A tým 13. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - Agro Vnorovy 5:1 (3:1)

Sokol Hroznová Lhota - Agro Vnorovy 5:1 (3:1)

Branky: 31. + 38. + 50. + 57. Březina, 30. Smetka - 9. Bittner

ŽK: Chrenčík, Matyáš P., Škopík P. (všichni HL)

Diváci: 1165

Velký fotbalový svátek se odehrál na dušičkovou neděli v Hroznové Lhotě. Na místním stadionu se odehrál souboj prvního s druhým týmem tabulky, který navíc vysílala přímým přenosem Česká televize v rámci projektu Náš fotbal. Hráče obou týmů tak čekal bezesporu vrchol jejich fotbalové kariéry, neboť se objevili na obrazovkách ČT Sport! Tato událost přilákala na Zelničky neuvěřitelný počet diváků, kteří vytvořili tomuto zápasu parádní kulisu. Oba kotle se předháněly v bubnování a svými pokřiky hnaly své hvězdy na steč soupeřovy brány.

Vstup do utkání vyšel ovšem bezesporu lépe hostujícímu Agru. Jeho hráči se očividně daleko lépe vypořádali s obrovským psychickým tlakem televizního zápasu a v první půlhodině utkání jasně dominovali. Byli skvělí na míči, hráči výborně rotovali a především rychlonohý Absolon byl úplně všude. Domácímu týmu na začátku utkání nefungovalo vůbec nic. Chyběla mezihra, klid při zpracování a rozehrávce, mezi útokem a obranou jakoby vůbec nebyla žádná záložní řada. S obrovskou energií hrající fotbalisté Vnorov navíc rychlým pressingem nenechali domácím hráčům ani píď prostoru a když se dostali k míči, snažili se ho držet na svých kopačkách. Navíc je do sedla posadila rychlá vedoucí branka. Ta se zrodila po rohovém kopu Janouška, po němž napřáhl Kočiš, jehož střelu vyrazil Dvořák pouze před Bittnera a ten pohotově poslal míč k pravé tyči, čímž rozjásal početnou skupinu hostujících příznivců, 0-1

Ani po obdržené brance se hra domácích nezlepšila, naopak hosté hrozili ještě několika náznaky příležitostí a také dalšími rohovými kopy, které pokaždé znamenaly pro obranu Traubenu stav nejvyššího ohrožení. První vlaštovkou pro do té doby šokované domácí fanoušky byla střela Březiny, jenž přebral lob za obranu, ovšem Motyčka jeho prudký pokus dokázal vychýlit ze správného směru. Postupem času jakoby si domácí hráči přeci jen zvykli na přítomnost štábu České televize a jejich hra se začala pomalu zlepšovat. Nicméně obrat v utkání nastal až ve 30. minutě. To rtuťovitý Gazárek předvedl drzé potažení míče z levého křídla až před velké vápno hostí, míč přebral Smetka a vydal se na ještě drzejší průnik mezi tři soupeřovy obránce, přes které se dokázal dostat do pokutového území a celou akci zakončil cizelérskou placírkou přes nohy padajícího Motyčky do sítě, 1-1

Domácí fanoušci a hráči málem omdleli štěstím a tato parádní akce byla tím pravým impulzem, který tak nutně potřebovali. Naopak pro Vnorovy byl tento gól obrovskou fackou a další dostal hostující tým ihned v zápětí. Po ztrátě míče ve středu hřiště přišla bleskurychlá kontra domácích, Petr Lipčík svojí rychlostí trhal obranu hostí, do níž vlétl jako Šinkanzen a předložil míč doprava Březinovi, jenž střelou do prázdné brány odstartoval svoje nedělní galapředstavení, 2-1

Hráči Agra tak na vlastní kůži zkusili, jak krutý může být fotbal. Přesto, že byli první půlhodinu jasně lepším týmem, tak přišli o své vedení během jediné minuty. A najednou to byli oni, kdo se nemohl dostat do zápasu, naopak domácí borci v bílých dresech začali jasně dominovat. A ještě před poločasem své vedení navýšili. Na začátku byl vynikající pressing Gazárka a po zisku míče si kapitán Radmil všiml Smetky, který vystartoval do nekoncentrované obrany hostí. Smetka si skvělý dlouhý balon zpracoval, udělal kličku a Jan Motyčka mu balon ukopl tak nešťastně, že vlastně namazal na zadní tyč sbíhajícímu Březinovi, který po zemi zamířil do sítě, 3-1

Tento stav vydržel až do poločasu. Během něho bylo v kabině hostí velké hromobití, kterým se trenér snažil vyburcovat své svěřence k lepšímu výkonu. Hráči Agra sice měli prvních zhruba pět minut víc balon na svých kopačkách, k ohrožení branky se ale nedostali. V 50. minutě navíc dostali další tvrdý direkt, to když rychlý David Škopík svým napadáním dostal obránce pod tlak, získaný míč poslal Lipčík mezi obránce na Březinu, který střelou z plného běhu zamířil nechytatelně k pravé tyči, čímž završil svůj čistý hattrick, 4-1

Tímto gólem dostaly zřejmě veškeré taktické pokyny hostujícího trenéra další trhlinu. Snaha se jeho svěřencům upřít nedá, nicméně za dalších sedm minut přišla další chyba jeho hráčů pod tlakem napadajícího Lipčíka, míč převzal bleskurychlý Patrik Škopík, dlouhým sprintem po pravém křídle zatáhl balon do kraje a poté servíroval přízemní centr přímo na rozběhnutého Březinu, který využil laxnosti hostujících obránců a střelou po zemi k bližší tyči pokořil hostujícího gólmana a zaznamenal čtvrtý gól v utkání, 5-1

Toto skóre bylo pro tým Vnorov opravdu kruté, nicméně vzhledem ke katastrofální hře jejich obrany, kterou dokonce i komentátor Vlastimil Vlášek glosoval, že je to v obraně Agra pořádný průchoďák, se nebylo vlastně čemu divit. A nemuselo zdaleka zůstat jen u pěti branek, domácí šli ještě do několika nebezpečných přečíslení, které ovšem už hostující obrana dokázala pokaždé ustát. Nekonal se ani obvyklý jev vnorovských zápasů, a to góly v posledních deseti minutách, a tak si Agro odvezlo ze Zelniček pověstného bůra. Hroznová Lhota předvedla pozoruhodnou střeleckou produktivitu a počtvrté v řadě nastřílela do sítě soupeře pět gólů!!

Po zápase pak probíhaly dlouhé a velmi bujaré oslavy tohoto vítězství a z úst mnoha hráčů zaznělo, že víc už se zažít nedá. Nicméně pozor, poslední zápas podzimu odehrajeme na půdě velmi silných Pohořelic, které jsou v pořádném laufu a až do 13. kola měly nejlepší útok v soutěži!! Bude to navíc další přímý souboj o první příčku tabulky! Pohořelice momentálně drží šňůru čtyř vítězství v řadě a mají ve svých řadách velké množství kvalitních fotbalistů a mimo jiné střelce již devíti branek - Adama Fialu. Toto utkání se dá bezesporu označit jako největší šlágr dohrávaného 1. kola, protože se v něm utkají dva nejproduktivnější týmy soutěže. Máme se tedy příští sobotu na co těšit!

Závěrem této reportáže bych jménem našeho oddílu rád poděkoval všem, kdo poslali svůj hlas právě zápasu Hroznové Lhoty proti Vnorovům, protože dle informací pana Tomáše Vejra z FAČRu tento zápas hlasování suverénně vyhrál. Dále děkujeme všem zúčastněným za skvělou organizaci televizního zápasu, štábu České televize za nádherné záběry a skvěle zpracovaný přenos a sponzorům za krásné dary, které náš klub získal. Fotbalové asociaci České republiky patří velký dík za celý projekt "Náš fotbal", díky kterému se na televizní obrazovky dostanou i nižší soutěže, a tak se i fotbalisté v těchto soutěžích mohou na chvíli cítit jako opravdové hvězdy! MNOHOKRÁT DĚKUJEME!!!!

ZDE je odkaz na záznam utkání na webových stránkách České televize.

Dvořák - Gazárek (65. Matyáš), Bíla, Chrenčík, Škopík D. - Falešník (46. Škopík P.), Radmil (C), Smetka, Matyáš M. - Lipčík P., Březina (82. Domanský)