A-tým 15. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 3:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 3:0 (1:0)

Branky: 6. + 59. Radmil, 75. Falešník

ŽK: Bíla, Škopík D., Březina, Maňák - Křivák, Tomele, Tomšej

Diváci: 295

Hned první jarní utkání 1.A třídy přineslo několik velmi zajímavých zápasů. Krom soubojů Dubňan s Veselím a Vnorov s Kozojídkami se dal jednoznačně za šlágr kola označit souboj Sokola Hroznová Lhota s hostujícím rohateckým Slavojem, neboť šlo o měření sil druhého se třetím týmem tabulky. Oba soupeře dělilo pět bodů a hosté potřebovali nutně bodovat, aby udrželi krok s Brittermem.

Domácí hlásili plnou sestavu a již na podzim Slavoj dokázali na jeho hřišti porazit, ovšem přesto se dal za favorita zápasu označit hostující tým, jenž přes zimu posílil a jehož kroky míří do vyšších soutěží. Rohatečtí borci, hrající v křiklavě žlutých dresech, na nichž měli dokonce své jmenovky, však nevstoupili do zápasu pravou nohou. Po úvodním tlaku museli totiž hasit akci Martina Maňáka faulem těsně před velkým čtvercem. K exekuci přímého volného kopu se postavila dvojice Bíla - Radmil a druhý jmenovaný zakroutil přes zeď lahůdkovou střelu přímo do bližší šibenice a gólman Hazlinger skončil i s míčem v síti, 1-0

Domácí kapitán se tak blýskl parádním gólem a jen potvrdil svoji střeleckou formu ze zimní přípravy. I přes brzké vedení se však domácí tým nebyl schopný dostat k souvislejšímu držení míče, protože byl pod neustálým tlakem fyzicky výborně připravených hostujících hráčů. A tak se hrál spíše soubojový fotbal. Hosté spoléhali na nákopy na svého rychlého hroťáka, jímž byl jejich nejlepší střelec Florin Lucian Tomele. Tento rychlonohý, slovenský štírek velmi často zaměstnával domácí obranu. Obrovskou šanci na vyrovnání měli hosté ve 14. minutě, kdy po chybě domácí defenzívy nedokázal vyběhnuvší gólman Dvořák míč odklidit, a tak Marek Čech pálil do opuštěné brány, ovšem jeho gólovou střelu vykopával z brankové čáry obránce Patrik Matyáš, tady měli domácí velké štěstí! A poté už přišly chvíle mladíka Tomeleho. Ten si nejdřív ve 27. minutě našel dlouhý nákop, ale jeho volej z hranice vápna byl o něco vyšší, než bylo potřeba, za další tři minuty si to útočník Slavoje přichystal pro změnu na levou a jeho jedovatou, přízemní střelu Dvořák na zemi výborně vyrazil a obránci míč odklidili do bezpečí. A to bylo z první půle vše. Jinak už na obou stranách bylo k vidění jen několik nedotažených akcí a náznaků šancí.

Druhý poločas začal mohutným náporem hostujícího Slavoje. V 56. minutě z něho vzešla přihrávka na pravou stranu domácího velkého vápna, vyběhnutý Dvořák míč nezasáhl a naopak poslal k zemi Čecha, sudí Záleský však svým gestem hostujícímu hráči ukázal, ať vstává, ovšem i domácí fanoušci uznali, že šlo zřejmě o penaltový zákrok. Hosté se nenechali odradit a hned za minutu měl obrovskou šanci mladý Čada, jenž si uprostřed vápna zpracoval centr zprava, obtočil se kolem svého strážce, ovšem v parádní palebné pozici vyprodukoval špatnou střelu, která šla tak dva metry mimo pravou tyč. Domácí pochopili, že není dobré zahrávat si s ohněm a hned za minutu udeřili podruhé. Vše začalo tím, že Ondřej Bíla uhrál těžký míč mezi dvěma soupeři a poté dlouhou přihrávkou do levého křídla vyslal do úniku rychlého Martina Matyáše, ten se vehnal do vápna, kde byl ovšem tvrdě sražen obráncem Vandou. Ten jej sice zasáhl tělem, ovšem svým pohybem domácího hráče křižoval a intenzita zákroku byla velmi vysoká, a tak se kopala penalta. K její exekuci se postavil znovu domácí kapitán a prudkou střelou poslal gólmana Hazlingera na opačnou stranu, 2-0

Druhá branka v síti Slavoje dost otupila ostří jeho nájezdníků. Ti už se do konce zápasu k žádné velké šanci nedostali, ačkoliv snaha se jim upřít nedá. Naopak domácí trpělivě čekali na rychlé brejky. Po jednom z nich se znovu dostal k míči na levé straně Martin Matyáš, namísto očekávaného centru z úhlu zkusil prudkou střelu na bližší tyč a Hazlinger skvěle vyrazil na roh. Na další šanci si početná divácká kulisa musela počkat až do 76. minuty. V ní přišel nákop před hostující bránu, obránce chtěl dát hlavou malou domů, tu však zachytil Radmil, kterému se ale útok na hattrick nepovedl. Jeho nevydařená střela se přesto dostala napravo před nabíhajícího Falešníka, který míč napálil angličanem do brány a uzavřel tak skóre dnešního utkání na parádních 3-0

Závěrečných zhruba dvacet minut si již domácí hráči ohlídali, přestože se hostující fotbalisté snažili kousat až do poslední minuty. Hra už však byla dost rozkouskovaná a ani jeden tým se už k nějakému tlaku či šanci nedostal. Domácí Trauben tak nečekaně vysoko přehrál favorizované hosty z Rohatce a v příštím kole jej čeká třaskavé derby na půdě neustále se zlepšujícího Veselí nad Moravou. Už podzimní měření sil na Zelničkách přineslo napínavou a parádní bitvu, která vítěze nepoznala. Přestože dnes Veselí padlo těsně v Dubňanech, bude se příští sobotu na veselském stadionu jistě opět na co dívat!

Dvořák - Škopík D., Bíla, Chrenčík, Matyáš P. - Matyáš M., Smetka, Maňák, Gazárek (61. Falešník) - Radmil (c), Březina (81. Domanský)