A tým 3. kolo (15/16): SK Žarošice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:0)

SK Žarošice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:0)

Branky: 25. Jankůj, 86. Bělohoubek - 88. Lipčík Lukáš

Hráči Hroznové Lhoty odjeli na hřiště druhého týmu loňského ročníku 1.B třídy napravit si svoji katastrofální bilanci na hřištích soupeře. Herně se jim to sice podařilo, co z toho ale, když všechny body zůstaly domácím?

Ve zprvu vyrovnané první půli fanoušci marně čekali na pořádnou šanci. Z letargie je vyvedl až hostující kanonýr Jan Jagoš, který dostal míč na střed vápna, ale střela mu nesedla, a tak se gólově neurodilo. Poté měli více ze hry domácí, kteří se také po zásluze ujali vedení. Po brejku se ve 25. minutě prosadil uvnitř pokutového území Jankůj, jemuž rovněž střela sice příliš nesedla, na rozdíl od předchozí akce hostí však tentokrát míč zaplul k dlouhé tyči, 1-0.

Do druhé půle hostující lodivod překopal sestavu pomocí přeskupení hráčů na jednotlivých postech a také střídání, což mělo za důsledek místy až drtivý tlak Hroznové Lhoty. Domácí v prvních dvaceti minutách druhého poločasu nebyli schopni ani vykopnout balon za půlku, ale vedení přesto nadále hájili. Na vině byla znovu špatná koncovka hostí, kteří spálili čtyři tutové šance. Mezi nimi například minul Falešník hlavičkou v dobré pozici, po Jeglově střele se pak míč odrazil od břevna na brankovou čáru a ven. Domácí tedy přežili čtyřikrát klinickou smrt a začali postupně alespoň trochu mírnit tlak hostujících hráčů. Ti museli čím dál víc otevírat obranu, což se jim také stalo osudným. Střídající dorostenec Bělohoubek se dostal do brejku, obtočil se kolem Lagy a překonal Smetku, 2-0. To byla druhá střela Žarošic na bránu ve druhé půli.

Hosté dokázali přece jenom prolomit střelecké prokletí, když si Lukáš Lipčík vyměnil míč s bratrem Petrem a uvnitř vápna zacílil krásně do vzdálenější šibenice, 2-1.

Snížení však přišlo pozdě (cca tři minuty do konce normální hrací doby), na vyrovnání tak již nezbyl čas. Zatímco při jarní porážce 2:6 odjížděli hráči Hroznovky ze Žarošic se sklopenými hlavami a pořádnou ostudou, tentokráte se za předvedený výkon nemusí stydět, ale jak již bylo jednou řečeno, všechny body přesto zůstaly domácím.

V příštím kole bude mít Trauben další možnost prolomit prokletí venkovních zápasů, když zajíždí do Vacenovic.