A tým 14. kolo (15/16): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Křepice 6:3 (4:3)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Křepice 6:3 (4:3)

Branky: 19. + 43. Jagoš (1xPK), 23. + 83. Lipčík P., 35. Podrazil, 68. Bíla - 4. + 21. Leasure, 9. Vala

Diváci: 150

ŽK: Trávníček, Mrkvica L.

ČK: Mrkvica L.

1.B třída finišovala dohrávaným 14. kolem, které přineslo řadu zajímavých výsledků. Nejen, že si už v sobotu vybojovala postup Velká nad Veličkou, která odrazila nápor dotírající Krumvíře a po remíze 1:1 na horké půdě Lovčic mohla slavit, ale všeobecně bylo k vidění hodně gólů. Svůj podíl na tom měli také hráči Hroznové Lhoty, kteří zakončili dobrou sezonu vítězně a dokázali, že na domácím stadionu jsou jen těžko k poražení.

A to se proti nim včera postavil velmi kvalitní soupeř. Křepice vynikaly především velmi efektním útokem, což nemohlo v kombinaci se spící domácí obranou znamenat nic dobrého pro domácího fanouška. Už ve 4. minutě se radovali hostující fanoušci poprvé, to když jejich oblíbenci sehráli rychlou a jednoduchou akci po levém křídle, na jejímž konci byla přihrávka na volného Leasureho, který tváří v tvář Smetkovi nezaváhal, 0-1.

Za další dvě minuty se vymkl offsidové pasti domácích Zástěra a zničeho nic postupoval v tandemu s Husákem sám na domácího gólmana. Jeho přihrávku před prázdnou bránu však na poslední chvíli ukopl Husákovi z kopačky vracející se Laga. Nebezpečí tak bylo zažehnáno, ale jenom na chvíli. Po rohovém kopu v 9. minutě si počkal na míč u zadní tyče Vala a hlavou rozvlnil síť, 0-2.

Zdálo se, že silný nástup hostí rozhodne o osudu celého zápasu, ale domácí se nevzdali. Jako první pozvedl uvadající prapor Hroznovky Jagoš, který se dravě probil do šestnáctky, dal míč pod sebe, ten však jen projel zlověstně podél brankové čáry, aniž by ho někdo z domácích hráčů uklidil do sítě. Hosté odpověděli za minutu přímým kopem z levé strany na jehož konci byla rybička Valy, kterou Smetka tak tak vytěsnil. Za další minutu kopali přímák domácí, Falešníkův ostrý centr zprava našel přesně Podrazilovu hlavu, ale Novotný byl v pozoru. Domácí hráli dobře. Záložníci nešetřili pohybem a jejich rychlé akce často ústili v kolmici do vápna. Po jedné z nich se dostal k míči Falešník, ale jeho utěšená přízemní střela těsně minula zadní tyč. A tak se domácí dočkali snížení až v 19. minutě, kdy po dvojitém faulu ve vápně dostali příležitost kopat penaltu. K ní se postavil kanonýr Jagoš a nedal Novotnému šanci, 1-2.

Hosté však měli v rukávu další eso, kterým byla blesková odpověď v podobě rychlé akce po levé straně. Po ní centrovaný míč přistál přesně na hlavě Leasureho, který trefil svůj druhý gól v zápase, 1-3.

Ale rovněž hosté se z gólu radovali pouze chvíli. Ve 23. se totiž skvěle hrající Podrazil uvolnil na pravé straně a svým centrem našel na zadní tyči číhajícího Petra Lipčíka a bylo to zase jenom o gól, 2-3.

Od této chvíle se začalo hostující mužstvo pomalu vytrácet a hřiště zcela ovládly rudé dresy domácích borců. Ve 30. stihl faulovaný Bíla předat Chrenčíkovi, ten se probil do vápna a ale střílel už na dlouhou nohu. Za další tři minuty oslovil dirigent Bíla přihrávkou do vápna Petra Lipčíka, ale jeho technický oblouček byl až příliš dlouhý. A za další dvě minuty završil své snažení domácí špílmachr pěkným centrem z první, kterým našel přesně hlavu Podrazila a domácí se radovali z vyrovnání, 3-3.

A to nebylo vše! Za šest minut sklepl Falešníkův centr Petr Lipčík pěkně Jagošovi, jehož tvrdá střela z jedné těsně minula bližší tyč. Hosté odpověděli sice nebezpečnou střelou Valy, ale hned z protiútoku šel domácí Petr Lipčík sám na Novotného, přenechal míč Jagošovi, který utěšenou střelou o břevno poslal domácí poprvé do vedení, 4-3.

Diváci byli zvědaví, zda bude i druhý poločas tak divoký, jako prvních pětačtyřicet minut. A začalo to dobře. Hned ve 47. minutě centroval Podrazil zprava, našel před brankou nehlídaného Falešníka, ten však míč zasáhl jenom patou. Za další minutu dal Petr Lipčík do středu Falešníkovi, ten počkal se střelou až bude nějakých patnáct metrů od brány, ale nechal pouze vyniknout Novotného.

Poté se hra přeci jen uklidnila. Hosté byli i nadále dopředu nebezpeční, ale jejich útoky postrádaly už přesnost. Také domácí defenzíva už fungovala o poznání lépe  a dokázala uhasit několik nebezpečných akcí Křepic. V 60. tak hrozili znovu hráči Hroznovky. Falešník dostal pěkný míč do běhu, skvěle ho zpracoval, ale svoji střelu poslal těsně vedle zadní tyče. Za čtyři minuty si vedl podobně také Chrenčík, který se opřel do odraženého centru. A tak se uklidňující pojistky dočkali fanoušci Traubenu až v 68. minutě. To Petr Lipčík obehrál na levém křídle o míč Rouzka, postupoval s ním zcela sám do vápna a v pravou chvíli oslovil přihrávkou nabíhajícího Bílu, ten si balon sice ukopl, ale stihl ho ještě špičkou kopačky poslat pod padajícím Novotným do sítě, 5-3.

Naděje na zvrat vzaly pro hosty za své, když byl v 70. minutě hloupě vyloučen Lukáš Mrkvica, který uviděl druhou žlutou kartu. Domácí už byli na hřišti jasnými pány a zápasu jasně dominovali. Podnikali jeden nebezpečný útok za druhým a kráčeli neochvějně za plným bodovým ziskem. Za zmínku ještě stojí Bílova střela ze 72. minuty, při níž se však vyznamenal Novotný. Strážce hostující brány však v 83. minutě po šesté kapituloval, to když Bíla rozehrál nakrátko roh s Falešníkem a po jeho centru mířil hlavou přesně Petr Lipčík, 6-3.

Utkání pak zakončila krásná, táhlá střela Podrazila, kterou Novotný vytěsnil konečky prstů na rohový kop.

Domácí tak dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas a po skvělém výkonu zaslouženě uhájili 4. příčku tabulky, čímž splnili předsezónní cíl, tedy umístit se do 5. místa. Navíc byl náš tým po Lovčicích nejlépe střílejícím mužstvem v celé soutěži (70 vstřelených branek ve 26ti zápasech, což činí bezmála tři góly na zápas). Do příští sezony tak bude hlavním cílem především udržet kádr pohromadě a doléčit zraněné hráče (bratři Michal a Lukáš Lipčíkovi) a především ještě zapracovat na zápasech "venku", kde se týmu zdaleka nedaří tak, jako na domácím hřišti.

Smetka - Lipčík J. (69. Matyáš), Schwarzbier (72. Jung), Laga (c), Vařecha - Falešník, Bíla, Chrenčík (66. Bartošek), Podrazil - Jagoš (86. Gazárek), Lipčík P.