A tým 12. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 1:1 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 1:1 (1:1)

Branky: 39. Falešník - 19. Jüstel

ŽK: Bíla, Chrenčík - Herzán, Tomšej

Diváci: 215

Na hody přijel do Hroznové Lhoty prověřit místní fotbalisty tým Rohatce. Ten má v 1.A třídě primát v počtu nasbíraných remíz. Domácí se nutně potřebovali chytit jakoukoliv výhrou a vyhrabat se z herní krize. Ta se, bohužel, projevovala po dobu celého zápasu. Fotbalisté v bílo-červené kombinaci předvedli rozháraný výkon, hráli špatně pozičně, zrazovala je technika, zpracování a z jejich hry byla sice cítit obrovská snaha, ale zároveň i nervozita a zbrklost.

Ještě, než sudí foukl do píšťalky, předvedl na tribuně extempore delegát Kamil Hranický, který si vzal do hlavy, že se usadí přímo mezi tvrdé jádro domácích fanoušků a po upozornění, že sedačka, kterou chtěl obsadit, je už zabraná, udělal scénu, že jak je možné, že nemáme na tribuně vyhrazené místo pro delegáta. Když se ho jeden z místních fandů zeptal, zda by mu mohl jmenovat kluby, které to mají, odseknul, že všechny, usadil se jinam a dělal, že už nikoho neslyší.

Poté začalo utkání, ze kterého popravdě bolely oči. Domácím nově chyběl zraněný Gazárek, hosté postrádali nejlepšího střelce Schenela. Hráči Hroznovky si poprvé zahráli s ohněm v 17. minutě, kdy gólman Dvořák rozehrál na obránce Chrenčíka, jeho zoufalé zpracování využil napadající Šimánek, jehož pokus o přelobování ovšem Dvořák sbalil do rukavic. Za dvě minuty pak nedůrazná domácí obrana nechala hosty hrát na své pravé straně, odsud přišla přihrávka na střed a Jüstelova střela z šestnácti metrů zaplula i přes Dvořákův skok k pravé tyči, 0-1

Domácí se z této rány těžko vzpamatovávali. Jako první se toho ujal mladík Smetka, stejně jako minule i tentokrát předvedl krásný slalom mezi obránci, jeho finální přihrávku před bránu ovšem soupeřovi beci zachytili, škoda! Další jakás - takás šance byla k vidění ve 34. minutě, kdy si vzal balon na své polovině rychlý Tomšej, jeho kalup na domácí bránu ovšem skončil pokusem vysoko nad. Vyrovnání se domácí tým dočkal ještě do poločasu. Falešníkův rohový kop na bližší tyči nešťastně tečoval jeden z obránců Slavoje tak, že balon obloukem zapadl k té zadní, 1-1

Hned za minutu se pak děly věci! Domácí Martin Matyáš převzal míč a krásnou bombou zpoza velkého vápna ho napálil do pravé tyče, hosté odkopli od brány, poslední domácí bek Chrenčík chtěl nízký balon hlavičkovat, nicméně promáchl a div že nevyryl hlavou díru do trávníku, tím však pustil do samostatného nájezdu Šimánka, tomu Dvořák zmenšil střelecký úhel a hostující útočník poslal svůj pokus naštěstí nad břevno a pak vzteky div nepřepůlil levou tyč brány. Ten samý hráč ještě poté hrozil střelou přes Bílovy nohy, Dvořák ji ovšem na zemi vyrazil.

Také druhá půle se nesla více v duchu boje, než pohledné kopané. V 53. si Dvořák smlsnul na technické střele Jüstela. V 66. pak domácí David Škopík vyslal krásnou kolmicí za obranu do úniku Falešníka, ten s obráncem na zádech musel zakončovat svojí slabší pravou nohou a poslal balon jen do boční sítě. Za další dvě minuty znovu hrozili domácí. Bíla z přímého kopu poslal vysoký míč do vápna, Falešníkovu hlavičku Domanský vyškrábl jen za sebe a Martin Matyáš dorazil balon zvenčí do levé tyče. Slavoj odpověděl akcí po pravé straně, tam dostal balon Šimánek, ovšem ten měl v neděli špatně seřízená mířidla a jeho pokus šel znovu nad. Domácí šlapali, snažili se, chtěli vyhrát, v 71. poslal Patrik Matyáš přízemní centr z levé strany zhruba na penaltu, Falešník ho napálil z voleje, ale přestřelil. V 75. domácí předvedli další rychlou akci po levé straně, odsud se dostal do vápna Smetka a jeho pokus obrana Rohatce spolu s gólmanem Domanským s vypětím všech sil vytěsnila na rohový kop. Za chvíli už diváci trnuli, když Tomšej vyslal kolmicí do samostatného úniku Šimánka, ten měl sice prostor na zadní tyči, ovšem prezentoval se znovu jen střelou nad bránu. Závěr zápasu pak patřil už jen hostům. Ti nejdřív hrozili po centru zprava, ten si našel nehlídaný Mlynařík, jeho hlavička šla Dvořákovi do nohou, v 90. pak Slavoj hrozil po rohovém kopu, ke dvěma střelám se dostal Netík, obě ale obětaví obránci zablokovali. Zrodila se tak remíza, z níž nebyl nikdo příliš nadšený. Je pravda, že vyhrát mohly oba týmy, o něco nebezpečnější byli hosté. Hroznovku čeká v příštím kole výjezd do Milotic, jejichž Štěpán Novák vede se třinácti zásahy tabulku střelců soutěže! Milotice navíc už pět kol neprohrály a jsou v pořádném laufu.

Dvořák - Lipčík J., Chrenčík, Bíla, Škopík D. - Matyáš P., Radmil (C), Smetka, Škopík P. - Matyáš M. (90. Vaverka), Falešník