A tým 17. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - FC Pálava Mikulov 2:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - FC Pálava Mikulov 2:0 (1:0)

Branky: 4. Schwarzbier, 77. Vaverka

ŽK: Lipčík P. - Kauer, Mikulenka

Diváci: 150

Na Velikonoční neděli přivítalo fotbalisty na trávníku stadionu na Zelničkách větrné a chladné počasí. A ve stejném duchu se neslo i celé utkání, které svojí úrovní prokřehlé fanoušky moc nezahřálo. Mikulov v dosavadním průběhu získal na hřištích soupeřů pouhé dva body za dvě remízy, hráči Hroznové Lhoty zase drželi domácí neporazitelnost. Papírově tak nebylo co řešit. Utkání sice nakonec tyto předpoklady naplnilo, ale fanoušci Traubenu si odnášeli smíšené pocity, neboť se během zápasu zranili hned tři domácí hráči.

První gólová akce přišla hned z první standardní situace v zápase. Bíla zatočil míč od rohového praporku k bližší tyči, kde si centr našel Schwarzbier a šajtlí poslal míč do sítě i přes hradbu těl, 1-0

Jenže to byla na dlouhou dobu jediná zajímavá situace. Jinak se hra odehrávala především ve středu hřiště. Hosté na tom byli technicky velmi dobře, jejich akcím však chybělo více přesnosti. Navíc jejich nejlepší střelec - Milan Křivánek (dosud 10 branek) hrál na postu stopera, odkud mohl jen těžko ohrozit gólmana Smetku. Také domácí disponovali desetibrankovým střelcem, ale Petr Lipčík kvůli šrámům z minulých zápasů odpočíval pouze na střídačce. A bez něho byl domácí útok bezzubý. Snaha se sice hráčům ve žluto-modrých dresech upřít nedá, ale za obrannou linií chyběl přesně ten typ rychlonohého forvarda, který by posbíral časté pobídky. V první půli tak kromě gólu byly k viděni už jenom dvě zajímavé situace. Tou první byl zákrok gólmana Mimochodka po dalším rohovém kopu v 17. minutě, ten samý hráč byl hlavní postavou také při šanci domácích ve 41. minutě, kdy akci založil výkopem Smetka, Falešník z pravého křídla našel na druhé straně úplně volného Červenku, ten ale tváří v tvář hostujícímu brankáři napálil pouze jeho nohy.

Také druhá půle nepřinesla žádnou změnu, až na to, že se na hřišti přitvrdilo. Oba týmy se předháněly v nepřesnostech v zakončení, a tak mičuda poletovala kolem tyčí a břeven a končila v síti za bránou. Poklidný průběh druhé půle tak narušil až Poredský, který v 67. minutě dalekonosným pokusem orazítkoval břevno. Akce pokračovala dál, míč se dostal na pravé křídlo, odkud přišel centr do domácí šestnáctky, který přistál na kopačkách nekrytého Mikulenky, ten ale nepochopitelně zamířil těsně vedle pravé tyče. V 71. minutě domácí přišli o tvůrce hry - Ondřeje Bílu, kterého píchlo v zadním stehenním svalu (stejně jako Jana Kollera na MS 2006 v zápase s USA) a mozek domácí hry tak dohrál. Za chvíli se ze hřiště poroučel po ostrém zákroku také Podrazil. Domácí přidali pojistku v 77. minutě. Na konce zprvu nenápadné akce byl na vápně číhající Vaverka, jehož tečovaná rána zaplula přesně k levé tyči, 2-0

Až za tohoto stavu dostal Křivánek zelenou a vytáhl se z obrany na hrot a hned to bylo znát. V 87. minutě se probil do vápna přes Schwarzbiera, zjevil se sám před smetkou, ale střelou po zemi těsně minul. Posledním vzrušením tak byl další zákrok hostujícího hráče na Bartoška u rohového praporku, který domácí hráč také nerozchodil.

Suma sumárum tedy tři domácí hráči ze hry a je otázka, s kým to budeme příští týden na hřišti poslední Strážnice hrát. Mělo to být pořádné derby, ale namísto toho na Jiskře nastoupí zdecimovaná sestava. A to nás za čtrnáct dnů čeká doma vedoucí Agro Milotice...

Zajímavostí kola je, že se v něm nezrodila ani jedna remíza.