A tým 16. kolo (16/17): SK Žarošice - Sokol Hroznová Lhota 0:2 (0:2)

SK Žarošice - Sokol Hroznová Lhota 0:2 (0:2)

Branky: 48. Bíla, 78. Jagoš

ŽK: Zouhar, Zmrzlík (oba ŽAR)

Diváci: 110

První poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Na malém, úzkém hřišti s nerovným terénem bylo obtížné hrát, navíc domácí vědomi si síly svého soupeře, hru téměř vůbec neotvírali a pozorně bránili. Hosté to tak zkoušeli především střelami ze střední vzdálenosti, ale ty většinou nenacházely svůj cíl. Několik jejich útoků bylo také nedotažených, jako například akce po špatném vyběhnutí Holuba, po níž se k míči dostal Petr Lipčík, ale jeho zpětná přihrávka před prázdnou bránu nenašla adresáta. Domácí hrozili v první půli pouze jednou, když po rohovém kopu vznikla v pokutovém území Hroznovky trma vrma, ale ani z této situace neudeřilo.

A tak se na gól čekalo do druhé půle, v níž přišel velmi brzy. Červenka utekl po levém křídle a jeho centr napříč vápnem našel na zadní tyči číhajícího Bílu, 0-1

Hosté byli ve druhé půli jasně lepší, přesto mohli inkasovat. Po autu Žarošic na jejich půli přišel dlouhý nákop, po němž si hostující obránci včetně gólmana Smetky nevšimli zabíhajícího soupeře, jeho pokus však těsně minul bránu.

Hosté si vedení pojistili dvanáct minut před koncem, když Bartoškův centr vrátil před bránu Bíla a střídající Jagoš už neměl problém gólově zakončit, 0-2

Hosté si tak zaslouženě vezou všechny body a na velikonoční neděli je čeká těžký soupeř z Mikulova.