A tým 12. kolo (22/23): Baník Dubňany - Sokol Hroznová Lhota 0:5 (0:3)

Baník Dubňany - Sokol Hroznová Lhota 0:5 (0:3)

Branky: 6. + 55. Březina, 33. + 82. Radmil, 25. Lipčík P.

ŽK: Krejčiřík, Soldán, Ševčík (všichni D)

Diváci: 245

Generálka na televizní utkání čekala na hráče Hroznové Lhoty na půdě tradičně nepříjemného Baníku Dubňany. Ten je v letošní sezoně sice jen stínem toho obávaného týmu, který si uměl v minulosti vyšlápnout na každého soupeře, nicméně vzhledem k faktu, že se v sestavě objevil mladý supertalent Lukáš Čerňan a že domácí na svém útulném stadionu umí zahrát, se očekával tuhý boj. Hostující gólová saň se v posledních dvou zápasech spokojila pokaždé s pětichodovým menu, málokdo soudný ovšem věřil, že by se něco podobného opakovalo i v Dubňanech.

Ráz utkání stanovila už šestá minuta. V ní si totiž obnovil vleklé zranění právě domácí útočník Čerňan a musel bohužel ze hřiště, za pár okamžiků pak hostující kapitán Radmil skvěle vybojoval míč po centru zleva, předložil nepokrytému Březinovi, jehož pravačka vyslala zpoza vápna takovou bombu, že Novotný neměl šanci a míč po čistém průstřelu rozvlnil síť v domácí bráně, 0-1

Domácím hráčům se sice snaha upřít nedá, nicméně nejlepší obrana v soutěži (pouhých 8 inkasovaných branek v 11 zápasech!!) pracovala bezchybně a když něco prošlo, jistil to pozorný gólman Dvořák. Naopak to byly hostující černo-žluté vosy, kdo neustále dotíral a snažil se bodat. V 9. minutě rozehrál Radmil rohový kop přímo do brány a míč se odrazil od břevna. Za další čtyři minuty to zkusil hostující kapitán levačkou po zemi krásně do protipohybu Novotného, ten však dokázal vymrštit svoji levou nohu a míč přece jen vykopnout. Ve 21. předvedl skvělý slalom mezi hráči soupeře mladý Smetka, po něm se míč odrazil ve vápně před volného Petra Lipčíka, ten ovšem zamířil trestuhodně z parádní parkety nad bránu. Chuť si ovšem hostující hroťák spravil za pět minut, kdy Falešník z přímého kopu poslal nadýchaný centr na malé vápno, odkud právě Lipčík zamířil hlavičkou k bližší tyči a zvýšil na 0-2

S domácím souborem tyto události notně otřásly, což se projevilo hned z rozehrávky, kdy po jeho ztrátě míče šel středem pole Bíla, obranný val před ním couval, a tak mohl předložit doprava na Březinu, jenž ovšem pálil jen do boční sítě. Domácí fanoušci si tak mohli vydechnout, ovšem ve 33. minutě už znovu udeřilo. Po obléhání domácího pokutového území totiž napřáhl Aleš Radmil z dobrých třiceti metrů a jeho nepříliš prudká, nicméně krásně umístěná střela po zemi projela mezi všemi hráči ve vápně a zaplula křížem k zadní tyči, 0-3

Domácí tým poprvé v zápase pořádně zahrozil až v nastaveném čase první půle, kdy Sviták zprava předložil do vápna Křižkovi a jeho gólovou střelu vytěsnil Dvořák rukavicemi na rohový kop. Ten se ovšem (stejně jako řada dalších standardních situací) domácím vůbec nepovedl, a tak se šlo do kabin za třígólového vedení hostí.

Z nich se vrátilo jiné domácí mužstvo, a to nejen díky dvojímu střídání (jedno dokonce na postu gólmana). Baník si za prvních zhruba deset minut vypracoval víc příležitostí, než za celou první půli. Za zmínku však stojí jen jedna, kdy Dvořák špatně odhadl dlouhý nákop do svého pokutového území a Křižkův lob přes vyběhnutého hostujícího gólmana přelétl těsně prázdnou bránu a skončil na horní síti. Veškerou naději však sebral domácím mladík Martin Matyáš, který přešel z pravé strany přes dva bránící hráče a předložil prudký balon na malé vápno pro Březinu, který s chutí zamířil do sítě, 0-4

Od té doby existovalo na hřišti už jen hostující mužstvo, domácí na sebe upozornili pouze několika tvrdými zákroky. V 63. by šel Smetka sám na bránu, ovšem byl faulován posledním obráncem Soldánem, vzhledem k tomu, že Březina akci dokončil (ovšem svůj samostatný nájezd neproměnil), viděl domácí bek z ruky sudího Kučery pouze žlutou kartu. To mu bylo ale stejně jedno, neboť se při zákroku zranil a musel střídat. Zraněními a průběhem hry zdecimovaný domácí soubor již nebyl sto otočit kormidlem utkání, naopak stále hrozili hosté. V 72. dal ve vápně Lipčík proti noze Březinovi, jeho nepovedenou střelu ale Nedvědík chytil. V 78. se do míče parádně opřel Gazárek, jeho dělovka nártem však těsně minula břevno. Skóre zápasu tak uzavřel až hostující kapitán Ales Radmil, jenž se opřel do míče znovu z dálky a jeho luxusní projektil vymetl levou šibenici a od ní se odrazil těsně za opačnou tyč, 0-5

Touto okulahodící parádou tak skončilo představení pro parádní diváckou návštěvu. Výkon hostujícího mužstva ocenil i domácí hlasatel (kterému tímto na dálku děkuji za jmenovitou pochvalu mojí práce!) a spokojení fanoušci Traubenu vyprovodili své hráče ze hřiště velkým potleskem a tradičním chorálem.

V příštím kole je čeká velký svátek, kdy se v přímém souboji o první místo utkají před kamerami České televize s našlápnutým týmem Vnorov. Ten rovněž zvládl generálku, když porazil na domácí půdě Slavoj Velké Pavlovice 2:1. Skóre je sice těsné, ovšem hráči Agra předvedli ve druhé půli dominantní výkon a několikrát nastřelili brankovou konstrukci a spálili další šance. Máme se tedy příští neděli na co těšit!! Určitě si tento zážitek nenechte ujít, ať už na vlastní oči, nebo u obrazovek ČT!