A tým 6. kolo (19/20): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 69. Gazárek

ŽK: Schenel, Šimánek - Bíla, Podrazil, Sládeček

Diváci: 150

Na útulném rohateckém stadioně se v neděli představili hráči Hroznové Lhoty, kteří v minulém kole schytali nečekaný debakl od dubňanského Baníku. Tentokrát je čekal soupeř, se kterým v 1.A třídě ještě neztratili ani bod, na což upozorňoval i místní zpravodaj. Jelikož celý víkend vydatně pršelo, hrálo se utkání na velmi těžkém, kluzkém a podmáčeném terénu, který dělal problémy oběma týmům.

Jako první pořádně zahrozili hosté. Sládeček dostal kolmici za obránce a postupoval zprava sám na Domanského, ten však jeho tvrdou, přízemní bombu vyrazil nohama. Poté se dlouho nic nedělo. K vidění bylo jen neuvěřitelné množství hostujících ofsajdů, a tak se fanoušci na tribuně bavili průpovídkami místního skalního fandy, který byl ve velmi podroušeném stavu a ještě pořád neměl prázdnou lahev (úsměv).

Domácí poprvé zvedli své fanoušky ze sedadel ve 26. minutě, kdy dostal přihrávku na vápno Jüstel, obtočil se kolem beka a střelou po zemi otřel míč o pravou tyč. Jiří Jüstel byl vlastně u všeho zajímavého, co se do konce poločasu událo (pomineme-li excesy nepřesného sudího Smekala, který dokonce za protesty udělil žlutou kartu hostujícímu trenérovi). Ve 34. využil Jüstel nedůrazu hostující obrany, zmocnil se míče a jeho tvrdou ránu z úhlu vybíhající Jurásek vyrazil do zámezí. Hned za pět minut se znovu prodral Jüstel zprava podél brankové čáry do vápna, dával míč pod sebe, ale vracející se Škopík merunu jeho spoluhráči včas ukopnul.

Do druhé půle vletěl Slavoj jako velká voda! Po dvou minutách hry přišel centr zprava, Jurásek nebezpečnou hlavičku Schenela vyrazil jen k nohám Konečného, ten zkusil střelu obloukem, která skončila těsně nad. Za další dvě minuty už to však v hostující obraně zase hořelo. Ondřej Bíla chtěl hrát balon před brankou technicky, ten mu však uskočil a dostal se k němu nehlídaný Šimánek, ten však svoji střelu z nějakých deseti metrů poslal trestuhodně vysoko nad. V 56. minutě dal o sobě vědět znovu Jüstel, který to zkusil křížnou ranou po zemi, ta však minula zadní tyč o nějakého půl metru.

Kolem šedesáté minuty hosté konečně pochopili, že pokud se nezlepší, odjedou z Rohatce s prázdnou. V 63. zachytil rozehrávku hostí Lukáš Lipčík, dal doleva do prostoru Červenkovi, který přehodil nejen vybíhajícího Domanského, ale i prázdnou bránu. V 69. pak rozehráli hosté aut, Škopík poslal zprava centr do vápna, Gazárek prvním dotekem zpracoval a druhým vyslal z otočky zprvu nenápadnou střelu po zemi, která k překvapení všech zaplula přesně k pravé tyči zkoprnělého Domanského a způsobila na tribuně výbuch nadšení početné hostující skupiny fanoušků, 0-1

Domácí odpověděli dalekonosným pokusem Šimánka, který měl nebezpečné parametry, Jurášek ho ovšem nadvakrát zkrotil. A potom přišla sekvence hostujících brejků do otevřené domácí obrany. V hlavní roli byl u všech Lukáš Červenka. V 73. dostal od Chrenčíka kolmici do křídla, centrem zleva našel ve vápně tísněného Sládečka, jehož pokus vychýlil Domanský ze správného směru. Za další tři minuty uháněl Červenka tentokráte po pravém křídle, jeho centr zasáhl ruku skluzujícího Mlynaříka, nepřesní sudí ovšem penaltu nenařídili. Za necelou minutu už tu byl znovu Červenkův úprk po pravém křídle, zaseknutím obehrál svého hlídače a levačkou poslal míč do boční sítě.

Pojistka však nepřišla a hosty to nakonec málem mohlo mrzet. Minutu před koncem totiž domácí zahrávali standardní situaci, do vápna se nahrnuli všichni hráči Slavoje včetně gólmana, Jurásek centr vyrazil a po následném zmatku pálil Mlynařík, ale jeho střelu hostující obrana obětavě zblokovala.

Sudí Smekal si s nějakým nastavením příliš hlavu nelámal a chvíli na to zápas ukončil k velké radosti hostujících hráčů a fanoušků. Popravdě by zápasu asi víc slušela remíza a tyto tři body mají pro naše hráče cenu zlata!