A tým 21. kolo (15/16): Sokol Hroznová Lhota - Družstevník Nikolčice 4:1 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Družstevník Nikolčice 4:1 (1:0)

Branky: 10. Jagoš, 58. + 79. + 82. Lipčík P. - 67. Jambor

Diváci: 200

Na utkání jsem kvůli účasti na šachovém turnaji v Ostravě dorazil až ve 30. minutě, kdy už byl stav 1:0 pro domácí. Jejich vedoucí branka se zrodila poté, co režisér hry Bíla vyslal křížnou přihrávkou na pravém křídle Jeglu a jeho přízemní centr přistál na kopačce Jana Jagoše, číhajícího na malém vápně, 1-0.

Hosté přivezli nejen početnou enklávu hlasitých fanoušků, ale taky velmi dobré fotbalisty. Ti několikrát zle zatopili domácí obraně, ta však odolávala. Také forvardi Hroznovky se činili, a tak se bylo na co dívat!

Skvělý fotbal pokračoval i po změně stran, kdy několikrát visel gól ve vzduchu, a to na obou stranách. Hosté krom rtuťovité hry dopředu sbírali také docela slušné množství žlutých karet. Několikrát se také hostující hráči poroučeli k zemi, ovšem rozhodčí situaci posoudili jako simulování. Především po pádu hostujícího hráče v pokutovém území tuhla domácím fandům krev v žilách. Těžko posoudit, zda šlo o faul, či nikoliv, píšťalka hlavní rozhodčí zůstala každopádně němá. Přitom domácí žádnou pomoc rozhodčích nepotřebovali, protože se při každé příležitosti hnali kupředu. Jejich nejlepší ofenzívu v soutěži táhl především Petr Lipčík, jenž svým lehkým pohybem, rychlostí a fotbalovostí dělal hostujícím obráncům vrásky na čele. Poprvé se prosadil v 58. minutě, kdy se vyhnul ofsajdu a zjevil se tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, kterého pokořil technickou střelou k tyči, 2-0.

Po této brance však hosté přidali na obrátkách a po několika šancích (jednou vykopával gólovou střelu z brankové čáry Laga) se dočkali snížení, když Jambor dostal prostor ke střele na hranici šestnáctky a jeho levačka zatočila míč přesně k levé tyči, 2-1.

Kdo však čekal nápor hostí, ten se nedočkal. Jejich otevřená obrana totiž nebyla sto zachytit útočné výpady domácích a skóre se tak navyšovalo už pouze na domácí straně. Pojistka přišla v 79. minutě, kdy se dostal za záda hostujících beků znovu rychlonohý Petr Lipčík a branaře pokořil technickým obloučkem, 3-1.

A za další tři minuty bylo hotovo, neboť po zmatcích v hostující obraně se řítili sami na gólmana Ondřej Bíla s Petrem Lipčíkem, první jmenovaný předložil svému spoluhráči přihrávku před prázdnou bránu a druhý dokonal svůj hattrick, 4-1.

Hosté navíc dohrávali po druhé žluté kartě pouze v deseti a na korekci skóre už neměli síly. Přesto na Zelničkách předvedli velmi sympatický výkon.

Také na pěkném nikolčickém webu je reportáž z tohoto zápasu, včetně komentáře hostujícího trenéra, který nešetří chválou na adresu našich hráčů, viz ODKAZ