A tým 5. kolo (19/20): Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 1:5 (1:2)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 1:5 (1:2)

Branky: 6. Radmil - 15. Soldán, 20.Juřica, 50. Chaloupka, 71. Čerňan, 79. Kotásek

ŽK: Radmil, Schwarzbier - Hlaváč, Noga, Kratochvíl

Diváci: 186

V parném odpoledni, kdy rtuť teploměru i v pozdních hodinách stále atakovala třicítku, nastoupili na pažit v Hroznové Lhotě domácí hráči, kteří v prvních třech utkáních nepoznali hořkost porážky, a hostující borci z Dubňan, kteří měli na svém kontě zatím jen tři body. Domácí tým počítal ztráty. Stále nemohla chytat jednička Zdeněk Podolan, v obraně scházel kvůli kotníku vysoký Jiří Maněk. V útoku  naopak citelně chyběl nejlepší střelec - Petr Lipčík, který má naštípnutou zánártní kůstku, domácí trenéři nemohli počítat ani s novou posilou - Romanem Sládečkem, který se v pátek před zápasem zúčastnil ultramaratonu v Beskydech. Na hrotu tak nastoupil Lukáš Červenka a s ním - k překvapení všech - Martin Chrenčík.

Úvod zápasu ještě nevěstil nic špatného. Čerství domácí borci se vrhli do útočení, Gazárek v 5. minutě centroval zleva a nenápadnou Chrenčíkovu hlavičku musel Malík s námahou vytěsnit na rohový kop. Ty se pohříchu kopaly tři v řadě a z toho třetího udeřilo. Odražený míč na vápno šel přesně proti kopačce Aleše Radmila, který ho utěšenou ranou poslal skrumáží těl přesně k levé tyči, 1-0

Za další dvě minuty šli domácí do brejku. Radmil poslal míč na volné pravé křídlo do běhu Patriku Škopíkovi, ten ho však poslal jen do boční sítě. Hosté se rozjížděli pozvolna a udeřili rovněž z rohového kopu. Ten rozehrál Noga obloukem na zadní tyč, kde číhal nekrytý Soldán a hlavou mířil přesně k tyči, 1-1

Vyrovnání domácí borce zchladilo a hosté se nečekaně dostali do sedla. Za čtyři minuty využili chyby pravé strany domácí obrany, po centru do vápna nastal před bránou zmatek, který utnula Juřicova bomba nártem pod břevno, 1-2

Domácí mohli hned za minutu srovnat, když si na Falešníkův centr počkal Chrenčík, naskočeným volejem však mířil těsně vedle. Jenže od této chvíle se hráči Hroznové Lhoty začali utápět v moři vlastních nepřesností. Míče jim při zpracování odskakovali, stěží si byli schopní dát dvě, tři přesné přihrávky v řadě, kolmice a nákopy za obranu nenacházely nikoho a borcům na hrotu začaly evidentně docházet síly. Hosté začali hrát naopak v pohodě a hlídali si vedení. Když už se blížil poločas, přišel Bílův špatný skluz, po němž se do vápna řítili tři hráči v bílém, přišla přihrávka po zemi, kterou Juřica napálil z první do břevna, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru a ven. To byl první díl hostující zvonkohry.

Do druhé půle nahradil Chrenčíka na hrotu rychlonohý Pravda, ovšem krom své rychlosti vlastně nic pořádně nepředvedl. Naopak hostující Filip Chaloupka ukázal dokonalé fotbalové školení. Sviták ho vyslal krásnou kolmicí za obranu, Chaloupka se vyhnul ofsajdové pasti, kličkou obehrál mimo vápno vyběhnutého Stanislava a pak už stačilo jediné, z úhlu poslat míč do opuštěné domácí svatyně, 1-3

Poslední domácí šance se zrodila v 54. minutě, v níž Falešník z přímého kopu mířil do bližší šibenice, pozorný Malík však stihl vyrazit. Hned za dvě minuty dostal domácí Gazárek míčem do břicha, hosté však míč nezakopli a pokračovali v akci (přestože domácí v první půli nadějnou útočnou akci kvůli ležícímu protihráči přerušili...), přišel tak centr z pravé strany, kde právě chyběl ležící Gazárek a Chaloupka napálil další břevno. V 64. minutě nebezpečně pálil z hranice velkého vápna Noga, obrana míč tečovala na rohový kop. Z něho přistál míč na hlavě Juřici a ten hlavou napálil další břevno! Tomu už se smáli i domácí fanoušci, kteří marně vzpomínali, kdy naposled soupeř trefil tolikrát v jednom zápase brankovou konstrukci. Smích je ovšem přešel za šest minut. Střídající dorostenec Čerňan dostal totiž míč na pravou stranu, přestože měl v nohách dopolední zápas, tak utekl domácím obráncům a vybíhajícího Stanislava pokořil vysokou střelou na zadní tyč, 1-4

Lukáš Čerňan se od této chvíle stal ústřední postavou hostující hry. V 80. minutě dal krásnou přihrávku mezi beky na dalšího střídajícího hráče - Josefa Kotáska, který napodobil jeho předchozí gólové zakončení a rovněž poslal míč obloukem k zadní tyči, 1-5

Čerňan pak ještě potěšil oko fanoušků další akcí. V 83. dostal míč do křídla, u rohového praporku však nehodlal šetřit minuty, naopak se rychlou kličkou zbavil dvou bránících soupeřů a podél lajny postupoval z úhlu k bráně, nic nevymýšlel a napálil míč nad Stanislava a ten se počtvrté v zápase odrazil od břevna. Domácí hráči, kteří byli nejen unavení, ale i frustrovaní, už se nezmohli na pranic a hosté tak mohli slavit zasloužené vítězství.

Stanislav - Gazárek (64. Bartošek), Bíla (c), Schwarzbier (73. Pavlica), Podrazil - Falešník, Lipčík L., Radmil (c), Škopík - Červenka (76. Náhlík), Chrenčík (46. Pravda)