A tým 9. kolo (22/23): Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 1:1 (1:0)

Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 1:1 (1:0)

Branky: 25. Havelka - 56. Matyáš M.

ŽK: Biksadský, Gaňa, Kollár, Vintrlík - Dvořák, Radmil

ČK: Biksadský (VP)

Diváci: 250

Utkání v Pavlovicích se hrálo netradičně až v neděli odpoledne, dle slov domácích to bylo proto, že se někteří hráči vraceli z dovolené. Hroznové Lhotě se na tomto hřišti dlouhodobě nedaří, navíc na ni dnes čekal posílený celek, který poslední tři zápasy vyhrál. Hosté přijeli coby aktuálně druhý tým tabulky, a tak předzápasové noty slibovaly velmi zajímavou podívanou, což se naplnilo. Před pěknou návštěvou se hrál oboustranně rychlý, technický fotbal po zemi. Jako první sice zahrozili domácí, nicméně po pár minutách hry převzali dirigentskou taktovku hostující borci v černo-žlutých dresech a byli to oni, kdo měl více ze hry. Co se týče šancí, tak za zmínku stojí přímý kop Falešníka, jenž nikým netečován těsně minul zadní tyč branky zkoprnělého Tůmy. Za dvě minuty zakončil obléhání domácího vápna nebezpečnou střelou Chrenčík, ta byla ale tečována jedním z obránců a tím pádem vychýlena ze správného směru. Největší šance první půle přišla pro hosty ve 22. minutě, kdy po zisku míče vedl akci středem hřiště rychlonohý Smetka, ač faulován stihl ještě předložit míč doprava na volného Březinu, jehož bombu skvělý Tůma vytěsnil na rohový kop. V době největšího tlaku hosté ovšem paradoxně inkasovali, když nechali z hranice pokutového území nebezpečně vystřelit Vrablice, míč na mokré trávě nabral nepříjemnou rychlost, a tak ho Dvořák pouze vyrazil doleva, kde ho domácí Vrablic doběhl, obrana hostí úplně vypadla z role, a tak přišla příhrávka pod sebe na neobsazeného Havelku, který dával do prázdné brány, 1-0

Tato laciná branka hosty sice mrzela, ti ale i nadále pokračovali ve výborném výkonu, ovšem do konce poločasu už žádná velká příležitost nepřišla.

Do toho druhého se ovšem vrátilo z kabin ještě více sebevědomé hostující mužstvo, které prvních zhruba dvacet minut nepustilo domácí hráče téměř za půlku. Hned po minutě hry se dostal z levé strany do vápna Falešník a jeho ostrá rána po zemi projela napříč malým vápnem a dokonce před překvapeným Březinou, který zřejmě nečekal, že by Tůma míč nezachytil, a tak hostující forvard nestihl zareagovat. Stupňující se tlak hostí ovšem domácí obrana nakonec neustála, když v 56. minutě vybojoval míč kapitán Radmil, Smetka se dostal ke střele z hranice šestnáctky, odkud napálil míč do levé tyče a jako první byl u něj Martin Matyáš, který z pravé strany chladnokrevně propálil Tůmu a zametl balon k zadní tyči, 1-1

Početná skupina hostujících fanoušků hnala svůj tým za vedením, ten ale po vedoucí brance vypadl z role a jeho tlak postupně ochaboval. Byli to navíc domácí, kdo mohl jít znovu do vedení. Po chybě v obraně šel z ničeho nic sám na Dvořáka domácí Gaňa, svůj nájezd ovšem zakončil pouze do vyběhnutého strážce hostující brány, který jeho střelu parádně vytěsnil na rohový kop. Hosté odpověděli pěknou střelou po zemi z kopačky Březiny, Tůma se ovšem překvapit nenechal, v 74. minutě byl pak faulován v pokutovém území Falešník, sudí Zabloudil byl ovšem jiného názoru, a tak se penalta nepískala. V 75. minutě došlo ke strkanici, v níž srazil domácí Biksadský k zemi Bílu a uviděl z ruky rozhodčího druhou žlutou a tedy červenou kartu. Domácí ovšem paradoxně hráli v oslabení lépe, než v plném počtu a krom několika nebezpečných rohových kopů se dostali v 84. minutě k nebezpečné střele, ovšem Gaňův pokus byl tečován mimo tři tyče.

To byla poslední věc hodná zmínky, a tak se oba soupeři rozešli smírně. Byla to jediná remíza, která se v 9. kole zrodila. I přes zisk "jen" jednoho bodu vyprovodili hostující fanoušci své hráče ze hřiště hlasitým potleskem, protože ti podali na pavlovském trávníku velmi dobrý výkon. Příští víkend je čeká další venkovní zápas, když v sobotu dopoledne zajíždí na hřiště dalekých Vojkovic.