A tým 4. kolo (19/20): SK Rakvice - Sokol Hroznová Lhota 0:2 (0:0)

SK Rakvice - Sokol Hroznová Lhota 0:2 (0:0)

Branky: 58. Sládeček, 62. Bíla

ŽK: Strýček, Ruber, Švásta, Kubiš, Pátek - Jegla

Diváci: 83

Hráče Hroznové Lhoty čekalo druhé venkovní utkání v řadě, když tentokráte zajížděli do Rakvic, tedy na půdu soupeře, který je v minulém ročníku dokázal dvakrát porazit. Už však první dvě kola, v nichž Rakvice nezískaly ani bod, ukázaly, že tento tým nebude takovou štikou soutěže, jakou byl především v jarní části minulého ročníku.

Hosté odjeli bez svého útočného esa, neboť Petr Lipčík bude kvůli naštípnuté zánártní kůstce chybět minimálně 3 týdny. V útoku ho však nahradila nová posila - Roman Sládeček. Mezi tři tyče se znovu postavil Ondřej Jurásek, v obraně pak chyběla spolehlivá věž Jiří Maněk, který má natržené vazy v kotníku.

Prvních třicet minut první půle bylo jasně v režii hostujícího týmu, který si vytvořil tlak i šance. V té první se objevil právě Sládeček. Ten dostal míč do vápna, pokryl si ho tělem a z otočky se pokusil obstřelit gólmana Strýčka, který však jeho střelu vytěsnil mimo tyče. V další velké šanci se zjevil Falešník, který dostal krásný pas za obranu, ovšem zhruba z penalty ho napálil pouze do vybíhajícího Strýčka. Poté ještě stojí za zmínku Sládečkův nepovedený centr ze 40ti metrů, který se nečekaně stočil na bránu a přistál na horní síti za vyběhnutým Strýčkem. Co se týče aktivity domácích, tak ta se dá v první půli shrnout do dvou rohových kopů a jedné střely z dvaceti metrů, která šla doprostřed.

Jakoby si to chtěli hráči Rakvic vynahradit na začátku druhé půle, v níž se hned tlačili před branku. Výsledkem byl závar ve vápně a další dva rohové kopy, ovšem s platonickou koncovkou. A tak udeřilo na druhé straně. V 58. minutě dostal na hranici vápna míč Sládeček a šajtlí po zemi obstřelil vyběhnutého Strýčka, 0-1

A za další čtyři minuty bylo v táboře hostí ještě veseleji. Po rohovém kopu Rakvic toti nastartovali rychlý brejk, na jehož konci přišla přihrávka na Ondřeje Bílu, který se nečekaně vydal dopředu, postupoval sám na Strýčka, domácího gólmana náznakem střely posadil na zem a poté ho chytře přeloboval, 0-2

Aby toho nebylo málo, tak zanedlouho postupovali tři hostující hráči úplně sami na nebohého Strýčka, ovšem Červenka, který celou akci zakončoval, poslal míč pouze do rukavic strážce domácí brány. A hosty to nakonec mohlo mrzet! Domácí se totiž poté vzepřeli k lepšímu výkonu a vytvořili si brankové příležitosti. Nejdřív to hodně zavánělo gólem po trmě-vrmě ve vápně, po níž vykopával míč na brankové čáře Bíla. Poté míč dvakrát přistál na břevnu hostující brány, ovšem v obou případech Jurásek jistil. Konec utkání už přinesl spíše boj, než fotbal, a tak si hráči Hroznovky vezou z horké rakvické půdy cenné tři body a po třech kolech zůstávají neporaženi. Velkým zklamáním je pouhých 83 diváků v Rakvicích.

V příštím kole přivítáme na domácím pažitu Baník Dubňany.