A tým 5. kolo (22/23): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:0 (0:0)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:0 (0:0)

Branka: 49. Mlynařík

ŽK: Konečný P., Křivák - Matyáš

Diváci: 100

Ve čtvrtek se v Rohatci dohrávalo utkání, které bylo v neděli odloženo pro podmáčený terén. Trávník rovněž dostal zabrat při předchozím koncertu, který navštívilo 1500 lidí. Oba týmy byly ve formě, a tak se očekávalo utkání dobré úrovně.

Jako první hrozili domácí, a to v 1. minutě, kdy se do míče z hranice vápna opřel Tomšej, ale balon se po jeho ráně po zemi zabodl pouze pod zábradlí za brankou poté, co prosvištěl kolem pravé tyče. Další šance Slavoje přišla v 7. minutě, kdy se po chybě Gazárka na pravé straně dostal k centru Jüstel a Chrenčík musel balon před prázdnou bránou odehrát raději na rohový kop. Zhruba od 10. minuty ovšem začali přebírat otěže zápasu do svých rukou hosté, kteří získávali míče díky rychlému pressingu a začaly přicházet rovněž jejich šance. V té první se ocitl Březina, který šel sám na Domanského, míč si ovšem příliš pokopl a zakončoval tak na dlouhou nohu do domácího brankáře. Ve 21. pak poslal míč z přímého kopu za polovinou hřiště do ohně kapitán Radmil, odražený míč si našel právě Březina a ranou z voleje div nezlomil břevno domácí brány, škoda!! Slavoj odpověděl skákavým pokusem výborně hrajícího Tomšeje, který Dvořák vyrazil, následný centr z levého křídla našel neobsazeného Filipa Konečného, jenž ovšem hlavou mířil nad bránu. Hosté byli nadále herně lepší, ovšem byli to znovu hráči Rohatce, kdo zahrozil. Po autovém vhazování Hroznovky, které mimochodem její hráči zahrávali naprosto katastrofálně, se domácí dostali do brejku na jehož konci byla Tomšejova střela těsně nad. Hosté mohli nakonec ze své herní převahy vytěžit vedení ve 41. minutě, kdy dostal kolmici za obránce Lipčík, namísto střely volil ovšem přihrávku na Březinu před prázdnou bránu, který zakončil pouze do vyběhnutého Domanského. Poločas pak uzavřel ostrý centr domácích z pravé strany, po němž šel volej Pavla Konečného těsně nad.

Kdo čekal stejný obraz hry i ve druhé půli, tomu musela spadnout brada. Z kabin se vrátilo úplně jiné hostující mužstvo, které bylo najednou všude pozdě, jeho nepříjemný pressing byl tentam a navíc mu hořela levá strana obrany, kde operoval Patrik Matyáš. Domácí Tomšej se přes něho dostal vlastně téměř pokaždé a také to byl prapůvod jediného gólu zápasu. Hostující levý bek špatně vystoupil proti hráči s devatenáctvkou na zádech, ten poslal přízemní centr napříč malým vápnem a Mlynařík celou akci uzavřel na zadní tyči tečovanou střelou do sítě, 1-0

Od této chvíle se dá hra hostí nazvat organizovaným chaosem. Kombinace po zemi se úplně vytratila, balony je neposlouchali a domácí byli všude dříve. Z této mizérie se vymykal pouze ostrý pokus Martina Matyáše z rohu velkého vápna, který ovšem Domanský nadvakrát zkrotil. Jinak počítali šance výhradně domácí borci. Ti se zatáhli, zhustili prostor před velkým čtvercem a vyráželi do jedovatých protiútoků. Domácí měli hromadu šancí, zmíním však jen ty největší. V 69. přešel Jüstel přes Patrika Matyáše, poslal téměř identický centr po zemi na malé vápno jako přišel při prvním gólu s tím rozdílem, že ho Holešinský zblízka napálil pouze do skvělého Dvořáka. Za další tři minuty znovu přešel Jüstel přes levou stranu domácí obrany a jeho nebezpečná střela křížem po zemi těsně minula zadní tyč. V 77. dostal míč před úplně prázdnou bránu Holešinský, ale při jeho zpracování na kluzkém terénu upadl, a tak nezakončil. V 89. pálil Jüstel technicky z hranice vápna, ovšem těsně nad. V 91. pak běžel Tomšej od poloviny hřiště úplně sám na Dvořáka, ten mu ovšem skvěle zmenšil střelecký úhel a domácí hráč tak zakončil pouze do něho. Hosté si už nevypracovali žádnou šanci, která by stála za zmínku. Jejich chaoticky nakopávané míče končily na obranném valu domácích, jejich hra postrádala myšlenku a navíc jim kopačky svazovala nervozita z ubíhajícího času a taky frustrace z promrhaného zápasu. Jejich výkonu také nepřidaly střídání, kdy byl ze hry stažený dobře hrající Březina. Jednoznačně se dá říct, že druhý poločas v Rohatci bylo nejhorších 45 minut Hroznové Lhoty v této sezoně. Navíc ji v neděli čeká rozjetý Vyškov B, který zřejmě přiveze posily z druholigového A-týmu. Do tohoto zápasu zbývají tři dny a hráči Hroznovky do něj rozhodně nepůjdou v ideálním rozpoložení.

Kuriozitou utkání byla domácí časomíra, která ukazovala tu o dese minut víc, tu zase správně a zase o několik minut víc a tak pořád dokola...