A tým 15. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - RAFK Rajhrad 3:2 (1:2)

Sokol Hroznová Lhota - RAFK Rajhrad 3:2 (1:2)

Branky: 14. + 86. Lipčík P., 75. Náhlík - 26. Reitoral, 40. Císař

ŽK: Podrazil, Lipčík J. - Neuhybel, Haňka, Císař

ČK: Neuhybel (RAFK)

Diváci: 268

Nádherné jarní počasí přímo přálo fotbalu, a tak si na Zelničky našlo cestu 268 diváků. Ti vytvořili bouřlivou kulisu velmi pohlednému a bojovnému zápasu, v němž se utkaly dva týmy z horní poloviny tabulky.

Hosté z Rajhradu od prvních minut dokazovali svoji velkou kvalitu především na míči a rozpačitou domácí obranu často přehrávali ve středu hřiště. Byli to ovšem domácí, kdo jako první hrozil, když Bíla centrem přímo z rohového kopu orazítkoval břevno Semerádovy brány. Také další domácí šance se zrodila po rohovém kopu, když si Falešníkův centr našel na první tyči Petr Lipčík, hlavou ale poslal míč těsně nad.

Do třetice všeho dobrého platilo pro domácí ve 14. minutě. S míčem se po levé straně rozeběhl Červenka, utekl hostujícímu bekovi a jeho centr pod sebe našel nabíhajícího nejlepšího střelce Hroznovky - Petra Lipčíka, který poslal míč do odkryté brány, 1-0

Jenže domácí po vedoucí brance úplně vyklidili pozice a hosté pomalu začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. Vyrovnání se zrodilo ve 26. minutě, kdy hráči Rajhradu přehráli naši obranu na její levé straně pomocí rychlé kombinace na jeden dotek, na jejímž konci byl nehlídaný Reitoral na penaltovém puntíku, odkud pohodlně propálil Smetku, 1-1

Domácí i nadále marně hledali svou tvář. Záložní řada byla daleko od útočníků a také hra dozadu příliš nefungovala. Nejlepším hráčem hostí byl jejich kapitán Tomáš Podaný, který ovšem hodně osobních soubojů přihrával. A právě po jednom sporném zákroku na tohoto hráče přišel centr do vápna a odražený míč procedil přes Smetkovy rukavice Císař, 1-2

To se psala 40. minuta. Domácí sice ještě odpověděli pěknou akcí, na jejím konci byla ale nepřesná finální přihrávka Filipa Gazárka.

Také druhá půle se zprvu odehrávala v domácím pokutovém území, kde nás hosté na dlouhé minuty doslova přikovali. Naštěstí jsme sérii rohových kopů a centrů ustáli, respektive hosté těsně míjeli bránu.

Za domácí odpověděl kdo jiný než Petr Lipčík. Ten se vydal za zdánlivě ztraceným míčem, svojí rychlostí se dostal před obránce, merunu ale po zemi poslal zhruba metr vedle zadní tyče.

Domácí dřeli a tlačili se před bránu soupeře, jejich akcím ale chyběl klid a přesnost v zakončení. Ve druhé půli se navíc hra hodně přiostřila a výsledkem byla série žlutých karet na obou stranách. Vyrovnání se hráči v rudých dresech dočkali v 75. minutě. Za dlouhým míčem se vydal střídající žolík Náhlík, který se prohnal kolem unaveného beka Rajhradu a napálil míč do sítě tak, že ten skrze ni vyletěl za bránu. Po chvíli zmatků a porady mezi hlavním a pomezním sudím nakonec ten hlavní Patrik Kugler přeci jen ukázal do středového kruhu, čímž odstartoval oslavy na tribuně, 2-2

Tato branka vlila domácím hráčům do žil novou krev a ti se tlačili před bránu soupeře. Při tom ale otevírali obranu, za což byli málem potrestáni, když po špatném odkopu napálil Reitoral obloučkem břevno.

Hosty však v 83. minutě oslabil Neuhybel, který fauloval ve středu hřiště unikajícího Petra Lipčíka a po druhé žluté kartě musel chtě nechtě pod sprchy.

Domácí přesilovku využili bleskurychle. Hned za tři minuty se vydal s míčem na noze po pravé straně Gazárek, odmítl dotírajícího soupeře a vyslal prudkou kolmici mezi obránce. V ofsajdu stojící Náhlík na příhrávku nereflektoval, tu si ovšem našel Petr Lipčík a postupoval ze strany sám na Semeráda. Ten nevydržel hru nervů proti chladnokrevnému domácímu útočníkovi a pohnul se do strany, čehož náš šuter využil k pohotové střele k bližší tyči a rozjásal celou tribunu, 3-2

Vedení jsme mohli navýšit z brejku tří na jednoho v nastaveném čase, ale Náhlík zakončil zbrkle střelou nad. Závěrečný tlak hráčů Rajhradu se nám podařilo ustát a tři body tak zůstaly domácím. Ti si i nadále drží neporazitelnost na svém trávníku. Zajímavostí kola je, že ani jeden hostující tým v něm nedokázal zvítězit, a to ani dokonce vedoucí Milotice na půdě zachraňujících se Hovoran. V příštím kole zajíždí náš tým do Žarošic.