Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 9. kolo (20/21): Sokol Hroznová Lhota - FK Pačlavice/Dětkovice 5:2 (1:2)

Sokol Hroznová Lhota - FK Pačlavice/Dětkovice 5:2 (1:2)

Branky: 23. Škopík, 50. + 74. Lipčík P., 85. Červenka, 89. Radmil (PK) - 6. Grepl, 12. Doležel

ŽK: Bíla, Falešník, Lipčík P. - Kroupa, Knap, Sádlík

Diváci: 49

V prosluněném nedělním odpoledni to měla být na Zelničkách jasná partie. Jak výsledky, tak postavení v tabulce jasně favorizovaly domácí tým. Jenže v noci ze soboty na neděli vydatně sprchlo a utkání bylo přesunuto na tréninkové hřiště. Navíc hosté se ukázali jako velmi silný tým! Silní byli především na balonu a rychlou hrou po zemi se dokázali dostávat do nebezpečných pozic. Jako první hrozili domácí, jenže Petr Lipčík nezamířil hlavou z malého vápna mezi tři tyče a za dvě minuty dostal míč doprava ve vápně Škopík a rovněž bránu trestuhodně minul. A trest přišel záhy, když se hosté rychle prokombinovali napříč hřištěm a na konci akce byl na pravé Straně Grepl, který umístěnou střelou po zemi pokořil mladého Dvořáka a míč se dokutálel k zadní tyči, 0-1

Domácí odpověděli šancí Gazárka, který se tentokrát postavil na hrot, jenže ten ve výborné pozici mířil pouze do boční sítě. A tak hosté znovu trestali. Po další rychlé akci přišla přihrávka na velké vápno a přestože si Dvořák na umístěnou Doleželovu střelu sáhl, nedokázal míči zabránit v cestě do sítě, 0-2

Domácí hráče dvougólová ztráta nijak herně nepoznamenala a ti i nadále trpělivě hledali skulinky v hostující obraně. Jedna z nich se našla dvě minuty po druhém gólu Pačlavic, kdy se rychlý Petr Lipčík prosmýkl mezi obránce, v samostatném úniku ovšem levou poslal míč pouze do nohy gólmana Kopřivy. Domácí i nadále přitápěli pod kotlem, ale dlouho naráželi na vlastní nepřesnou koncovku. Až ve 23. minutě se dočkali. Po tlaku kolem vápna našel Falešník centrem zleva přesně hlavu Škopíka a ten svůj prudký pokus poslal přesně k levé tyči, 1-2

I po tomto gólu se obraz hry nijak zásadně nezměnil. Hosté se sice snažili stále hrát aktivně dopředu, ale jejich akce končily na špatném zpracování či zbrklosti v koncovce. Domácí i nadále produkovali trpělivou kombinační hru, ale rovněž se do koncovky nedostávali. Do konce první půle stojí za zmínku už jen šance Gazárka, ten si připravil míč na střelu z hranice velkého vápna, poslal ho ale jen Kopřivovi do rukavic. Pačlavice pak do konce poločasu dvakrát zle zahrozily. Ve 37. kopaly standardku zprava a střídající Špatina poslal míč po zemi těsně vedle. V ještě větší šanci se těsně před poločasem zjevil kapitán Knap, který po rohovém kopu napálil hlavou břevno a hned další centr poslal znovu hlavou jen těsně nad. Hosté si tak odnášeli do kabin těsné vedení.

To jim ovšem vydrželo jen pět minut hry ve druhé půli. Po faulu na Falešníka na levé straně se postavil k rozehrávce kapitán Radmil, který poslal prudký míč po zemi k bližší tyči, který Petr Lipčík ve skluzu těsně před kopřivou tečoval do sítě, 2-2

Minutu na to byla hra na dlouhou dobu přerušena, protože si hostující Doležel v nevinně vypadajícím pádu ošklivě zlomil jak loketní, tak vřetenní kost a čekal ho přesun rychlíkem do nemocnice. Přejeme brzké uzdravení!

Po tomto přerušení se vrátil na hřiště tlak domácích. Po rohovém kopu pálil Gazárek do nohou Kopřivy. V 74. si pak hráči ve žluto-černých dresech vzali vedení nadobro do svých rukou. Petr Lipčík poslal nákop z první do křídla na rychlého Gazárka, ten mu ho vrátil po zemi do vápna a domácí kanonýr zacílil k bližší tyči, 3-2

Hosté to zdaleka nezabalili a stále se snažili tlačit dopředu, ale otevírali tím obranné řady pro domácí brejky. Po jednom z nich dostal míč za beky znovu Petr Lipčík, dal pod sebe na volného Červenku a navrátilec do sestavy procedil balon přes Kopřivu do brány, 4-2

Poslední hřebíček pro hostující tým znamenala ruka Pavlíka ve vápně, po níž s přehledem proměnil penaltu razantní střelou Radmil a stanovil tak konečný výsledek na 5-2

Hosté však zanechali na Zelničkách velice dobrý dojem a určitě mají na lepší postavení v tabulce, než na kterém se nachází v současnosti. Tento zápas byl na dlouhou dobu poslední, který mohli sledovat diváci. V příštím kole zajíždí Hroznová Lhota do Blatnice, kde se utká s posledním týmem tabulky - tedy s Velkou nad Veličkou, která zde hraje v azylu.