A tým 16. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - FK Valtice 4:1 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - FK Valtice 4:1 (2:1)

Branky: 2. + 33. + 74. Březina, 73. Falešník (PK) - 42. Ševčík

ŽK: Škopík D. - Haneš

Diváci: 149

První domácí utkání na jaře odstartovali domácí hráči rychlým gólem, když Bílou vybojovaný míč převzal Falešník, vyslal kolmicí mezi obránce Březinu a ten levačkou o zadní tyč otevřel skóre, 1-0

Za další čtyři minuty měl po rohovém kopu na hlavě zvýšení náskoku Chrenčík, z bezprostřední blízkosti ale cílil nad břevno. Také první šance zprvu neškodných Valtic přišla ze vzduchu. Rohový kop si našel vysoký obránce Ryšavý, jeho hlavičku vytlačil Dovřák rukavicí na břevno a následný centr zprava napálil opět Ryšavý z voleje nad bránu. To bylo po hříchu na dlouhou dobu všechno, co prokřehlé diváky zahřálo. Ti si na další vzrušení museli počkat až do 31. minuty, kdy se po Falešníkově akci na levém křídle ocitl s míčem na kopačce ve vápně Radmil, Bíza ovšem jeho střelu vyrazil parádním zákrokem. Nicméně za další dvě už hostující gólman nic nezmohl s parádní kombinační akcí domácích. Vše začalo průnikem obránce Davida Škopíka do vápna, ten se nezalekl toho, že je nezvykle vysoko a našel na druhé straně velkého čtverce úplně volného Petra Lipčíka, který celou akci vyšperkoval přihrávkou na malé vápno, kde Březinovi stačilo správně nastavit kopačku, 2-0

Hned po rozehrávce přišla další blesková akce hráčů v černo-žlutých dresech, tentokrát centroval Falešník zleva a jeho ostrý, přízemní centr na malé vápno poslal Petr Lipčík z první těsně mimo zařízení. Sekvenci velkých šancí domácího souboru pak zakončil autor již dvou branek Březina, který se sice ocitl za obrannou linií Valtic, míč byl ovšem rychlejší než on a jeho šance na hattrick mu tak ujela do zámezí.

Zdálo se, že mají domácí vše pod kontrolou, což se ovšem náhle změnilo tři minuty před pauzou. Na pravé straně zakouzlil s míčem střídající Hrubý, centrem do druhého koutu velkého vápna oslovil Ševčíka, který bombou z otočky pod břevno nedal Dvořákovi šanci, 2-1

A ještě do poločasu to mohlo být dokonce nerozhodně, když se do úniku po pravé straně prohnal nejlepší střelec Valtic Peš, pod tlakem dotírajícího Bíly dokázal vyslat nebezpečnou střelu po zemi, kterou Dvořák vychýlil ze správného směru na rohový kop. Z něho se už nic zajímavého neurodilo, a tak se šlo do kabin za těsného vedení domácích.

Prvních asi patnáct minut druhé půle ovšem patřilo Valticím. Hráči v modrých dresech byli pohyblivější a také nebezpečnější v předbrankovém prostoru a domácí obrana v čele s Dvořákem měla místy plné ruce a nohy práce s uhašením nebezpečných závarů a pološancí. Do velké šance se dostal v 51. minutě Ševčík, který ve vápně tělem skvěle ošálil domácí beky (ti reagovali na jeho náznak pohybu) a z mírného úhlu pak střílel z nějakých deseti metrů na bránu, vyběhnuvší Dvořák ovšem jeho gólovou střelu vyrazil hrudí.

Domácí hráči usoudili až v 68. minutě, že hraní s ohněm už bylo přece jenom dost. Jako první o sobě daly vědět mladé pušky Smetka se střídajícím Martinem Matyášem, z jejich kombinace na pravé straně vzešla přihrávka po zemi do vápna, Falešník ovšem svojí slabší pravou přestřelil. Diváci se tak dočkali až v 72. minutě. V hlavní roli byl mladý Zbyněk Smetka, ten se vydal s míčem po levé straně nebojácně do vápna, kde ho jeden z hostujících obránců nakopl do nohy a sudí Weiss i přesto, že domácí záložník neupadl, ukázal na bílý puntík. K pokutovému kopu se postavil Falešník a poslal Bízu na opačnou stranu. 3-1

Hostující hráči proti verdiktu sudího protestovali a jejich ztráta koncentrace znamenala bleskově další gól v jejich síti. Hned po rozehrávce se totiž hosté znovu zmocnili míče, Petr Lipčík dostal přihrávku za rozháranou obranu, přihrávkou před prázdnou bránu "do špeku" vybídl k hattricku Březinu a ten skluzem nakonec dokázal poslat míč za brankovou čáru, 4-1

Po třetím zásahu zimní posily s divizními zkušenostmi už bylo o výsledku sice rozhodnuto, hráči Valtic to ovšem zdaleka nezabalili a bojovali dál. Do jejich otevřené obrany se ovšem vydal znovu Smetka, byl zkosen na hranici pokutového území a z následného přímého kopu mířil Falešník nad. Závěrečné dvě šance už šly na vrub hostujícího týmu. V obou případech byl v hlavní roli jejich nejlepší hráč - s nezvyklým číslem 97 hrající Michal Florus. Hráč s nápadnou kérkou na krku nejdřív pálil ostře z úhlu, pozorný Dvořák ovšem vyrazil na roh. Za další tři minuty hostující borec dokonce vstřelil gól, ale Ševčík ho svým centrem našel v těsném ofsajdu. To se psala 87. minuta.

Hlavní sudí Michal Weiss usoudil, že i přes několikeré střídání není potřeba nastavovat, protahovat tak chladnou agonii prokřehlých diváků a utkání ukončil přesně v 90. minutě. Hráči Hroznové Lhoty tak zůstávají na jaře stoprocentní a v příštím kole je prověří ve svém tradičně bouřlivém prostředí fotbalisté Vacenovic.

Dvořák - Matyáš P. (87. Jagoš), Bíla, Chrenčík, Škopík D. - Falešník, Smetka, Radmil (C), Gazárek (63. Matyáš M.) - Lipčík P. (87. Dostál), Březina