A tým 4. kolo (16/17): Pálava Mikulov - Sokol Hroznová Lhota 5:0 (3:0)

Pálava Mikulov - Sokol Hroznová Lhota 5:0 (3:0)

Branky: 6. + 9. + 38. + 77. Křivánek, 54. Valenta

ŽK: August, Poredský (oba Mikulov)

Diváci: 80

Podle výsledku se zdá, že šlo o jednoznačnou partii, ale utkání bylo na šance vyrovnané. Jediný a hlavní rozdíl spočíval v produktivitě obou týmů a v domácím hráči s desítkou na zádech - Milanu Křivánkovi. Jeho schopnosti byly nad síly hostující obrany. Ta poprvé kapitulovala už v 6. minutě, kdy domácí forvard prošel mezi hostujícími beky a tváří v tvář Smetkovi nezaváhal, 1-0.

Za další tři minuty přišel centr z pravé strany, hostující Smetka míč vyrazil nešťastně přímo na Křivánkovu hlavu, od níž se balon odrazil do sítě, 2-0.

Čistý hattrick zkompletoval domácí útočník sedm minut před poločasem, kdy hosté ztratili míč ve středu hřiště a Schwarzbier prohrál sprinterský souboj s Křivánkem, který pokořil nešťastného Smetku potřetí, 3-0.

Hosté se rovněž dostávali do šancí, ale ve finální fázi jim chyběl klid, přesnost a také trocha toho fotbalového štěstí.

Ve druhém poločase začali hosté mocně dotahovat, nula na jejich straně však bohužel svítila dál. Jak Falešník, tak Petr Lipčík postupovali zcela sami na strážce domácí brány - Tomáše Augusta, ale oba v koncovce selhali. Korunu hostující střelecké sterilitě pak nasadil Bíla, který zahodil pokutový kop. A tak domácí trestali. Nejdříve poslal hlavou centrovaný míč do sítě Valenta, 4-0.

V 77. minutě pak počtvrté zavěsila domácí desítka, když prostřelil Smetku z hranice šestnáctky, 5-0.

Hosté si tak z Mikulova odvezli krutý výsledek a nepříjemné vystřízlivění před domácím dvojzápasem s Žarošicemi a Strážnicí.