A tým 4. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - SK Vacenovice 4:0 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - SK Vacenovice 4:0 (3:0)

Branky: 14. Smetka, 34. Leskovan (vl.), 44. Gazárek, 84. Lipčík P.

ŽK: Rehák (V)

Diváci: 237

Karty před utkáním s Vacenovicemi byly rozdány jasně. Domácí Hroznovka vstupovala do tohoto mače z pozice vysokého favorita a přestože byla oslabena o své levé křídlo, tak tuto roli potvrdila. Kádr Sokola je na začátku soutěže pevně daný, tentokrát však doznal jedné změny. Na pozici dovolenkujícího se Miroslava Falešníka se posunul produktivní levý bek Patrik Matyáš a jeho dravá, rychlá hra dělala obráncům Vacenovic velké problémy. Domácí znovu předvedli svůj sexy fotbal, byli často na míči a kombinační, rychlou hrou se dostávali do spousty šancí. Také hosté se dostali do několika slibných pozic a po právu můžou spílat rozhodčímu Krbůškovi, ale k tomu se hned dostaneme.

Při posledním měření sil těchto soupeřů vyrabovali hosté Hroznovku drtivým poměrem 0:5 a tehdejší výhru řídil autor hattricku Marián Rehák. A ten byl i tentokrát největší hrozbou pro domácí obranu. Už v 6. minutě přilétl z jeho kopačky do vápna ostrý centr a nebýt toho, že ho David Škopík lehce přizvedl hlavou, zakončoval by za ním číhající Krist do prázdné brány! Domácí odpověděli akcí, kterou založil právě mladý David Škopík, jenž vyslal po pravé straně rychlonožku Petra Lipčíka, jeho přízemní pobídku na malé vápno ovšem Gazárek nepochopitelně poslal mimo tři tyče. Tato neproměněná loženka mohla domácí mrzet, neboť hned za minutu vnikl zprava do velkého čtverce právě Rehák, Josef Lipčík ho nemotorně sestřelil, ovšem píšťalka sudího zůstala nepochopitelně němá, nad čím kroutili hlavou i skalní příznivci domácího týmu. S následnou bombou pod břevno si pak Dvořák bravurně poradil a vytěsnil ji nad bránu. Nutno podotknout, že hlavní sudí se v dalším průběhu dopustil ještě několika přešlapů.

Domácí odpověděli dravým průnikem Patrika Matyáše po pravé straně, ten zkusil štěstí bombou na přední tyč, Jaštík se ale překvapit nenechal. Ve 14. se zmocnil míče stoper Bíla, potáhl míč středem a jeho kopačka vyslala nadýchaný oblouček za obránce, Špaček na něj nedosáhl, a tak se mladík Smetka ocitl tváří v tvář Jaštíkovi, předvedl kličku hodnou zkušeného borce a vychutnal si střelu do prázdné brány, 1-0

Za další čtyři minuty mohl být syn slavného otce ještě slavnější, ale jeho volej po standardce zprava prosvištěl těsně nad břevnem hostující brány. Poté se hra na chvíli uklidnila a další šance přišla až v 32. minutě. To dostal kolmici za obranu Gazárek, postupoval zprava sám na Jaštika, nicméně prováhal správnou chvíli na zakončení a svůj pokus nasměroval jen do ležícího gólmana Vacenovic. Hosté si tak oddechli, nicméně jen na tři minuty. To na levé straně zařadil znovu vyšší rychlostní stupeň Patrik Matyáš, vřítil se jako tank do vápna a znovu zkusil střelu na bližší tyč, Jaštík byl na ni tentokrát krátký, míč se od ní odrazil před bránu přímo do tváře nešťastníka Leskovana a od ní do sítě, 2-0

Tento vlastenec domácí tým uklidnil a ten i nadále kontroloval hru. A do poločasu ještě navýšil své vedení. Nejdřív sice Petr Lipčík z otočky těsně minul šibenici, nicméně minutu před poločasem dostal oblouček za obranu a předložil míč před prázdnou bránu kolegovi z útoku Gazárkovi, který mu poděkoval gólovou střelou na 3-0

Po změně stran pak mohl právě Gazárek hned z prvního útoku navýšit skóre, ale jeho technický pokus šel těsně vedle. V 50. pak o sobě dali vědět znovu hosté. Rehák ve vápně patou přiťukl kapitánovi Sladkému, jeho ostrá rána byla ovšem o trochu vyšší, než by bylo potřeba. Vacenovice už i v minulém kole prohrávaly 0:3 a nakonec uhrály díky skvělému závěru s Miloticemi remízu 3:3. Tentokrát ale bylo jasné, že se žádný takový comeback konat nebude. Borci v černo-žlutých dresech kontrolovali hru a navíc se neustále dostávali do střeleckých pozic. V 52. dal Petr Lipčík ve vápně Smetkovi, ten ale ve skvělé pozici přestřelil. V 60. pronikal zleva do velkého vápna Gazárek, byl v jeho rohu podražen a sudí Krbůšek tentokrát ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Patrik Matyáš, ale Jaštík skvěle odhadl směr jeho přízemní střely a penaltu lapil. Hned za minutu se málem potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Po rohovém kopu se k zakončení na malém vápně dostal Sladký, ale špatně trefil míč. V 68. pak vyslal Patrik Matyáš za obrannou linii Gazárka, ten předložil Petru Lipčíkovi, ale jeho gólovou střelu vytěsnil obránce skluzem na rohový kop. Hosté zahrozili za deset minut, když si centrovaný míč Reháka poslal právě Matyáš hlavou do vlastního břevna! Hned za minutu se sám Rehák dostal k nebezpečné střele, ale jeho tečovaný pokus skončil těsně nad. Domácí pak zhasli i poslední jiskru hostujících nadějí nádhernou akcí v 84. minutě. Při ní si dvojice Smetka - Petr Lipčík čtyřikrát vyměnila míč mezi sebou, touto oku lahodící kombinací prošla středem hostující obrany až do vápna a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány, 4-0

Rozjařené diváky už pak zvedla ze sedadel pouze střela střídajícího Janáse, kterého vybídl ke skórování kapitán Radmil, domácí mladík ovšem mířil levou pouze do gólmana. Pověstného bůra tak hosté neschytali, přesto odjeli ze Zelniček s prázdnou. Hráči Hroznovky se naopak povzbudili před sobotním nepříjemným výletem do brněnských Kohoutovic další výhrou a po čtvrtém kole vedou soutěž o skóre před lednickým Moravanem.

Dvořák - Lipčík J., Bíla, Chrenčík, Škopík D. (88. Jagoš) - Matyáš P. (80. Matyáš M.), Radmil (c), Smetka, Škopík P. - Lipčík P., Gazárek (72. Doležel)