A-tým 8. kolo (23/24): Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 1:7 (0:3)

Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 1:7 (0:3)

Branky: 84. Šopf - 10. + 13. Falešník (1xPK), 52. + 58. Smetka, 44. Gazárek, 73. Matyáš M., 82. Březina

ŽK: Němeček, Rozbořil, Měřínský (všichni VP)

Diváci: 109

Zápas pravdy čekal na fotbalisty Hroznové Lhoty v netradiční den i čas, a to v sobotu po obědě. Po dvou domácích porážkách zajížděli na neoblíbený stadion, kde se jim dlouhodobě nedaří. Čekal na ně osmý tým tabulky, do jehož kádru se po krátké anabázi v béčku Myjavy znovu objevil dvaadvacetigólový kanonýr z loňského ročníku Ján Vrablic. Dobrou zprávou pro hosty zase byl návrat Martina Matyáše do záložní řady, kterou ovšem naopak oslabilo zranění Martina Maňáka. Tipovat tak výsledek tohoto duelu, to byla práce pro věštkyni z křišťálové koule, ovšem to, co se na pavlovském trávníku odehrálo, to nečekal zřejmě nikdo.

Natěšení hosté měli totiž raketový vstup do zápasu. Už ve 4. minutě zastavil jejich akci po standardní situaci a Smetkově hlavičce na Falešníka zvednutý praporek pomezního. Za dalších pět minut však našel Březina ve vápně Radmila, kterého poslal k zemi Kamoj a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil ostrou ranou k pravé tyči Miroslav Falešník a poslal tak svůj tým do vedení, 0-1

Vedoucí branka byla tím správným větrem na hostující mlýn a ten se podruhé pořádně roztočil už ve 13. minutě. V ní se Smetka hezkou kličkou na velkém vápně zbavil soupeře i vyběhnutého gólmana, zpětnou přihrávkou vyhledal Falešníka, který lahůdkovou patičkou poslal míč do opuštěné brány, 0-2

Také další šanci zaknihovali výborně hrající hosté, když Falešník znovu patičkou poslal do šance Patrika Škopíka, s jeho tvrdou střelou z pravé strany si však Němeček poradil. Domácí Slavoj dal o sobě poprvé pořádně vědět až ve 22. minutě, kdy se Beneš uvolnil hezkým zaseknutím míče, ovšem levou mířil těsně vedle. Na jeho šanci navázal za dalších sedm minut Malůšek, jenž pálil nebezpečně z levé strany, jeho pokus byl však obranou hostí tečován na rohový kop. Hosté pochopili, že by jim dvougólové vedení nemuselo stačit, a tak znovu přidali. Ve 33. našel Patrik Škopík centrem zprava na penaltu hlavu Březiny, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel. Za další dvě minuty zafungovala spolupráce bratří Škopíků, kdy David vyslal do šance Patrika, ten šel zprava na Němečka, ovšem jeho střelu zhruba z deseti metrů domácí gólman chytil. Hosté se i nadále tlačili do šancí. Za tři minuty útočil Falešník na hattrick, když obešel gólmana Němečka, ovšem jeho gólovou střelu vytěsnil obránce na rohový kop. A tak si ještě před odchodem do šaten vzal hlavní slovo Filip Gazárek, který předvedl úžasnou akci z levé strany, při níž prošel přes tři protihráče a z velkého vápna uklidil míč po zemi k levé tyči domácí brány, 0-3

Zdálo se, že je rozhodnuto, s čímž ovšem nesouhlasil domácí soubor. Ten o poločase vyslal do hry čerstvého Janáse a do brány mladého Rolíška a v prvních minutách druhé půle si vytvořil územní převahu, jejímž vrcholem byla střela Malůška z deseti metrů, která šla však příliš vysoko. Jenže snahu domácích fotbalistů o zvrat razantně uťala krásná akce hostí, kdy Falešník od rohového praporku z levé strany našel Březinu, jenž krásně předložil Smetkovi a hostující středopolař uklidil míč po zemi k pravé tyči Rolíškovy brány, 0-4

A to nebylo vše! Za dalších šest minut agilní Smetka vypíchl míč domácímu stoperovi a svůj samostatný postup na gólmana zakončil střelou podél něj a bůr byl na světě, 0-5

Tyto dva góly v domácí síti byly již příliš těžkými zásahy do domácí plachetnice a ta se začala potápět. Nezměnila to ani propagační střela Malhockého zpoza vápna. Naopak přišly další rány z děl hostujících korzárů. Tu první měl na svědomí Martin Matyáš, jenž vzal míč na polovině hřiště a svoji krásnou, individuální akci zakončil postupem na Rolíška a střelou do sítě, 0-6

V 82. minutě o sobě dal vědět nejlepší střelec hostí Ondřej Březina, který převzal míč od Čerešňáka a krásnou střelou z hranice velkého vápna zvýšil již na 0-7

Domácí Slavoj se přece jen dočkal čestného úspěchu, který přišel v 84. minutě z kopačky střídajícího Šopfa, jenž zkazil Dvořákovi čisté konto rovněž střelou zpoza vápna, 1-7

Poslední akci zápasu pak měli na svědomí dva střídající hráči hostí. Čerešňák vyslal do šance Patrika Matyáše, jenž vypálil z levé strany, ovšem gólovou radost mu zkazila tyč domácí brány. Hosté tak zvládli záludný zápas v Pavlovicích na jedničku a berou všechny body po nečekané kanonádě. V příštím kole budou mít možnost potvrdit návrat formy v domácím utkání s Družstevníkem Nikolčice, který na domácí půdě zle nedobře vyučil dubňanský Baník po hattricku Záblackého.