A tým 18. kolo (15/16): Sokol Hlohovec - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (1:2)

Sokol Hlohovec - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (1:2)

Branky: 6. Buriánek (PK) - 23. + 66. Vařecha, 41. + 87. Jagoš, 59. Falešník

ČK: Vařecha (HL)

Diváci: 70

Hráči Hroznové Lhoty dokázali na hřišti Hlohovce navázat na domácí vysokou výhru s Vacenovicemi a také na Břeclavsku zvítězili rozdílem třídy a brali všechny body. Jejich vítězství se ovšem zprvu nerodilo lehce. Domácí se totiž ujali vedení po přifilmovaném pádu v pokutovém území, po němž si postavil míč na puntík Buriánek a otevřel gólový účet zápasu, 1-0.

Navíc hostující obrana i nadále kupila chyby a domácí hráči šli v průběhu první půle ještě třikrát sami na Smetku, ten jednou dobře zasáhl, dvakrát pak mířili domácí forvardi mimo tři tyče hostující brány. Hosté se dočkali vyrovnání ve 23. minutě, když přetažený centr přistál přesně na hlavě důrazného Vařechy, který mířil přesně, 1-1.

Obrátka ve skóre přišla těsně před poločasem. Lukáš Lipčík pěkným dloubákem přes obranu uvolnil ve vápně Jagoše, který prokázal svůj instinkt střelce a propálil domácího gólmana, 1-2.

Hosté tak korunovali svoji herní převahu a po přestávce bylo ještě veseleji. V 59. minutě unikl domácí obraně po pravém křídle Petr Lipčík a svým centrem našel přesně hlavu Falešníka, 1-3.

V 66. se pak podruhé v zápase prosadil Lubomír Vařecha, který po rohovém kopu domácích vyrazil se svými spoluhráči do rychlého protiútoku, aby celou akci zakončil po postupu zprava čistým průstřelem domácího gólmana, 1-4.

To byly ovšem poslední radostné okamžiky tohoto hráče na hřišti. Ten se totiž musel zanedlouho poroučet pod sprchy po druhé žluté kartě. Nutno podotknout, že ta byla velmi přísná, ale hlavní sudí možná měl na hostujícího hráče spadeno, neboť první žlutou mu udělil za slovní protesty.

Skóre zápasu pak těsně před koncem uzavřel rovněž svojí druhou trefou Jagoš, který dostal míč do vápna, posunul si ho na levou nohu a přesnou střelou k tyči zavěsil, 1-5.

V neděli čeká hráče Hroznové Lhoty El Clásico se sousedním Kněždubem, zápas má výkop v 16 hodin.