A tým 24. kolo (15/16): Kordárna Velká nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 3:2 (2:2)

Velká nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 3:2 (2:2)

Branky: 23. Horák, 42. Janda, 65. Laga (vl.) - 10. + 31. Falešník

Diváci: 200

Sobotní odpoledne přineslo derby soupeřů vzdálených od sebe zhruba 10 km. Domácí vedli tabulku o skóre před Krumvíří a bylo jasné, že se budou snažit udržet si vedení i po zápase s Hroznovou Lhotou. Měla jim k tomu pomoci i nejlepší obrana v soutěži, která do té doby inkasovala pouze 16 branek. Velká má bohaté zkušenosti z vyšších soutěží a dá se říct, že je našim neoblíbeným soupeřem.

Na začátku zápasu však všechny tyto prognózy vzaly za své. Hosté byli lepší, fotbalovější a hráli s větší chutí. Do zaslouženého vedení se dostali už v 10. minutě, kdy si ve středu hřiště vyměnili rychlou kombinací míč Bíla s Falešníkem a druhý jmenovaný si merunu přehodil z pravé na svoji výsostnou levou nohu a pěknou střelou k tyči zavěsil, 0-1.

Domácí odpověděli za 13 minut a pomohlo jim nedorozumění hostující obrany. Po něm se dostal k míči Horák a střelou po zemi z hranice velkého vápna poslal míč do sítě podél Smetky, 1-1.

Hosté si však vzali vedení zpět. Petr Lipčík poslal křížný centr z pravé strany napříč obranou, Falešník si míč zpracoval a povedenou šajtlí jej poslal ke vzdálenější tyči, 1-2.

Ještě do poločasu však domácí stihli vyrovnat, to když Podrazil namísto odkopu volil patičku do vlastního pokutového území, míče se zmocnil Janda a dostal od hostujících obránců dostatek prostoru a času, aby znovu střelou po zemi pokořil Smetku, 2-2.

V té době už hra hostí upadala a stejný obraz byl k vidění i ve druhé půli. Také domácí se přizpůsobili úrovní svých soupeřů, a tak byla vidět spíše kopaná, než fotbal. Navíc byla hra hodně přerušována. Vítězství strhli hráči Kordárny na svoji stranu v 65. minutě, když trestný kop z nějakých třiceti metrů přizvedl hlavou Laga, vychýlil jej ze Smetkova dosahu a poslal pod víko vlastní brány, 3-2.

Zbytek druhé půle už žádnou kloudnou akci nepřinesl, a tak se o jediné vzrušení postaral domácí Valášek, který uviděl za faul na Lukáše Lipčíka červenou kartu.

Hráči Hroznové Lhoty tak i podruhé v sezoně s Velkou prohráli, když nedokázali udržet dobře rozehraný zápas. Velká pouze potvrdila dominanci domácích týmů ve 24. kole.