A-tým 13. kolo (23/24): Sokol Troubsko - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (0:4)

Sokol Troubsko - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (0:4)

Branky: 80. Matyáš P. (vlastní) - 39. + 40. Březina, 18. Radmil, 31. Zach (vlastní)

ŽK: Musil, Korol Y., Janusis, Špánek - Matyáš P.

Diváci: 100

Troubsku v říjnu došel dech a tým, který v první polovině podzimu vévodil tabulce, se vinou zranění a vyloučení mnoha hráčů po třech porážkách v řadě propadal tabulkou. Tedy ideální příležitost pro hráče Hroznovky, potkat tohoto soupeře. A to se také dnes na hřišti potvrdilo. První čtvrthodina první půle mnoho fotbalové krásy nepobrala. Oba týmy měly co dělat s kluzkým a hrbatým terénem. Za zmínku tak stojí pouze šance hostí, kdy po rohu Radmila vrátil míč hlavou do ohně Maňák a Martin Matyáš z deseti metrů přestřelil bránu. Za minutu dostal míč do volného prostoru na levé straně jeho jmenovec Patrik Matyáš, přichystal si střelu na svoji levačku, kterou překonal gólmana Zacha, toho však zachránilo břevno. Za další minutu se však již hosté dočkali zaslouženého vedení, když se po útoku středem hřiště dostal ke střele zpoza vápna kapitán Radmil a tvrdou ranou nedal Zachovi šanci, 0-1

Po úvodní brance se hra zase na chvíli uklidnila, a to až do 31. minuty, kdy se s míčem na noze vydal mezi dva domácí obránce Březina, dvojblok v červených dresech však zafungoval skvěle, Janusis poslal malou domů Zachovi, tomu však míč podjel pod kopačkou do sítě a byl z toho ukázkový vlastenec, 0-2

Poté se blýskl parádní střelou z osmnácti metrů hostující Chrenčík, leč těsně minul šibenici. Ovšem za další dvě minuty si pro míč až na hranici velkého vápna vyběhl gólman Zach, hbitý Smetka ho však dostal pod tlak a o balon ho obral, předložil na střed Březinovi, který neměl problém zamířit do prázdné brány, 0-3

A neutekla ani minuta a domácí znovu inkasovali. Tentokráte po dalším parádním úniku Patrika Matyáše po levé straně hřiště, který tentokráte posadil lahůdkový centr přesně na hlavu Březiny, který zblízka zavěsil, 0-4

Už po první půli tak bylo vlastně hotovo. Na začátku té druhé se nejprve málem ujala Radmilova tečovaná střela, ovšem střídající gólman Páral se překvapit nenechal, pak se několikrát nepěkně předvedli domácí fanoušci, kteří si nebrali servítky a vulgárně nadávali nejen rozhodčím, ale i hostujícím hráčům. V daleko lepším světle se předvedla dvojice domácích hráčů, když Yaroslav Korol utekl po levém křídle, předložil na druhou stranu vápna Ryšavému, jehož gólovou střelu však výborně zblokoval Chrenčík. Poté byl k vidění znovu spíše boj nežli fotbal a hlavně spousta nepřesností na hrbolatém terénu. Další šance tak přišla až v 77. minutě, ale ostrou střelu Smetky na bližší tyč pozorný Páral chytil. Domácí tým v závěru zápasu přeci jen zpřesnil hru a dočkal se snížení, když se vyhnul ofsajdové pasti střídající Vlach a jeho centr na volného spoluhráče nešťastně zasmečoval rukou do vlastní sítě Patrik Matyáš, za což uviděl následně žlutou kartu, 1-4

To byla ovšem ze strany domácích pouhá labutí píseň. Od bůra je naopak v 89. minutě zachránil výtečný Páral, jemuž vyslal parádní střelu do protipohybu Falešník, domácí gólman však výtečně skokem míč vytěsnil na břevno a ven. To už však nikoho příliš nemrzelo, neboť hosté z Traubenu i tak vezou z horké půdy Troubska všechny body za jednoznačnou výhru a příští neděli zakončí podzimní část sezóny na domácím pažitu proti týmu Šlapanic.

Ve 13. kole se nezrodila ani jediná remíza, největší překvapení se odehrálo v Rohatci, když domácí lídr tabulky překvapivě odevzdal všechny body Nikolčicím, čímž přepustil první příčku BRITTERMU, který si naopak odvezl povinné vítězství ze Želešic. Dobrou podzimní formu potvrdily rovněž Dubňany, které budou mít možnost se v posledním kole bodově dotáhnout na rohatecký Slavoj, který přivítají na svém stadionu. BRITTERM se představí na půdě posledních Valtic, takže se dá očekávat, že přezimuje na čele tabulky 1.A třídy.