A-tým 12. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 4:1 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 4:1 (1:1)

Branky: 38. + 74. + 89. Březina, 90. Čerešňák - 44. Petroušek

ŽK: Březina, Bíla - Wachtel, Štěrba, Kocourek

Diváci: 145

Týden po hodové kanonádě čekal hráče Hroznové Lhoty druhý domácí zápas v řadě. Soupeřem jim bylo vyškovské béčko. O vzájemné bilanci na Zelničkách již toho bylo řečeno dost, každopádně dnes stál proti domácím velmi mladý celek, jehož nejstarší hráč měl pouhých 21 let! Hráči z Vyškova předvedli velmi sympatický výkon, mnohem sympatičtější než dresy, v nichž nastoupili, neboť čísla na zádech hostujících hráčů byly z dálky jen stěží čitelné.

Na šance se dnes nečekalo dlouho. Ta první přišla po třech minutách hry, když domácí gólman Dvořák zaspal na brankové čáře při dlouhém nákopu hostí, a tak byl u míče dřív Moural, jenž svoji střelu poslal do Dvořákových nohou a kopal se první roh. Po něm vyslal nepříjemnou střelu zpoza vápna Wachtel a Dvořák skvělým skokem míč vychýlil na další rohový kop. Ten již domácí přežili bez úhony. Také první šance Traubenu přišla po rohovém kopu, ale kapitán Radmil poslal odražený míč z deseti metrů nad bránu.

Dnešní utkání mělo své privilegium v tom, že velmi často zvonila branková konstrukce obou branek. Ta první přišla v 11. minutě, kdy Maňák přiklepl ve vápně patou Radmilovi, jeho křížná střela se však zastavila o pravou tyč hostující brány. Poté byl několikrát hodně vidět domácí mladík Martin Matyáš operující na pravé straně hřiště. Poprvé jej hezky vyslal do šance Smetka, ale domácí štírek pálil z úhlu pouze do gólmana Derky. Pak předvedl sám dvakrát dravý průnik po pravé straně, v obou případech z toho těžil Aleš Radmil. Pokaždé byl však vítězem minisouboje gólman Derka, jenž si poradil jak s tečovanou, tak podruhé s tvrdou střelou domácího kapitána. Ve 33. minutě zatrnulo domácím, které zachránila branková konstrukce. Po rohovém kopu si na hlavičku naskočil Duba, Dvořák reflexivně vytěsnil na břevno, nikdo z hráčů v zelených dresech naštěstí nedokázal míč poskakující před bránou dorazit do sítě. Hostující Duba následně opustil hřiště kvůli zranění. Domácí tak přežili velkou šanci Vyškova a ujali se sami vedení. A jak jinak, než z rohového kopu. Na ten si počkal Březina a hlavou mířil k levé tyči, 1-0

Od 38. minuty tak utkání nabralo pro domácí správný směr, ovšem ještě před odchodem do kabin otočili hosté kormidlem zpět na svoji stranu. Po dlouhém nákopu využil zaváhání domácího branaře Petroušek, jenž ho předskočil a hlavou poslal míč do sítě, 1-1

To byla studená sprcha pro hráče i fanoušky Traubenu.

Druhá půle přinesla velmi bojovný fotbal. Více ze hry měli domácí, kteří měli i hodně šancí. V koncovce si však (stejně jako v první půli) počínali příliš složitě, jejich zakončení chyběla lehkost a často prováhali ten správný moment. Občas fanoušci dokonce kroutili hlavou nad tím, co vše jde nedat. Tak například v 51. minutě se po levé straně hezky uvolnil Falešník, naservíroval přihrávkou napříč malým vápnem balon na zadní tyči číhajícímu Březinovi, který však mířil zhruba půl metru vedle. V 66. se do velkého čtverce dostal pro změnu z pravé strany Smetka, předložil na střed vápna Maňákovi, jenž však poslal svoji střelu pouze do břevna. Hosté rovněž hráli aktivně a snažili se, ovšem jejich akcím chyběla přesnost. A tak hostující soubor nakonec ztratil zápas. V 73. minutě se po levé straně perfektně uvolnil Martin Matyáš, poslal míč do ohně a následovala série domácích střel. Ty však všechny zblokovali hostující obránci spolu s gólmanem, až na konci tohoto závaru přece jen Březina dokázal poslat míč do odkryté části brány, 2-1

Domácí tým se uklidnil a za další tři minuty mohl své vedení pojistit. Aleš Radmil se prohnal po pravé straně, předložil do vápna Březinovi, který však pálil nejdřív do Derky, aby následnou dorážku hlavou poslal znovu jen do břevna! A tak vše spělo k rozuzlení v závěru zápasu. A že to bylo drama! V 89. minutě nepřesný sudí Krbůšek totiž neodpískal faul na Chrenčíka, který tak přišel o míč, do něj se opřel z dálky hostující Fiala a svojí bombou orazítkoval břevno za již překonaným Dvořákem. Tady byli hosté blízko vyrovnání, ovšem míče se naopak zmocnili domácí, poslali jej na pravé křídlo do volného prostoru Březinovi, který utekl obráncům a svůj postup ze strany na Derku zakončil střelou po zemi podél jeho pravé nohy a završil svůj hattrick, 3-1

Hráči Vyškova tak přišli o naději na bodový zisk až v samotném závěru zápasu a na dlouhou cestu inkasovali ještě jednou. Střídající Patrik Škopík podnikl další rychlý brejk po pravé straně a přízemním centrem našel před bránou dalšího náhradníka Martina Čerešňáka, který počtvrté rozvlnil síť za bezmocným gólmanem Derkou, 4-1

Domácí tak zvládli těžký duel s výborně připraveným soupeřem, jehož mladí hráči prokázali skvělý fyzický fond a přispěli k velmi dobré úrovni dnešního zápasu. V předposledním kole podzimní části zajíždí Hroznovka příští sobotu na půdu Troubska. To dnes těsně prohrálo v Dubňanech, zaujala rovněž výhra vedoucího Rohatce ve Velkých Pavlovicích a derby ve Vnorovech, které na svém stadionu těsně přetlačily sousední Veselí.