A-tým 21. kolo (23/34): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 6:1 (4:1)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 6:1 (4:1)

Branky: 45. + 52. + 71. Březina, 6. Matyáš P. (PK), 29. Radmil (PK), 37. Matyáš M. - 23. Malhocký

ŽK: Lipčík J. - Vintrlík, Havlík

Diváci: 188

Poslední dubnovou neděli čekal na hráče Traubenu papírově nejlehčí dosavadní zápas jara, v němž měli potvrdit svoji skvělou formu právě v jarní části sezóny. Do cesty se jim postavil pavlovický Slavoj, který v předchozích pěti zápasech tady na Zelničkách nezískal zatím ani bod. Zdviženým ukazováčkem pro domácí však mohla být šňůra čtyř výher v řadě, kterou si hosté přivezli.

Ti nastoupili v krásných černých dresech a s pěti hráči v obraně. Přesto jejich plány na obranný blok nabouraly hned z kraje zápasu dva pokutové kopy. Ten první přišel po nákopu do jejich vápna, který se už v 6. minutě snesl na ruku nešťastného kapitána hostí Havlíka a sudí Jurča vyslyšel reklamace Zbyňka Smetky a ukázal na puntík pro penaltu. K té se postavil netradiční exekutor - levonohý Patrik Matyáš, který sice střelu nikterak neumístil, ale vzhledem k tomu, že gólman Němeček zůstal stát jako přibitý, otevřel skóre utkání, 1-0

Pokutový kop je ke shlédnutí ZDE

A domácí byli při chuti a trhali obranu hostí jako orkán party stan. V 11´ unikl po pravé straně Martin Matyáš, přihrávkou pod sebe našel Březinu, jehož tvrdou gólovou střelu zblízka však zastavil obránce Vejvančický. Hned za minutu se do míče zpoza vápna opřel Aleš Radmil, ale svůj táhlý pokus poslal těsně nad. A domácí kapitán měl velkou šanci za dalších deset minut, kdy jeho střelu uvnitř vápna na bližší tyč vyrazil Němeček hokejovým semaforem. A jak už to ve fotbale bývá, za neproměněné šance přišel trest. Rychlou akci po pravé straně rozjel kanonýr Vrablic, v pravou chvíli postrčil do běhu Malhockému, který střelou z pravé strany vápna pokořil Dvořáka, 1-1

A za minutu mohlo být ještě hůř! To hosté vystihli špatnou malou domů, ovšem střelu Vrablice do prázdné brány zastavil na brankové čáře všudybyl Ondřej Bíla! Tady si zaplněná tribuna hlasitě oddechla. Domácí pochopili, že si zahrávají s ohněm a zase přidali. Ve 28. se dostal z pravé strany do vápna Smetka, kterého neopatrným skluzem zezadu skolil Vintrlík a sudí i přes mohutné (a hlavně nepochopitelné) protesty hostujícího kouče Houšky nařídil druhou penaltu. Její exekuce se tentokrát ujal domácí kapitán. Gólman Němeček se tentokráte odhodlal ke skoku, ale vybral si špatnou stranu, 2-1

Také druhý pokutový kop je ke shlédnutí ZDE

Poté přišlo krátké intermezzo, v němž byl k vidění kvalitní fotbal z obou stran. Hosté, ačkoliv až desátí v tabulce, předváděli velmi dobrou, kombinační hru a několika jejich akcím scházela jen pověstná špetka přesnosti ve finální fázi. Domácí byli zase více na balonu a pokoušeli se stéci černý obranný val. K vidění tak často bylo typické házenkářské obléhání obrany. Po jednom takovém se dostal k míči Březina, ač zády k bráně balon přebral, zatáhl do středu a poté vyslal jedovatou střelu, kterou Němeček vyrazil pouze před dobíhajícího Martina Matyáše a domácí mladá puška již zamířila do černého, 3-1

A ještě před odchodem do kabin se bylo na co dívat! Nejdříve se po hezké kombinaci dostal k míči na levé straně vápna hostující Beneš, ovšem Dvořák se jeho střelou po zemi na bližší tyč překvapit nenechal. Na druhé straně pak vyslal Zbyněk Smetka kolmicí do volného prostoru na pravé straně Martina Matyáše, ten zatáhl až do vápna a přihrávkou od lajny vyhledal před brankou Ondřeje Březinu, který míč procedil do sítě a zahájil svoji cestu k hattricku, 4-1

Další zářez mohl domácí kanonýr přidat po čtyřech minutách hry ve druhé půli, kdy si cestou k bráně narazil s bratrancem Smetkou a poté vyslal bombu pod břevno, ta se ale od něj odrazila pouze na brankovou čáru a poté ven z hostující brány! Chuť si však spravil hned za tři minuty, kdy znovu dostal míč do volného prostoru napravo rychlonožka Martina Matyáš a znovu servíroval od lajny luxusní přihrávku před prázdnou bránu a Březina bombou zblízka rozvlnil síť, 5-1

Diváci se tak dočkali bůra jako ve své hymně, ale stále neměli dost! V 57. minutě došlo k nastřelení ruky domácího obránce ve vápně, tu však sudí - ač byla notně od těla - neposoudil jako penaltovou a byl z toho pro hosty jen rohový kop. Ten pak přelétl gólmana Dvořáka, ale střídající Havlík poslal míč hlavou jen těsně nad. Za dvě minuty diváci už znovu tlaskali, to když dostal míč do levé strany dvoubrankový Ondřej Březina, který zkusil šajtlí zdálky nachytat Němečka, ten se však přelobovat nenechal a konečky prstů v záklonu vytěsnil na rohový kop! I tak se nejlepší střelec soutěže dočkal svého hattricku. Ten přišel v 71. minutě, kdy převzal míč od Chrenčíka a poté vyslal placírkou z vápna střelu po zemi přesně k levé tyči, na kterou Němeček nedosáhl, 6-1

Po této brance jakoby již domácí šelmy přestaly cítit krev a v poslední desetiminutovce se slova ujali znovu hosté. V 80.´ rozehrál Vrablic zkrácený roh na zadní tyč, ovšem prudká hlavička Kamoje mířila jen do rukavic připraveného Dvořáka. Za minutu přilétl přízemní centr prozměnu zleva, míč prošel přes rukavice Dvořáka před prázdnou bránu, odkud jej však Chrenčík před dorážejícím Slavíkem odklidil do bezpečí. Epilogem zápasu pak byla táhlá, křížná střela hostujícího Havlíka, která však jen zlověstně prosvištěla napříč vápnem a tři tyče domácí brány nakonec minula. Sudí poté bez většího nastavení zápas ukončil a odšpuntoval velké oslavy domácích fandů, kteří ještě dlouho zůstali na tribuně a bujarým zpěvem slavili vysoké vítězství svých miláčků.

Při dokončení zápisu na stránky FAČRu pak došlo k mylnému uvedení střelce druhé a třetí branky domácích a zápis, který bude nutno opravit, vypadá TAKTO.

Diváky na tribuně trochu mrzelo, že za rozhodnutého stavu nedostali šanci domácí mladí fotbalisté na střídačce, pro které by to byly jistě cenné zápasové zkušenosti. Zatímco hosté střídali čtyřikrát, domácí trenér sáhl pouze k jediné změně.

V rámci ostatních zápasů 21. kola se zrodilo i několik zajímavých výsledků. K největšímu překvapení došlo na půdě Rohatce, kde hostující Podolí dokázalo, že je na jaře katem favoritů (Hroznová Lhota či Vyškov B) a po divoké přestřelce 5:4 obralo Slavoj o všechny body. Také v neděli dopoledne bylo v Kozojídkách k vidění zajímavé utkání, které rozhodl vítěznou brankou v 89. minutě domácí Bohumil Vardan a hráči BRITTERMU tak po dvou vysokých porážkách znovu naplno bodovali. Skvělou jarní formu pak potvrdil Vyškov B, který v neděli dopoledne poslal na hřiště proti týmu Vnorov tři hráče tmavé pleti a slavil jednoznačnou výhru 3:0. Rezerva Vyškova má tedy úplně stejnou jarní bilanci jako náš tým (šest výher a jedna porážka s Podolím). Na vítěznou vlnu se pak vrátil dubňanský Baník, který doma udolal nepříjemné Nikolčice, viz výsledky níže.

Dvořák - Lipčík J., Bíla, Chrenčík, Škopík D. - Matyáš P. (75. Domanský), Maňák, Radmil (C), Matyáš M. - Smetka, Březina