Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 6. kolo: Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 6:2 (3:1)

Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 6:2 (3:1)

Branky: 44. + 84. Radmil, 78. + 81. Falešník, 27. Matyáš, 40. Maněk - 11. Lička M., 47. Lička J.

ŽK: Podolan, Bíla, Podrazil - Chubirka, Lička J.

Diváci: 186

Krásné babí léto přiválo na pažit v Hroznové Lhotě rezervu třetiligového Vyškova. Postavení v tabulce (včetně zápasové bilance v této sezoně) jasně favorizovaly domácí tým, ovšem hosté tyto prognózy svojí hrou rozprášili. Předvedli velmi kompaktní výkon a především směrem dopředu byli velmi nebezpeční!

A to ostatně dokázali hned v úvodu zápasu. Už ve 3. minutě se probil po levé straně Chubirka, jeho centr vyboxoval Podolan jen do soupeře a balon se odrazil před prázdnou bránu na kopačky Kollára, který levou nohou naštěstí trestuhodně přestřelil. Domácí odpověděli taky rázně, Bíla dal za obranu Petru Lipčíkovi, ten napálil vybíhajícího Vymazala, odražený míč si zpracoval Radmil, ale jeho gólovou střelu vykopnul z brankové čáry Martin Lička. Za další dvě minuty to zkusil jedovatou ranou za vápnem domácí Vaverka, Vymazal krásně vyrazil.

Hosté o sobě dali vědět znovu v 11. minutě a hned gólově! Centr ze standardky vrátili hlavou do ohně a nedůrazu domácí obrany využil k nekompromisní ráně do sítě kapitán Martin Lička, 0-1

Domácí se ovšem vykolejit nenechali. V 19. minutě si Pravda jedním dotekem zpracoval míč za svého strážce, tím se ocitl tváří v tvář Vymazalovi, kterého se snažil obstřelit, ovšem obstřelil i bránu. Hned z další akce se dostal k ostré ráně zleva Falešník, ale Vymazal ji na zemi zkrotil. Vyškov odpověděl rohovým kopem, který Podolan vyrazil pouze na hlavu Josefa Ličky a Gazárek musel vyhlavičkovat jeho pokus z prázdné brány!

Domácí se dočkali vyrovnání ve 27. minutě. Po akci středem se dostal za obránce mladík Matyáš a předvedl mazácké zakončení polovysokou střelou k tyči, 1-1

Fotbal nahoru-dolů pokračoval. Ve 36. propadl centr za domácí obranu, která vystavovala soupeře do ofsajdové pasti, té se ovšem vymkl zapomenutý Kollár, ve vápně dal pod sebe Chubirkovi, který ovšem mířil vysoko nad, naštěstí..

Bohorovnost v koncovce se hostujícím hráčům vymstila. Ve 40. si na Falešníkův rohový kop naskočil na malém vápně vysoký Maněk a poslal balon koníčkem o zem pod břevno, 2-1

A domácí stále neměli dost! Ve 44. rozjeli kontru tří na dva, Pravda dal podél velkého vápna Radmilovi, který procedil svoji ránu přes Vymazalovy rukavice do sítě, 3-1

O poločase tak vládla na tribuně spokojenost, ovšem ta vzala za své hned na samotném začátku druhé půle. Po necelých dvou minutách hry propadl míč za naši obranu, gólman se špatně domluvil s beky, čehož využil Josef Lička k pohotové střele do sítě, 3-2

Hostující trenér navíc připravil změnu v rozestavení a poslal dopředu rychlonohého Zbořila, který o sobě začal dávat nepříjemně vědět. Velmi nepříjemné byly rovněž ostré zákroky hostujících hráčů. Domácí se taky směrem dopředu snažili. V 55. poslal Petr Lipčík balon hlavou vysoko do vzduchu, svíce nečekaně přistála na břevně a Gazárek poslal odražení míč levou nad. Za dvě minuty hrozili hosté právě z kopačky rychlíka Zbořila, ten ale křížnou ranou těsně minul. Za další dvě minuty krotil Podolan tvrdou ránu Nitschneidera ve své náruči. Hroznovka odpověděla po autovém vhazování, kdy se Petr Lipčík protáhl podél brankové čáry a předložil před prázdnou bránu Falešníkovi, ten ale ukázal, že i zblízka lze přestřelit. A za pět minut tu byla znovu šance na druhé straně! Těžko chytatelný Zbořil předložil zleva Machovi, ten ale napodobil Falešníka a rovněž trestuhodně přestřelil. Kdyby hráči na obou stranách lépe mířili, mohl mít výsledek už někde v polovině druhé půle hokejovou podobu. Až v 78. minutě se podařilo namířit míč mezi tři tyče a hned z toho byl gól. Po domácím obléhání velkého vápna dostal přihrávku na pravou stranu Falešník a krásnou, technickou střelou poslal merunu o pravou tyč za Vymazalova záda, který byl bezmocný, 4-2

Hned za minutu si znovu otevřel rychlostní trať na levém křídle hostující Zbořil, ovšem jeho pobídka pouze zlověstně prosvištěla po malém vápně před prázdnou domácí bránou. To už byla ovšem poslední šance hostí. Závěrečných deset minut zápasu se změnilo v domácí exhibici. Vše začalo protiútokem v 81. minutě, Radmil ustál ataku soupeře, rozdal doleva na čerstvého Janáse, ten dal ve vápně na druhou stranu Falešníkovi a ten si lahůdkově vychutnal zakončení a ostrou ranou zvýšil na 5-2

Hned za minutu se dostali domácí znovu do rychlé kontry, Petr Lipčík předložil před bránu Falešníkovi, ten byl ale namísto hattricku smeten hostujícími obránci a pro zranění musel střídat. Sudí Musil pokutový kop nenařídil. To ovšem nikoho nemrzelo, protože za další tři minuty vyslal Bíla obloučkem za obranu Petra Lipčíka, ten předložil na střed vápna Radmilovi, který pokořil Vymazala rychlou, přízemní ranou, 6-2

Dvě minuty před koncem se ještě dostal sám před Vymazala střídající Chrenčík, svoji střelu ovšem poslal pouze do hostujícího gólmana. Výsledek 6-2 je pro hráče Vyškova opravdu krutý, protože ti předvedli na Zelničkách výborný fotbal a nebýt jejich špatné koncovky, kdoví, jak by zápas dopadl. Hroznová Lhota byla jediným domácím týmem, který v 6. kole dokázal naplno bodovat. V příštím kole má náš tým volný los a poté zajíždí na horkou půdu Velkých Pavlovic.