil gólman Papiernik s Hanešem, oba se srazili a odražený balon poslal Maňák těsně mimo prázdné brány Valtic. V 52. byl pak na pravé straně faulovaný Gazárek, po rozehrávce se míč dostal ke Smetkovi, který si nachystal střelu a zpoza vápna krásně zamířil do zadní šibenice, 4-0

Hned za minutu se vyřítil zprava sám na gólmana Březina, střelou po zemi však trefil pouze tyč. Za další minutu se do míče z pravé strany vápna opřel Radmil, jeho krásná střela však jen těsně nenašla cíl. Domácí kapitán to měl znovu na noze za další dvě minuty, kdy dostal dlouhý míč za obrannou linii Valtic Březina, předložil Radmilovi do běhu a ten z první pálil do pravé tyče a po odrazu od ní projel míč podél brankové čáry a ven. Slova hymny "...nastřílejte bůra a je hotovo..." se tak naplnily až v 58. minutě, kdy se po hezké kombinaci zjevil tváří v tvář Papiernikovi znovu Březina, vyhnul se ofsajdu a po kličce gólmanovi pálil do prázdné brány, 5-0

Unavení hosté si ani poté nevydechli. Za další tři minuty ustál na pravé straně faul Martin Matyáš, v ponechané výhodě se vydal podél brankové čáry a přihrávkou před kasu vyhledal znovu Březinu, který sice ztratil pár vteřin zpracováním míče, poté jej však přesto napálil do sítě a završil tak hattrick, 6-0

A po dalších třech minutách přišel další zásah domácích, tentokrát dostal míč do volného prostoru na levé straně Falešník a vybíhajícího Papiernika přehodil technickou střelou slabší pravou nohou a míč zaplul do opuštěné brány, 7-0

Po sedmé brance domácí uragán přece jen zeslábl a další šance přišly až zhruba za dvacet minut. Během nich zaujalo především střídání domácích gólmanů, neboť Dvořák neměl ve druhé půli vůbec žádnou práci. V 85. minutě přišlo další vzrušení, když vypálil hezky z otočky Březina, Papiernikem vyražený míč pak střídající Patrik Škopík poslal vysoko nad. Skóre pak domácí uzavřeli v 86. minutě, kdy Chrenčík nádhernou kolmicí vyslal Patrika Škopíka, ten otočil na druhou stranu vápna na jmenovce Matyáše, který předložil míč Březinovi a ten znovu nedal Papiernikovi šanci a počtvrté tak mířil do černého, 8-0

Čtyřgólové probuzení domácí Šípkové Růženky ze spánku bylo již na čase, protože góly loni nejlepšího střelce celé soutěže Traubenu citelně chybí. A minutu před koncem mohl Ondřej Březina dokonce přidat pátý zásah, když převzal kolmici, ustál souboj s obráncem a poté vyslal vysokou střelu, kterou Papiernik famózním zákrokem lehce nadzvedl a míč tak skončil pouze na břevně hostující brány a od něj se odrazil do zámezí. Tato paráda byla již epilogem domácí kanonády a sudí Hanák chvíli na to naposled foukl do píšťalky. Tým Hroznové Lhoty tak splnil povinnost a příští neděli se znovu představí před svými fanoušky, když změří síly s rezervou Vyškova.

Za zmínku z 11. kola, v němž se nezrodila ani jedna remíza, pak jistě stojí derby ve Veselí nad Moravou, kde před 580 platícími diváky dominovaly neuvěřitelně produktivní Kozojídky, které mladý domácí tým porazily jednoznačně 6:2. Velkým překvapením je pak domácí porážka dalšího favorita z Troubska, které nestačilo na Nikolčice. První příčku v tabulce si pak pojistili fotbalisté Rohatce, kteří prokázali velkou formu a vyprovodili Agro Vnorovy ze svého útulného stadionu po jednoznačné výhře.

Dvořák (79. Motyčka) - Matyáš P., Bíla, Chrenčík, Gazárek (71. Škopík D.) - Falešník (66. Čerešňák), Maňák (71. Kolacia), Radmil (C), Smetka, Matyáš M. (66. Škopík P.) - Březina