A tým 8. kolo (20/21): Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 3:2 (1:1)

Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 3:2 (1:1)

Branky: 12. Havlík (PK), 62. Bombicz, 79. Lipčík J. (vlastní) - 10. Lipčík P., 51. Falešník

ŽK: Šebesta, Vařák, Vintrlík - Maněk, Radmil

Diváci: 150

Na malém hřišti vedle trati nastoupily černo-žluté hostující vosy proti domácímu souboru, který měl na svém kontě zatím jen 4 body a krčil se na chvostu tabulky. Hosté přijeli znovu bez několika zraněných opor, ovšem s osvědčenou sestavou. První poločas se nesl v duchu jejich územní převahy, ovšem domácí podnikali velmi jedovaté protiútoky a velmi často hrozili. Poprvé hráči Slavoje vystrčili drápky v 8. minutě, kdy skvělou kolmici mezi beky přebral Springer, ovšem tváří v tvář Podolanovi ztroskotal na rychle vybíhajícím strážci hostující brány. Hosté odpověděli akcí po pravém křídle, Škopík vyslal mladého Matyáše, ten navzdory svému věku zachoval chladnou hlavu, zvedl oči a přihrávkou pod sebe našel ve vápně trestuhodně nekrytého Petra Lipčíka, jehož první střelu Chromek vyrazil zpět k jeho nohám a na dorážku už byl krátký, 0-1

Jenže vedení vydrželo hráčům Hroznové Lhoty pouhou minutu. Domácí podnikli útočný výpad po levé straně, přihrávku "pod sebe" Podolan lapil, míč mu ovšem vypadl z rukou, zmocnil se ho dobíhající Bogiň a Podolan ho ve snaze merunu vrazit fauloval a sudí Dufek zcela správně nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal David Havlík a přesto, že si Podolan na míč sáhl, procedil míč do sítě, 1-1

Jinak se první poločas nesl v duchu územní převahy hostí, jejich útoky se však mělnily na pevné obranné domácí hrázi. Jejich kombinacím neprospělo ani poměrně malé hřiště. Do konce poločasu hrozili hosté pořádně už jen jednou, když Gazárek pálil do gólmana a pohotová dorážka Petra Lipčíka byla tečovaná na rohový kop. Také domácí měli šance. Ve 33. pálil ostře zleva Springer, Podolan na zemi měl, těsně před poločasem pak propadl centr zprava nečekaně ke kopačkám Vintrlíka, jehož volej šel ovšem naštěstí mimo.

Druhá půle měla raketový začátek, který patřil hostům. Po minutě hry byl těsně ve vápně faulován pronikající Petr Lipčík, sudí Dufek okamžitě ukázal na bílý puntík, ovšem seběhl se kolem něj hrozen domácích hráčů, a tak celou situaci řešil poradou s kolegou na pomezí a po konzultaci s ním vytáhl celou situaci ven z vápna. K přímému kopu se postavil Falešník, jeho tvrdou, polovysokou bombu Chromek vyrazil, v následné trmě-vrmě v pokutovém území byl pak faulován Matyáš, sudí tento zákrok přešel mlčením, domácí však nedokázali míč dostat pryč, do vápna se vřítil Radmil a byl zkosen obráncem, na to už sudí reagovat musel a přece jen nařídil pokutový kop. Také Falešník procedil míč se štěstím přes gólmanovy rukavice do brány a vrátil hostům vedení, 1-2

Jenže hráči Hroznovky jakoby se uspokojili. Domácí zvýšili aktivitu, rozbíjeli jejich kombinace rychlým pressingem a důraznou hrou, opustili obrannou ulitu a začali se tlačit víc dopředu. V 58. ztratil lacině míč Podrazil a Vintrlíkova bomba z hranice šestnáctky šla jen těsně nad. Domácí začali být najednou velmi aktivní směrem dopředu a hostující obrana měla plné nohy práce. V 62. minutě uhasila další nájezd jen za cenu faulu na samotné hranici pokutového území, k přímému kopu se postavil šuter Bombicz a po zemi prostřelil vyskakující zeď a také zkoprnělého Podolana, 2-2

Poté došlo k několika střídáním, které se ukázaly být jako rozhodující. Zatímco hostující trenéři stáhli ze hřiště dva nejaktivnější hráče (Gazárka s Falešníkem), hosté vyslali na trávník hráče s číslem 12 - Pavla Spustu. Ten sice vypadal, že má mírnou nadváhu, kdykoliv ovšem sebral míč, postupoval s ním po levé straně hřiště k hostující bráně tank.  K tomu přidal rychlost a skvělou techniku, což byl smrtící mix. Hostující obránci si s ním nevěděli rady a nedokázali ho zastavit ani čistě, ani za cenu faulu. Navíc hosté začali hrát nervózně a často chybovali a domácí po jejich chybách hrozili. V 79. přišlo to, o co si hosté dlouho říkali. Spusta přešel nalevo přes Vaverku a jeho ostrý centr si obloučkem přes natahujícího se Podolana srazil do vlastní brány nešťastník Josef Lipčík a bylo vymalováno, 3-2

Trenéři Hroznovky provedli reorganizaci, kdy se Bíla přesunul ze stopera na střed zálohy, hrozil ovšem pouze technických přímým kopem v 83. mintě, který pozorný Chromek bez větších problémů zlikvidoval. V 87. se znovu prohnal po levé straně přes Vaverku tank Spusta, dostal se až do vápna a Podolan měl plné ruce práce s uhašením tohoto požáru i s následnou střelou po zemi, kterou vyslal Burac. Poslední šance (i když ne vyložená) byla k vidění před domácí brankou. Josef Lipčík oslovil ve vápně jmenovce Petra, toho ale Chromek vychytal. Hosté tak odjeli z Pavlovic s prázdnou a budou skládat bodový reparát v příštím kole doma s Pačlavicemi. Velké Pavlovice už podruhé v sezoně dokázaly zabrat ve druhém poločase (poprvé připravily doma o poločasové vedení 3:1 Lednici a nakonec remizovaly 3:3) a zaslouženě teď braly všechny body.