A tým 22. kolo (15/16): Agro Milotice - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (2:0)

16. 5. 2016

Agro Milotice - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (2:0)

Branky: 15. Šifel, 22. Hroudný (PK), 70. Snopek - 89. Bíla

Hráči Hroznové Lhoty odjížděli do Milotic prodloužit sérii pěti zápasů bez porážky, to se jim však v milotickém stadionu nepodařilo. Důvodem byl jejich vlažný výkon a především produktivita domácích hráčů.  Agro se dostalo do vedení v 15. minutě, kdy Šifelův trestňák doskákal až k zadní tyči, kde zapadl do sítě, 1-0.

Za dalších sedm minut nakopli domácí hráči míč do pokutového území, Laga se nedohodl se Smetkou a když se do vápna vřítil jeden z domácích forvardů, nešťastný kapitán hostí jej ve snaze odehrát míč nakopl a byla z toho penalta. Po pravdě řečeno mohl být Petr Laga rád, že neviděl červenou kartu. Pokutový kop s přehledem proměnil Hroudný, 2-0.

Poté se na hřišti odehrála dramatická chvilka, kdy hostující Podrazil fauloval domácího "vzpěrače" Antoše, který se po něm ohnal a poslal svého nebohého protihráče k zemi. Nemohlo následovat nic jiného, než červená karta a domácí šli tedy do deseti. Od této chvíle měli hosté trvalou územní převahu, která jim však byla platná jako slepému televize. Kromě nekonečných přihrávek totiž hráči Hroznovky nevymysleli zhola nic. Chyběl jim pohyb, nápad, chuť prodrat se před branku a především zakončení. Když vyslali střelu na domácí branku, tak to vypadalo, že ani gól nechtějí dát.

Stejný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli. Domácí pozorně bránili svůj náskok a k tomu vyráželi do jedovatých brejků. Po jednom z nich ještě Smetka dokázal zastavit samostatný nájezd domácího hráče, v 70. už však potřetí kapituloval. Míč šel rychle na levé křídlo, odsud před branku a Snopek ho uklidil do sítě, 3-0.

Hosté snížili až v poslední sekundě zápasu, kdy propálil obranný val Bíla, 3-1.

To už však nebylo nic platné. Hosté tak po tragickém výkonu nenavázali na své dobré výsledky z posledních zápasů a před domácím soubojem s druhou Krumvíří mají nad čím přemýšlet.