A tým 8. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - TATRAN Kohoutovice 7:0 (5:0)

Sokol Hroznová Lhota - TATRAN Kohoutovice 7:0 (5:0)

Branky: 2. + 60. Lipčík P., 25. + 35. Březina, 38. Matyáš M., 44. Radmil (PK), 62. Falešník

ŽK: Krejčí

Diváci: 169

Kádr Tatranu Kohoutovice před sezonou značně oslabil, což se podepsalo pod jeho výkony. V 8. kole čekal třetí tým od konce výlet do Hroznové Lhoty, která byla aktuálně na druhé příčce tabulky. Domácí nastoupili v plné síle, a tak se není čemu divit, že byl rozdíl ve skóre tak vysoký. A nebýt několika skvělých zákroků gólmana Macháče, možná si brněnští Kohouti odvezli dokonce dvouciferný výsledek.

Na první branku se čekalo pouze dvě minuty. Bíla dlouhým míčem našel vepředu Petra Lipčíka, ten se obtočil kolem svého hlídače a technickou střelou svojí slabší levou nohou přehodil míč přes vybíhajícího Macháče a ten zaplul do levé šibenice, 1-0

Poté přišly již avizované chvíle strážce hostující brány. Postupně si na něm vylámali zuby Martin Matyáš, Březina a Petr Lipčík. V prvním případě lapil prudkou hlavičku z bezprostřední blízkosti po rohovém kopu, v tom druhém se nenechal přehodit chytrým lobem Březiny, v tom třetím pak zázračně zastavil prudký pokus Petra Lipčíka z malého vápna, jemuž dal balon "pod sebe" právě Březina. Ten se svého zápisu do listiny střelců dočkal ve 25. minutě, kdy zpracoval dlouhý balon, hbitě se zbavil obránce a vybíhajícího Macháče obešel hokejovým blafákem, po němž si vychutnal střelu do prázdné brány, 2-0

Ve 28. minutě dostal opět dlouhý míč do vápna Petr Lipčík, jeho první střela šla do Macháče, druhou mu obránce ukopl na rohový kop. A tak se skóre měnilo až ve 35. minutě, kdy agilní David Škopík našel centrem zprava Ondřeje Březinu, jehož tečovaná rána zaplula do sítě, 3-0

A hra kočky s myší pokračovala. Za dvě minuty útočil nejlepší střelec Hroznovky dokonce na hattrick, ale jeho další nebezpečnou střelu dokázal jeden z obránců Kohoutovic vychýlit na rohový kop. Z něj ovšem kapitán Radmil našel ve vápně neobsazeného Martina Matyáše, jehož přízemní střela z voleje zaplula přesně k levé tyči, 4-0

A domácí mladá puška byla vidět také ve 44. minutě, kdy se jako expres vehnala do vápna, kde byla faulována Rumlerem a sudí Šenkýř neváhal s nařízením pokutového kopu. K tomu se postavil domácí kapitán Aleš Radmil a střelou pod víko nedal Macháčovi šanci, 5-0

Už po první pětačtyřicetiminutovce tak nebylo pochyb o tom, že všechny body zůstanou domácím. Ti ovšem i do druhé půle vlétli jako velká voda a o nějakém hlídání si výsledku nemohla být řeč. Po dvou minutách hry se znovu blýskl Macháč, který vyrazil Březinovu střelu z otočky uvnitř vápna, v 50. pak vychytal dělovku Petra Lipčíka, jehož našel ve vápně dlouhým balonem Chrenčík. Až v 55. minutě si pak připsali první velkou šanci rovněž hosté, ale Dvořák vyrazil střelu střídajícího Dufka z bližší šibenice na rohový kop. Poté došlo k velkému střídání v domácím týmu, v rámci kterého došlo dokonce na výměnu gólmanů a mezi tři tyče se postavil mladý Motyčka. Do útoku se rovněž dostal dorostenec Domanský a byl to právě on, kdo napřáhl z pravé strany a odražený balon po jeho prudké střele dorazil do odkryté brány Petr Lipčík, 6-0

A za další dvě minuty se diváci znovu radovali. Tentokráte domácí vybojovali míč na levé straně, ten ukořistil Smetka, potáhl ho podél velkého vápna a skvěle předložil do palebné pozice Falešníkovi, jehož levačka jej poslala o levou tyč do sítě bezmocného Macháče, 7-0

Hra na jednu branku pokračovala, ovšem z tohoto scénáře se vymkly dvě situace z 69. a 75. minuty. V prvním případě dal Jegla špatnou malou domů, po níž Motyčka prudký míč špatně odehrál a před Dufkem zívala prázdná brána, hostující štírek ji ale trestuhodně přestřelil. Ve druhém případě pak napřáhl z dálky Švarc a jeho jedovka olízla břevno domácí kasy. Byli to ale hráči Hroznovky, kdo ještě v závěru utkání dvakrát důrazně zahrozil. Nejdříve přišla ostrá střela z přímého kopu, kterou vyslal Falešník k bližší tyči, ovšem Macháč hrudníkem vyrazil, stejně tak si poradil se skákavým pozdravem Smetky, který poslal na rohový kop. Z něj už se ale nic neurodilo a sudí Šenkýř krátce na to ukončil utkání, které tak jednoznačně vyznělo pro domácí celek. Ten si tedy udržel druhou příčku v tabulce, ovšem nyní ho čekají dva venkovní zápasy v řadě, přičemž hned ten příští ve Velkých Pavlovicích bude po čertech těžkou zkouškou!

Dvořák (59. Motyčka) - Matyáš P. (46. Falešník), Bíla, Chrenčík, Škopík D. (59. Jegla) - Matyáš M., Smetka, Radmil (C), Gazárek (80. Jung) - Lipčík P., Březina (59. Domanský)