A tým 6. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 5:1 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 5:1 (1:1)

Branky: 37. + 74. Matyáš M., 50. + 66. Březina, 77. Lipčík P. - 29. Williams

ŽK: Matyáš M., Škopík P. - Moučka, Williams

ČK: Williams

Diváci: 145

V neděli zavítal na Zelničky druhý tým tabulky - tedy rezerva druholigového Vyškova, posílená o několik hráčů A-týmu. Tou nejvýraznější posilou byl dosavadní střelec tří branek - Ahanna Grant Williams. Rovněž kapitán hostí Josef Lička se už trefil třikrát. Vyškov držel sérii tří vítězství v řadě, naopak domácí měli za sebou nepříjemnou porážku v dohrávaném čtvrtečním zápase v Rohatci, kde předvedli nejhorší poločas v sezoně. Tyto fakta tak mírně favorizovaly hostující tým. Ten hned od začátku ukazoval velmi dobrou fyzickou připravenost, ale domácí, kteří hráli ze zataženého bloku, rovněž ukazovali svému soupeři, že co do techniky, rychlosti a důrazu si s ním v ničem nezadají, a tak se hrálo vyrovnané utkání vysoké úrovně. Na hostujícím hrotu operoval nebezpečný hráč tmavé pleti s číslem 10 - Williams a ten měl prsty v první šanci utkání, když mezi dvěma soupeři dokázal ve vápně posunout míč Klimešovi proti noze, Dvořák ale jeho střelu zlikvidoval. Po nějakých deseti minutách hry spustil z nebe hustý déšť, který hráčům oběma týmů ztížil terén a také výrazně zrychlil míče. A právě na to doplatili domácí ve 29. minutě, kdy dlouhý nákop dopředu nabral nepříjemnou rychlost, u míče byl jako první Moural, předložil na střed velkého vápna Williamsovi, jehož levačka vyslala na Dvořáka tak tvrdou střelu, že ta i přes zásah domácího branaře skončila v síti za jeho zády, 0-1

Nicméně domácí se touto brankou nenechali otřást, jenže svoje šance zprvu řešili zbrkle a míče míjely bránu. Vyrovnání se tak dočkali až ve 37. minutě a pomohli jim k němu svojí liknavostí obránci v bílých dresech. Jejich rozehrávku vystihl skvěle presující Martin Matyáš, po zisku míče ho chvíli vedl podél vápna, aby posléze pokořil vyběhnutého Kvapila střelou po zemi a rozjásal domácí fanoušky, 1-1

To bylo ovšem vše zajímavé, co bylo ve svižné první půli k vidění. Ta druhá to ale divákům bohatě vynahradila. Už po pěti minutách hry získali domácí míč, který dostal dopředu hroťák Ondřej Březina a i přesto, že měl napravo volného spoluhráče, spolehl se na střelu bodlem, která svojí rychlostí překvapila všechny včetně gólmana Kvapila a zaplula do levé šibenice jeho brány, 2-1

Hosté však hrozili hned za dvě minuty, kdy dostal na levé křídlo míč do volného prostoru rychlonohý Williams, atak obránce ještě ustál, ale následně se skácel přes padajícího gólmana Dvořáka. Na první pohled se zdálo vše jasné - penalta pro Vyškov, ovšem reakce domácího branaře byla okamžitá, když u sudího Kulíška reklamoval, že hostujícího štírka vůbec nezasáhl, ovšem sudí měl i bez této reakce hned jasno a spěchal se žlutou kartou v ruce k hostujícímu hráči. A jelikož to byla už jeho druhá žlutá v zápase, musel se už v 52. minutě nechtěně poroučet ze hřiště. Toto vyloučení znamenalo pro hostující tým obrovské oslabení a domácí hráči začali cítit svoji šanci. I přes několikeré střídání hostujícího trenéra Lišky od této chvíle zcela kontrolovali zápas a navíc se jim konečně začalo dařit v koncovce a do sítě Vyškova padal jeden gól za druhým.

Ten v pořadí třetí přišel v 66. minutě. Přímý kop z levé strany poslal do vápna Aleš Radmil, Kvapil míč vyrazil ke svým dvěma obráncům, než ti ale balon odehráli, vlétl mezi ně důrazně domácí kapitán, jeho střelu po zemi Kvapil vyrazil pouze před sebe a než stihl merunu zkrotit, byl u ní dřív Březina a pohotovou dorážkou zvýšil na 3-1

A domácí stále neměli dost a svým hýřivým pohybem a kombinační hrou dostávali soupeře pod čím dál větší tlak. Ten navíc - především v obranné fázi - už začal hrát odevzdaně, což byla voda na domácí mlýn. Několikrát bylo k vidění přečíslení domácích a stejně tak i v 74. minutě. To se na pravé straně uvolnil výborně hrající Patrik Škopík, poslal míč po zemi napříč malým vápnem a rychlý Martin Matyáš ho uklidil přesně k zadní tyči, 4-1

Kalich hořkosti si hosté vypili do dna v 77. minutě, kdy nechali na pravém křídle úplně volného Radmila, který posadil nadýchaný centr na hlavu ve vápně rovněž úplně volného Petra Lipčíka, který zamířil prudce k levé tyči a Kvapil byl na jeho hlavičku krátký, 5-1

Přes těchto pět branek ve své síti se ovšem robustní gólman Vyškova ještě dvakrát vyznamenal. Nejdříve vyškrábl Smetkovu ránu z dobrých dvaceti metrů zpod břevna na rohový kop, aby za dalších pět minut neuvěřitelně vyrazil i bombu Patrika Škopíka z deseti metrů, jemuž míč po centru Patrika Matyáše z levé strany přiťukl ve vápně Březina. Jedinou šanci hostí ve druhé půli pak vytěsnil nad břevno minutu před koncem skvělý Dvořák, to už ale bylo jasné, že Vyškov B tentokrát pojede z Hroznové Lhoty s prázdnou. Domácím patří velká pochvala za skvěle odehrané utkání, v němž jim znovu chyběl Miroslav Falešník. Příští neděli zajíždí Trauben do Valtic.