A tým 25. kolo (15/16): Sokol Hroznová Lhota - Zemas Hovorany 5:2

6. 6. 2016

Sokol Hroznová Lhota - Zemas Hovorany 5:2 (1:1)

Branky: 39. + 85. Lipčík P., 49. Jagoš, 65. Bíla (PK), 80. Lipčík J. - 19. Hudec, 77. Šurýn J.

Diváci: 133

ŽK: Lipčík J., Vařecha, Jung - Knoflíček, Hudec, Pospíšil

Na Zelničkách byl v neděli k vidění zápas dvou rozdílných poločasů, a to jak z pohledu počasí, tak z pohledu výkonu obou mužstev. Zatímco domácí marně hledali svou tvář v první parné pětačtyřicetiminutovce, tak po prudkém lijáku jakoby ožili a ve druhé půli šel jejich výkon markantně nahoru.

První poločas byl ve znamení velkého horka, neboť slunce zalévalo hřiště svými paprsky. V modrém hrající domácí tým se proti s chutí hrajícím soupeřům těžko prosazoval a rozdíl osmi příček v tabulce nebyl vůbec znát. Už v 5. minutě poprvé hrozil hostující Hudec, jehož volej ještě skončil těsně nad. V 19. už se však hostující forvard prosadil. Centr zleva sice zpracoval zkušený Vařecha, ve vápně se však nechal školácky obrat o míč právě dravým Hudcem, který najednou stanul tváří v tvář Smetkovi, jehož pokořil přízemní střelou k levé tyči, 0-1.

Domácí ani inkasovaná branka neprobrala z letargie, a tak i nadále hrozily především Hovorany. Ve 28. postupovali na bránu Hudec s Válkem, druhý jmenovaný dostal přihrávku do vápna, ale jeho střelu po zemi z levé strany Smetka chytil. Ve 33 se ve dvojšanci zjevil Novotný. Ten se dostal k míči uvnitř vápna, jeho první střelu zablokovala obrana a nebezpečnou dorážku vytěsnil Smetka na rohový kop.

Domácí se probrali až ke konci první půle. Ve 35. se prezentoval Jagoš, ale jeho tvrdou pumelici vyškrábl z bližší šibenice výborný Kučera. Za tři minuty už bylo však vyrovnáno. Rychlou akci po levé straně rozjel Josef Lipčík, jeho přihrávku sklepl Jagoš na Bílu, který okamžitě oslovil volného Petra Lipčíka a ten stihl vystřelit z hranice šestnáctky dostatečně tvrdě a přesně, aby Kučera na míč u levé tyče nedosáhl, 1-1.

Zemas mohl odpovědět hned z protiútoku, kdy Skopal obešel ve šestnáctce vyběhnutého Smetku, z úhlu však nedokázal poslat míč do prázdné brány, kterou přestřelil. Nad hostujícím týmem se od této chvíle začaly zatahovat černé mraky, a to doslova a do písmene, neboť se nad stadion přihnal prudký liják provázeny blesky, který trval dobrých 20 minut. Start druhé půle byl pak odložen o patnáct minut, neboť bylo potřeba "přelajnovat" hriště (zejména pak obě šestnáctky), viz foto:

Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči jako pokropení živou vodou a jejich aktivita poprvé přinesla sladké ovoce po čtyřech minutách hry. Matyáš využil své rychlosti, aby se uvolnil na levém křídle a jeho centr našel před bránou Jana Jagoše, jenž míč sklepl do sítě, 2-1.

A za minutu měl Jagoš na kopačce další gól. Petr Lipčík mu poslal míč znovu před bránu, ale ten mu tentokráte po špatném zpracování utekl. I v 55. minutě byl v hlavní roli urostlý "Kroupa", když k němu propadl centr, ale hlavou poslal míč těsně vedle zadní tyče. A tak se domácí fanoušci dočkali další branky až v 65. minutě, kdy se Bílova střela zastavila o ruku jednoho z hostujících obránců a jelikož ten stál uvnitř pokutového území, následovala penalta. Tu sám domácí špílmachr bezpečně proměnil, když poslal Kučeru na opačnou stranu, 3-1.

Domácí se uklidnili a i nadále měli hru pod kontrolou. Další branku měl na hlavě Schwarzbier, který nehlídaný poslal po rohovém kopu míč těsně nad.

Hosté přesto ještě dokázali zápas na chvíli zdramatizovat, kdy se po nenápadném centru zprava prosadil hlavou Josef Šurýn, jenž zacílil přesně k tyči, 3-2.

Ze snížení na rozdíl jediné branky se však hráči Zemasu radovali pouze chvíli, neboť domácí odpověděli rovněž chytrou hlavičkou. Podrazilův centr totiž trknul Josef Lipčík tak šikovně, že míč poslal přesně k zadní tyči mimo dosah po něm se natahujícího Kučery, 4-2.

Také v poslední brance zápasu měl prsty agilní Josef Lipčík, který vybojoval míč a rozjel přečíslení domácích pět na dva. Na jeho konci byl Ondřej Bíla, který už mohl sám střílet, posunul však míč ještě do lepší pozice Petru Lipčíkovi, který pokořil Kučeru tvrdou střelou levou nohou, 5-2.

Poslední šanci zápasu měl na hlavě Laga, který si našel centrovaný míč z rohového kopu, poslal jej však pouze nad břevno hostující brány.

Ještě by se slušelo napsat, že se hostující hráči zlobili na hlavního sudího za neodpískání sporné penalty po souboji tělo na tělo v domácím pokutovém území. Názory se lišily i na tribuně, ale převažoval názor, že by to byla hodně přísná penalta.

Smetka - Jung, Laga (c), Schwarzbier, Vařecha (76. Bartošek) - Lipčík J., Bíla, Matyáš (72. Suchý), Podrazil (85. Vaverka) - Jagoš (64. Gazárek), Lipčík P.